Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Percy Jackson: Zloděj blesků

Zdravím Vás, mí milí čtenáři. Tohle je můj oficiálně první příspěvek – recenze knihy. Snad se Vám budou mé články líbit!

zdroj: knihy.abz.cz

Určitě bych Vám ohledně knihy dala za začátku radu – čtěte až po filmu! Proč? Vždyť z každé strany slyšíte, že knihu výhradně před zhlédnutím filmu. Je to tak? Ano, ale u této knihy uděláte velkou chybu. S filmem se shoduje snad jen základ – to, o čem film je. Mnoho (zajímavých) scén je vynecháno nebo zcela změněno. Je to škoda, vzhledem k tomu, že kniha byla napsána dříve.

Celá kniha je o dvanáctiletém chlapci jménem Percy Jackson. Myslel si, že je obyčejný, že má ,,normální“ dyslexii. Ne! Percy je synem jednoho ze tří nejvyšších bohů Olympu – Poseidona. Má dar ovládat vodu a díky ní si léčit různá zranění, dodává mu sílu.

Kniha má samozřejmě nějakou tu zápletku – Percy je neprávem obviněn z krádeže nejmocnější zbraně, blesku Dia. On a jeho dva kamarádi – Annabeth, dcera Athény a Grover, a satyr – se vydávají najít skutečného zloděje a zachránit tím svět před válkou bohů a také Percyho čest.

Celá série o ,,božím“ chlapci má pět knih. Pět knih nabitých akcí, napětím a přátelstvím. Na další díly se moc těším. Ve srovnání s filmem Vám na sto procent doporučuji knihu!

Těším se s Vámi u mé další recenze nebo jiného příspěvku…

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.