Exkurze do evropských institucí v roce 2016/17

Náměstí Grande Place v Bruselu s našimi žáky v roce 2012

Ještě neskončil školní rok 2015/16, a my už víme, co se bude dít ve vzdálených měsících ve školním roce 2016/17.

Studenti Wigymu mají přislíbené dvě exkurze do evropských institucí.

V říjnu 2016 se pojede na čtyřdenní exkurzi pořádané kanceláří pana europoslance Evžena Tošenovského. Kromě prohlídky bruselského sídla Evropského parlamentu spojené s besedou s panem europoslancem studenti uvidí také centrum Bruselu, Brugg a Antverp.

O druhou exkurzi se zasloužili studenti třídy 2.C a to výhrou v soutěži s paní europoslankyní Ditou Charanzovou. Tito pojedou do Štrasburku, kde leží druhé sídlo EP. Vzhledem k tomu, že tito studenti soutěžili o cestu do evropských institucí několikrát, odnášejí si i ponaučení nevzdávat se a soutěžit opakovaně – jednou to třeba vyjde. Celé třídě gratulujeme!

Věříme, že se obě cesty uskuteční ke spokojenosti všech účastníků.

 

Titul Ekoškola pro další léta

Když jsme v roce 2012 na škole založili školní Ekotým a započali s mezinárodním projektem Ekoškola koordinovaným sdružením Tereza Praha, netušili jsme, kolik to bude práce a zároveň jaký dopad to bude mít na chod školy. Titul Ekoškola jsme získali asi po roce práce. A protože tento projekt nedává možnost usnout na vavřínech, musí se v cyklu dvou až tří let obnovovat.

Tak jsme rádi, že se to povedlo. 15. června 2016 se celý Ekotým vypravil na exkurzi do Prahy, z nichž 4 zástupci převzali v Senátu parlamentu ČR certifikát, který naší školu opravňuje titul Ekoškola dále používat.

Celý článek

Jarmark aneb školní rok jde do finále

Ve středu 29. června 2016 se od 9 do 12 hodin uskuteční dvě oblíbené akce spjaté s koncem školního roku. Jarmark proběhne na školním hřišti a Burza učebnic v učebně chemie. Pořádající Okna – spolek při Wichterlově gymnáziu a Mgr. Hana Korbelová srdečně zvou nejen současné studenty, ale i ty budoucí a bývalé. Výtěžek Jarmarku bude již tradičně poukázán na dobročinné účely.

Plant-for-the-Planet

Ve čtvrtek 26. 5. se na Wigymu uskutečnila historicky první ostravská akademie mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet v rámci doprovodného programu festivalu T-Film Ostrava 2016.
Jedná se o projekt založený v roce 2007 děvítiletým chlapcem v Německu, který se rozhodl, že bude s dětmi z celého světa sázet stromy v boji s klimatickou krizí. Zatímco po celém světě již sází desítky tisíc mladých ambasadorů, v České republice se donedávna uskutečnila jen jedna akademie na jaře roku 2015 v Praze. Po nátlaku na centrálu organizace se však podařilo Němce přesvědčit k povolení uspořádání akademie zde v Ostravě. Celý článek

Tomáš Mikeska – High Achiever


Tomáš Mikeska z kvarty A se minulý týden rozjel do Prahy, aby srovnal své jazykové schopnosti s výherci krajských kol z celé České republiky. V psané i mluvené části soutěže získal vysoké hodnocení, a tak v obrovské konkurenci těch nejlepších obsadil krásné 5. místo. Jsme moc rádi, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Jak je vidět, wigymáci umí uspět v jakémkoli oboru.

Výpisy z DT maturantů

Vážení maturanti, výpisy didaktických testů Vám byly všem odeslány, nicméně je možné, že jste je ještě neobdrželi. Níže najdete vysvětlení CERMAT. Pokud byste se nemohli dočkat, zavolejte, nebo se stavte, výpisy máte u nás vytisknuté.

Z důvodu zásad zabezpečení na straně e-mailových klientů SEZNAM.CZ, EMAIL.CZ a POST.CZ je odeslání e-mailů z IS CERTIS, respektive VPŽ, na adresy v rámci těchto domén zpomaleno a tyto e-maily jsou odesílány se zpožděním tak, aby nebyly výše zmíněnými poštovními klienty blokovány. Omluvte proto prosím rychlost zpracování u těchto e-mailů.

Skvělé umístění v krajském kole FO v kategorii B a C

V krajském kole Fyzikální olympiády letos slavíme dvě skvělá umístění.
Kategorii B vyhrál Matěj Rzehulka z 3.E a v kategorii C obsadil třetí místo Jiří Škrobánek z 6.A.
Úspěšnou řešitelkou kategorie D se stala Natálie Václavíková z 1.D.
Gratulujeme!

Pojedeme do Anglie! Zájemci se mohou hlásit do čtvrtku

Vedení Wichterlova gymnázia spolu s předmětovou komisí anglického jazyka se rozhodla uspořádat v září 2016 zájezd do Velké Británie. Ve spolupráci se Student Agency se 45 studentů a 3 pedagogové vydají do jednoho z nejkrásnějších anglických měst – Bath, kde budou chodit do školy, bydlet v rodinách a odkud budou vyjíždět na výlety po okolí.

KDO: studenti Wichterlova gymnázia, kteří do odjezdu dosáhnout 15 let, kromě studentů maturitního ročníku

KDY: 10. září – 18. září 2016

KDE: Bath a okolí

ZA KOLIK: 10 450 Kč

Závazně se přihlašujte do čtvrtku 12. května 2016 osobně nebo emailem u Mgr. Marcely Zezulkové (zezulkova@wigym.cz).

Bude-li zájem větší než kapacita zájezdu, o účastnících rozhodne ředitel školy.

Vybraní účastníci musí zaplatit zálohu ve výši 3000 Kč do čtvrtku 19. května.

Informace pro rodiče

Vyhlášení zájezdu a program

Úspěch v krajském kole MO kategorií B a C

V krajském kole MO kategorie B zvítězil v rámci Moravskoslezského kraje Martin Raška ze VI. a. Dalšími úspěšnými řešiteli se stali Daniela Hrbáčová, Eva Kramolišová a Jiří Škrobánek – všichni z VI. A. V krajském kole MO kategorie C nás úspěšně reprezentovala Lenka Švidrnochová z V. A.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!                        kategorie B       kategorie C

Office Aréna – postup do finále

Office Aréna

Office Aréna

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office (word, excel, power point, cloudové úložiště onedrive). Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh.
Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií. Celý článek

Další stránka »