Vyhlášení přijímacího řízení

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czKrásný den, milý žáku, a taky maminko a tatínku a všichni, kdo teď budete nějakou dobu držet palce. Tímto oficiálně vyhlašujeme přijímací řízení a Vy se od 1. února můžete oficiálně hlásit. Chtěli bychom Vám popřát, ať to všechno dopadne tak, jak si přejete. A byť to možná bude znít divně, přejeme Vám, abyste si to užili pokud možno s radostí a ne ve stresu, i když i ten k přijímačkám patří. My slibujeme, že se budeme snažit, aby vše proběhlo hladce. Nebojte se telefonovat, psát nebo volat. Většina z Vás se přece hlásí na střední školu poprvé 🙂 Celý článek

SVK 2017

Cyber Security, Sleeping nebo London Transport jsou příklady témat, kterými se v letošním ročníku Student Scientific Conference zabývali studenti sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia a hosté ze základních škol. Svými skvělými jazykovými a prezentačními schopnostmi potěšili nejen publikum, ale i porotu, ve které zasedli zástupci z řad vyučujících AJ, ale také starší spolužáci soutěžících. Celý článek

Úspěchy našich studentů v MO

Naši matematikové se v uplynulých týdnech úspěšně zúčastnili několika soutěží. Nejprve proběhla krajská kola MO nejvyšší kategorie A a kategorie P (programování). V krajském kole MO kategorie A obsadil Martin Raška krásné 2. místo a Jiří Škrobánek 4. místo, čímž si oba rovněž vybojovali postup do ústředního kola soutěžeJiří Škrobánek navíc zvítězil v krajském kole MO kategorie P, takže si účast v ústředním kole ještě prodlouží .

V lednu ještě proběhla okresní kola MO kategorií B a C. V kategorii B si postup do krajského kola vybojovaly Mariana Ochodková  a Magdaléna Krejčí, obě z 6.A. V kategorii C postupují do krajského kola kvartáni Vojtěch David a Jiří Močkoř, ačkoli tato kategorie je určena o rok starším studentům.

Výsledkové listiny: MO kategorie A   MO kategorie P    MO kategorií B a C

Všem jmenovaným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších kolech MO!

Úspěch i v druhém ročníku CHEMIKLÁNÍ

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czV pátek 10. února 2017 se pětičlenný tým žáků Wichterlova gymnázia účastnil druhého ročníku chemické soutěže CHEMIKLÁNÍ. Jedná se o jednokolovou soutěž (rovnou celostátní kolo) založenou na řešeni řady úloh s chemickou tematikou se vrůstající náročností a bodovým ohodnocením. Vítězí tým, který vyřeší v časovém limitu nejvíc úloh s nejvyšším bodovým ohodnocením. Dovolenými pomůckami jsou kromě znalostí a dovedností i tištěné studijní texty. Úlohy spolu s autorským řešením naleznete na webových stránkách soutěže www.chemiklani.cz. Tým WIGYcheM ve složení Anna Korytářová, Martin Raška, Matěj Rzehulka, Nathan Vishwanathan a Daniel Iwan uspěli v konkurenci dalších 37 týmů a obsadili 5. místo. Mezi zúčastněnými školami z Moravskoslezského kraje byli dokonce nejlepší.

Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci Wichterlova gymnázia.

2017_vysledky Chemiklání

English Conversation

Dne 13. února naši tři milí studenti vyrazili do Střediska volného času v centru Ostravy, aby se utkali v konverzačním klání s těmi nejlepšími z dalších ostravských škol. Okresní kolo soutěže v anglické konverzaci bylo náročné, konkurence obrovská, ale naši reprezentanti se svého úkolu zhostili se ctí. Přestože zlato nedovezli, všichni zazářili a jejich umístění jsou krásná. Ve svých kategoriích získali:

2. místo – Šárka Motanová (7. A)

3. místo – Patrik Ječmínek (4. A)

4. místo – Václav David (2. A)

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vítězství ve ŠKOMAM Cupu

skomam Školy matematického modelování pořádané Katedrou aplikované matematiky VŠB TUO se účastnilo letos 10 našich studentů. V prestižní přidružené soutěži o ŠKOMAM Cup zvítězilo družstvo WiGymáků ve složení: Lukáš Kramný, Matěj Rzehulka, Marie Juchelková, David Rajský. Ani další naše dvě družstva se mezi soutěžícími neztratila. Více se můžete dočíst na webu soutěže www.skomam.vsb.cz.

Kvartáni v okresním kole MO

V minulém týdnu se 8 kvartánů po náročné domácí přípravě utkalo v nejprestižnější matematické soutěži s dalšími 45 matematiky z celé Ostravy. Všem osmi se přitom podařilo dosáhnout počtu bodů, které je opravňují k získání titulu úspěšného řešitele s nárokem na postup do krajského kola. Plného počtu bodů dosáhli Jiří Močkoř, Vojtěch Mohelník a Ondřej Szymik.
Celou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde: FINAL_-_Vysledky_MO_OK_Z9_2017.

Gratulujeme a držíme palce do krajského kola!

Ulovili jsme Bobříka informatiky

bobr9V listopadu 2016 proběhlo školní kolo soutěže Bobřík informatiky, z něhož v každém kraji postoupilo 30 nejlepších do ústředního kola. Z naší školy bylo pozváno 6 úspěšných řešitelů, a ti se dnes ráno vydali na Gymnázium Ostrava-Zábřeh, aby změřili síly s ostatními v řešení algoritmických úloh.

 

Celý článek

Národní kolo „volá“!!!

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czNa základě výsledků dosažených v krajském kole Chemické olympiády kategorie A byli naši žáci pozváni k účasti v Národním kole (výš je pouze Mezinárodní chemická olympiáda IChO). Národní klání nadějných chemiků proběhne v Litvínově ve dnech 23. – 26. ledna 2017. Za Wichterlovo gymnázium budou bojovat Anna Korytářová ze septimy A a Nathan Vishwanathan z třídy 4.C.

Reprezentantům držíme pěsti a přejeme úsudek průzračný jako destilovaný oxidan, myšlenky rychlé i bez katalyzátoru a nervy pevné jako vlákna kolagenu.

Krásná adventní Vídeň

Wien_RathausJako každý rok, i letos, se v pátek 16. prosince žáci Wichterlova gymnázia zúčastnili jednodenní exkurze do adventní Vídně.
Naše první zastavení proběhlo u známého architektonického skvostu – muzea Friedensreicha Hundertwassera. Poté následovala již tradiční návštěva zimního sídla Habsburků – Schönbrunnu, kde si žáci mohli prohlédnout interiér zámku a zámecké zahrady s Gloriettou. Již zde na nás dýchla atmosféra Vánoc spojena s vánoční výzdobou a adventními trhy, které se konají před zámkem. Celý článek