Prodej vstupenek na společenský večer

vstupenkaV sobotu 3. září večer budou mít absolventi jedinečnou příležitost k setkání jak se svými bývalými učiteli, tak i se svými spolužáky na společenském večeru, který se bude konat ve všech prostorách Nové auly VŠB-TU. Účast přislíbila asi stovka bývalých i současných pedagogů.
O dobré jídlo a pití se postará kavárna Kovork, hudbu zajistí Proxima Orchestra, kterou mnozí z vás budou znát ze ?šluskolon? Taneční školy Chlopčík. Program bude doplňen vystoupeními žáků a absolventů a také retrotombolou.

Vstupenky je stále ještě možno zakoupit prostřednictvím níže uvedeného odkazu!!!

Předprodej vstupenek na společenský večer

Almanach Wichterlova gymnázia

almanachK příležitosti 60. výročí založení naší školy se podařilo opět vydat almanach, v němž naleznete kromě článků o historii školy také vzpomínky zajímavých osobností, rozhovory s významnými absolventy a přehled všech těch, kteří prošli školou jako žáci, učitelé či ředitelé. Doplněn je také fotografiemi a barevnou obrazovou přílohou.
Tento almanach si budou moci zájemci zakoupit v rámci oslav ve dnech 1. září na Hlavní třídě a 3. září přímo ve škole. Pokud se náklad nerozprodá během těchto dvou dní, bude možné si jej dodatečně objednat na mailové adrese smolak@wigym.cz
Malou ochutnávku z obsahu si můžete prohlédnout zde.

Oslavy budou zahájeny průvodem

$SCN3179 (2)

V sobotu 3. září se ve 13:30 sejdou zástupy absolventů a pedagogů na Hlavní třídě u kruhového objezdu, aby se mohutným průvodem vydali k budově Wichterlova gymnázia, které otevře své dveře všem zájemcům o prohlídku školy. Máte jedinečnou příležitost podívat se, jak vypadá vaše třída dnes.

Absolventi mohou přijít také se svýmí dětmi, či dokonce vnoučaty, neboť i na ně pamatuje náš program.

Těšíme se na všechny!

Organizace začátku školního roku 2016/2017

Vážení rodiče a studenti,

vzhledem k nastávajícím oslavám 60. let Wichterlova gymnázia bude zahájení nového školního roku specifické. Věnujte proto prosím pozornost následujícím informacím.

 

1. 9.

Zahájení školního roku v 7.50 hod., 1. a 2. vyučovací hodinu třídnické práce ve třídách. Poté přesun žáků na prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě, aktivity dle rozpisu.

Konec výuky pro nezúčastněné žáky v 10.30 hod., předpokládaný konec akce „Wigym na Hlavní třídě“ ve 14 hod. Provedena hromadná odhláška všech obědů.

 

2. 9.

Začátek výuky v 7.50 hod., třídnické práce 1.-4. vyučovací hodinu. Výdej obědů 11-13 hod.

8-9.30 hod. beseda s Ing. Andrejem Babišem, ministrem financí ČR, účast 3. ročníky a VII. A + vybraní zájemci, jídelna školy.

Cíl dosažen! Projekt podpořen :)

Děkujeme všem za rychlou podporu. Během poloviny víkendu se Vám podařilo nasbírat dostatečný počet bodů. Žáci ZŠ a všichni ostatní se můžou těšit na zábavné první září na Hlavní třídě!

IMG_1971

Podpořte oslavy 60 let Wichterlova gymnázia

CEZ_EPP_vyzva_480x300Podpořte Wigym s aplikací ČEZ! Nainstalujete aplikaci, před akcí vyberete projekt WIgymu Škola na ulici a sbíráte nám penízky. 1.září se na Hlavní třídě v Porubě postaráme školákům o zábavu.

http://www.pomahejpohybem.cz/#projects

 

 

Exkurze do evropských institucí v roce 2016/17

Náměstí Grande Place v Bruselu s našimi žáky v roce 2012

Ještě neskončil školní rok 2015/16, a my už víme, co se bude dít ve vzdálených měsících ve školním roce 2016/17.

Studenti Wigymu mají přislíbené dvě exkurze do evropských institucí.

V říjnu 2016 se pojede na čtyřdenní exkurzi pořádané kanceláří pana europoslance Evžena Tošenovského. Kromě prohlídky bruselského sídla Evropského parlamentu spojené s besedou s panem europoslancem studenti uvidí také centrum Bruselu, Brugg a Antverp.

O druhou exkurzi se zasloužili studenti třídy 2.C a to výhrou v soutěži s paní europoslankyní Ditou Charanzovou. Tito pojedou do Štrasburku, kde leží druhé sídlo EP. Vzhledem k tomu, že tito studenti soutěžili o cestu do evropských institucí několikrát, odnášejí si i ponaučení nevzdávat se a soutěžit opakovaně – jednou to třeba vyjde. Celé třídě gratulujeme!

Věříme, že se obě cesty uskuteční ke spokojenosti všech účastníků.

 

Titul Ekoškola pro další léta

Když jsme v roce 2012 na škole založili školní Ekotým a započali s mezinárodním projektem Ekoškola koordinovaným sdružením Tereza Praha, netušili jsme, kolik to bude práce a zároveň jaký dopad to bude mít na chod školy. Titul Ekoškola jsme získali asi po roce práce. A protože tento projekt nedává možnost usnout na vavřínech, musí se v cyklu dvou až tří let obnovovat.

Tak jsme rádi, že se to povedlo. 15. června 2016 se celý Ekotým vypravil na exkurzi do Prahy, z nichž 4 zástupci převzali v Senátu parlamentu ČR certifikát, který naší školu opravňuje titul Ekoškola dále používat.

Celý článek

Jarmark aneb školní rok jde do finále

Ve středu 29. června 2016 se od 9 do 12 hodin uskuteční dvě oblíbené akce spjaté s koncem školního roku. Jarmark proběhne na školním hřišti a Burza učebnic v učebně chemie. Pořádající Okna – spolek při Wichterlově gymnáziu a Mgr. Hana Korbelová srdečně zvou nejen současné studenty, ale i ty budoucí a bývalé. Výtěžek Jarmarku bude již tradičně poukázán na dobročinné účely.

Plant-for-the-Planet

Ve čtvrtek 26. 5. se na Wigymu uskutečnila historicky první ostravská akademie mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet v rámci doprovodného programu festivalu T-Film Ostrava 2016.
Jedná se o projekt založený v roce 2007 děvítiletým chlapcem v Německu, který se rozhodl, že bude s dětmi z celého světa sázet stromy v boji s klimatickou krizí. Zatímco po celém světě již sází desítky tisíc mladých ambasadorů, v České republice se donedávna uskutečnila jen jedna akademie na jaře roku 2015 v Praze. Po nátlaku na centrálu organizace se však podařilo Němce přesvědčit k povolení uspořádání akademie zde v Ostravě. Celý článek

Další stránka »