3. místo v krajském kole v Konverzační soutěži v jazyce francouzském

Dne 25.3.2015 se uskutečnilo v Ostravě krajské kolo Konverzační soutěže v jazyce francouzském. Tam nás velmi úspěšně reprezentovala Martina Palkovská ze IV.A, která obsadila v kategorii A2 bronzovou pozici. Tímto jí moc děkujeme a přejeme i další úspěchy nejen ve francouzštině. :-D

Nahlédněte “pod pokličku” Exil skupině PP!

Jak jste si jistě ve škole nebo na webu školy všimli, často zmiňujeme Exil skupinu PP. Koho tato skupina sdružuje a jak pracuje? Informace sepsala studentka VII.A a dlouholetá členka mladých zdravotníků Kristýna Pustějovská:
Mnoho lidí už o nás slyšelo, někteří dokonce měli to štěstí vidět nás v akci. Faktem ale zůstává, že se o naší práci stále moc neví, a to je škoda. Kdo jsme a co vlastně děláme? Celý článek

Navštívil nás americký diplomat

V úterý 17. března se naši studenti měli možnost setkat se vzácným hostem z Amerického velvyslanectví v Praze. Navštívil nás pan Ray Castillo, rada pro tiskové a kulturní záležitosti. Studenti septimy a oktávy si vyslechli velmi zajímavou prezentaci o NASA, kde pan Castillo v minulosti několik let působil, poté měli možnost klást otázky, na které jim pan rada poutavě a zábavně odpovídal. Řeč došla na mezinárodní vztahy a politiku, vědu i cestování a pan rada ocenil široký rozhled a jazykové schopnosti našich studentů, což nás samozřejmě velmi potěšilo. Děkujeme panu radovi i jeho doprovodu za návštěvu a přejeme mnoho úspěchů.

Krajské kolo konverzační soutěže v Aj

V krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce jsme měli svou naději – Terezu Novotnou z kvarty A. Když zvítězila v okresním kole, byli jsme zvědaví, jak si povede dále. S radostí vám teď oznamujeme, že byla velmi úspěšná – přivezla bronz! Moc blahopřejeme ke třetímu místu a věříme, že na sobě bude i v budoucnu pracovat a stane se inspirací pro své spolužáky. Terezko, jen tak dále!

 

Úspěch v mezinárodní matematické soutěži

V pátek 13. března proběhla v Praze, Opavě, Bratislavě, Košicích, Budapešti, Krakově, Linci a Pasově matematická soutěž Náboj 2015, které se zúčastnilo 237 týmů v kategorii Junior a 219 týmů v kategorii Senior. Naše škola vyslala do soutěže po dvou týmech do obou kategorií. Týmu Juniorů ve složení Lukáš Kramný z 2. E (kapitán týmu), Daniela Hrbáčová, Jiří Škrobánek, Martin Raška (všichni z 5. A) a Tat Dat Duong (6. A), se podařilo vybojovat skvělé 5. místo v rámci České republiky. Tým Seniorů ve složení Ondřej Divina z 4.C (kapitán týmu), Zuzana Fellerová (8. B), Sebastian Golat (8. B), Pavel Gajdušek a Alexandr Nikitin (oba 7. A) získal skvělé 21. místo v rámci České republiky. Výborně se umístily i další naše dva týmy. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Pojďte dál – v Google mapách ve Street View přímo do školy

Zkoušeli jste se někdy procházet Porubou ve Street View? A toužili jste někdy otevřít dveře a vejít do jedné z okolních budov? Tak už můžete. Dveře Wichterlova gymnázia jsou Vám otevřené. Pojďte dál :) A nezapomeňte, čísla 1, 2, 3 na pravé straně znamenají patra.

https://www.google.cz/maps/@49.825704,18.168188,3a,75y,288.57h,90.68t/data=!3m5!1e1!3m3!1s-Ie_1CdjOwQAAAQph1INOg!2e0!3e2?hl=cs

 

Dále pracujeme na velké fotogalerii školy – zatím první ochutnávka …

https://www.google.cz/maps/@49.825704,18.168188,3a,75y,288.57h,90.68t/data=!3m5!1e1!3m3!1s-Ie_1CdjOwQAAAQph1INOg!2e0!3e2?hl=cs

Vyhlášení přijímacího řízení na Wichterlovo gymnázium

Vážení rodiče, zákonní zástupci a hlavně vážení žáci, kteří uvažujete o studiu na Wichterlově gymnáziu. Na našich stránkách se pravidelně snažíme Vám dávat dostatek informací, abyste se mohli správně rozhodnout, zda právě naše gymnázium je pro Vás to pravé. V tomto příspěvku naleznete snad vše, co budete potřebovat znát k úspěšnému podání přihlášky ke studiu a následnému úspěšnému zvládnutí přijímacího řízení. Za sebe, jako za ředitele Wichterlova gymnázia, Vám přeji, abyste si na konci mohli v kalendáři u poznámky “dostat se na WIgym” udělat stejnou velkou fajfku, jakou vidíte nahoře. Držím palce.

VYHLÁŠENÍ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

čtyřletý obor (79-41-k/41 Gymnázium):

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ, vzorová přihláška, příloha přihlášky

osmiletý obor (79-41-K/81 Gymnázium – ŠVP Matematika a příroda):

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ, vzorová přihláška, příloha přihlášky

osmiletý obor (79-41-K/81 Gymnázium – ŠVP Mluvíme anglicky):

KRITÉRIA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ, vzorová přihláška, příloha přihlášky

Oficiální informace společnosti CERMAT k jednotným testům

Přípravné kurzy

Prezentace nových tříd osmiletého gymnázia TV POLAR

Svaz průmyslu a dopravy ČR podporuje Wichterlovo gymnázium – tisková zpráva

Facebook Wichterlova gymnázia

Přečtěte si, co o nás napsali v tisku

Wigym ve vybrané společnosti

Wichterlovo gymnázium se ocitlo ve vybrané společnosti. Bylo nám nabídnuto členství v Asociaci společenské odpovědnosti, které jsme s hrdostí přijali, protože se za Vás a Vaši budoucnost odpovědní cítíme. A není to fráze, je to naše práce :)

Wichterlovo gymnázium se dlouhodobě snaží být nejen školou, ale také jakýmsi komunitním centrem. Cítíme, že vzdělání a výchovu dětí nelze oddělovat od života. Přizpůsobujeme vzdělávání požadavkům vysokých škol a velkých podniků, snažíme se podílet na tvoření vánoční atmosféry každoročním koncertem, jako ekoškola radíme lidem, jak se starat o své okolí, členové naší Skupiny první pomoci se učí zachraňovat raněné, aby následně předali své zkušenosti mladším kolegům ze základních škol, atd. A abychom se posunuli ještě dál, je v tuto chvíli podána žádost o grant, z níž bychom chtěli financovat studentskou televizi spadající pod časopis a televizi našich studentů Glossarium.

Úspěchy v okresních kolech MO

Leden probíhal ve znamení okresních kol MO kategorií Z9, B a C. V kategorii Z9 zvítězila Mariana Ochodková z IV. A a další 3 studenti IV. A se stali úspěšnými řešiteli s nárokem na postup do krajského kola. Oblastní kolo MO mělo v kategorii C pouze 4 úspěšné řešitele, všichni jsou studenty naší V. A. S plným počtem bodů zvítězili Martin Raška a Jiří Škrobánek. V kategorii B bylo z 11 účastníků 6 úspěšných řešitelů, z nich 3 z našeho gymnázia. Nejlépe z nich si vedl Lukáš Kramný z 2. E. U všech zúčastněných oceňujeme poctivou domácí přípravu a postupujícím gratulujeme a držíme palce do dalšího kola soutěže.  Celkové výsledky si můžete prohlédnout ve výsledkových listinách: MO Z9   MO B +C šk.kolo

Vítězná smršť pokračuje!

Ač Wichterlovo gymnázium nenese ve svém názvu JAZYKOVÉ, podle posledních výsledků to tak vypadá. Po úspěchu němčinářů mají další trumf hned dva studenti RUSKÉHO JAZYKA.
Jsou jimi Kristýna MACHÁČOVÁ ze 4.D, která obsadila v krajském kole ve velké konkurenci 3. místo v kategorii SŠ II, a Filip FOLTYS ze 3.C, který svou kategorii SŠ I dokonce vyhrál a postupuje do CELOSTÁTNÍHO KOLA SOUTĚŽE V PRAZE! Tento úspěch si zasluhuje velikou gratulaci!!!

Další stránka »