To tu ještě nebylo!

Na výsledky krajského kola MO nejvyšší kategorie A jsme dlouho čekali, protože bodování úloh se koordinovalo v rámci celé ČR. Ze 134 soutěžících v krajských kolech postupuje do celorepublikové soutěže 50 nejlepších. A mezi nimi hned tři naši studenti  – Martin Raška ze VI.a, Pavel Gajdušek z VIII. a  a Jiří Škrobánek ze VI. A.

Gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a držíme palce do ústředního kola!

Výsledková listina krajského kola       Postupující do ústředního kola

Úspěch v celostátním kole Fyzikální olympiády

Student třetího ročníku Matěj Rzehulka (3.E) řešil úlohy FO kategorie A, která je určena žákům maturitních ročníků. Ze školního kola postoupil do krajského kola, kde se umístil na krásném 3. místě a tím se probojoval do celostátního kola FO. Tam opět prokázal své kvality a stal se úspěšným řešitelem.
Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Přijímací řízení pro školní rok 2016/2017

Vážení zájemci o studium na Wichterlově gymnáziu. Protože vyhlášení přijímacího řízení a kritéria musí splňovat jistá pravidla, zde najdete stručný rozcestník a výpis toho nejdůležitějšího. Pokud byste i tak nějakou informaci nedohledali, neváhejte se na nás obrátit telefonicky či e-mailem.
Celý článek

Hodina hudební výchovy s dýdžejem

Wigym ve Studiu 6Máme rádi, když můžeme žákům ukázat, že existuje mnoho úhlů pohledu. Tentokrát si žáci mohli vyzkoušet, že hudební výchova není jen klasika, ale třeba takový DJ. Ti odvážnější si dokonce zatočili deskami. Nápad ocenila také média v čele s Českou televizí, která pustila živý přenos z hodiny do Studia 6.
Podívejte se na něj.

Hledáme sponzora na florbalové dresy

Tým Wichterlova gymnáziaJak si můžete přečíst níže, podařilo se našemu florbalovému týmu postoupit do celomoravského finále. To už si rozhodně zaslouží nové dresy, takže pokud byste měli zájem spojit jméno své firmy se značkou Wichterlovo gymnázium a podílet se na tom, aby kluci i dalším turnajem prošli “v suchu”, kontaktujte, prosím, vedení školy.

Florbal na Wigymu II

Tým Wichterlova gymnáziaHala Sareza v Přívoze se stala dějištěm konání krajské eliminace Poháru středních škol ve florbalu. Dne 1. 2. 2016 se zde sešli zástupci hned tří škol, aby se porvali o postup. Shodou okolností to byla tři gymnázia. Konkrétně tedy Wichterlovo gymnázium, Gymnázium Olgy Havlové a Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. A o co se hrálo? Hrálo se o postup mezi osm nejlepších škol na Moravě. Celý článek

Well Done to our English Students!

S velkým očekáváním a lehkou nervozitou jsme čekali na zprávy z okresního kola soutěže v anglické konverzaci. Ukázalo se, že nervozita byla zbytečná, protože naši studenti reprezentovali skvěle a jejich úsilí přineslo ovoce, proto se rádi pochlubíme jejich výsledky.
Ondřej Trojek – sekunda A – 2. místo
Tomáš Mikeska – kvarta A – 1. místo
Filip Ječmínek – septima A – 8. místo
Máme radost a přejeme mnoho štěstí nejen v angličtině.

Naše cesta do nitra Evropského parlamentu

Poznatky a zážitky z exkurze zaznamenala účastnice Míša Třeplová.

Je večer 19. ledna 2016 a my vyrážíme směr Francie. Cesta autobusem je dlouhá, únavná. Naše první velká zastávka je však už brzy ráno následujícího dne a my se nacházíme v německém historickém městě Ludwigsburg. Celý článek

Postav si vlastní rozhlednu

Krajina nás vždy fascinovala a lákalo nás ji prozkoumávat. Když jsme si ji chtěli prohlédnout z výšky, museli jsme vystoupat do hor. Touha vidět přírodu z pohledu ptáků nás ale nakonec přiměla začít stavět rozhledny a pozorovací věže. Jak taková rozhledna může vypadat? Má být nenápadná nebo tvořit jasný symbol v krajině?

Celý článek

YODA Mentorship Programme


Yoda Mentorship Programme, to je nově vzniklý program, jenž má za cíl spojit české středoškoláky a rozšířit jejich obzory. Z celé republiky se dostalo 25 studentů, z nichž byl každému přidělen jeden mentor. Mentoři jsou z drtivé většiny mladí lidé, kteří vystudovali nejprestižnější univerzity světa (Oxford, Cambridge, aj.), šli si za svými sny a nyní chtějí své zkušenosti předat dále. V průběhu půlročního programu tak spolu budou studenti a mentoři komunikovat, aby rozvíjeli studentův charakter, otevřenost, iniciativu a schopnost vynikat. Také jim poradí s výběrem vysokých škol v rámci naší země i zahraničí. Součástí je i jeden větší projekt, který si student vymyslí a za pomoci mentora uskuteční.

Další stránka »