Titul Ekoškola pro další léta

Když jsme v roce 2012 na škole založili školní Ekotým a započali s mezinárodním projektem Ekoškola koordinovaným sdružením Tereza Praha, netušili jsme, kolik to bude práce a zároveň jaký dopad to bude mít na chod školy. Titul Ekoškola jsme získali asi po roce práce. A protože tento projekt nedává možnost usnout na vavřínech, musí se v cyklu dvou až tří let obnovovat.

Tak jsme rádi, že se to povedlo. 15. června 2016 se celý Ekotým vypravil na exkurzi do Prahy, z nichž 4 zástupci převzali v Senátu parlamentu ČR certifikát, který naší školu opravňuje titul Ekoškola dále používat.

Celý článek

Jarmark aneb školní rok jde do finále

Ve středu 29. června 2016 se od 9 do 12 hodin uskuteční dvě oblíbené akce spjaté s koncem školního roku. Jarmark proběhne na školním hřišti a Burza učebnic v učebně chemie. Pořádající Okna – spolek při Wichterlově gymnáziu a Mgr. Hana Korbelová srdečně zvou nejen současné studenty, ale i ty budoucí a bývalé. Výtěžek Jarmarku bude již tradičně poukázán na dobročinné účely.

Plant-for-the-Planet

Ve čtvrtek 26. 5. se na Wigymu uskutečnila historicky první ostravská akademie mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet v rámci doprovodného programu festivalu T-Film Ostrava 2016.
Jedná se o projekt založený v roce 2007 děvítiletým chlapcem v Německu, který se rozhodl, že bude s dětmi z celého světa sázet stromy v boji s klimatickou krizí. Zatímco po celém světě již sází desítky tisíc mladých ambasadorů, v České republice se donedávna uskutečnila jen jedna akademie na jaře roku 2015 v Praze. Po nátlaku na centrálu organizace se však podařilo Němce přesvědčit k povolení uspořádání akademie zde v Ostravě. Celý článek

Tomáš Mikeska – High Achiever


Tomáš Mikeska z kvarty A se minulý týden rozjel do Prahy, aby srovnal své jazykové schopnosti s výherci krajských kol z celé České republiky. V psané i mluvené části soutěže získal vysoké hodnocení, a tak v obrovské konkurenci těch nejlepších obsadil krásné 5. místo. Jsme moc rádi, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Jak je vidět, wigymáci umí uspět v jakémkoli oboru.

Výpisy z DT maturantů

Vážení maturanti, výpisy didaktických testů Vám byly všem odeslány, nicméně je možné, že jste je ještě neobdrželi. Níže najdete vysvětlení CERMAT. Pokud byste se nemohli dočkat, zavolejte, nebo se stavte, výpisy máte u nás vytisknuté.

Z důvodu zásad zabezpečení na straně e-mailových klientů SEZNAM.CZ, EMAIL.CZ a POST.CZ je odeslání e-mailů z IS CERTIS, respektive VPŽ, na adresy v rámci těchto domén zpomaleno a tyto e-maily jsou odesílány se zpožděním tak, aby nebyly výše zmíněnými poštovními klienty blokovány. Omluvte proto prosím rychlost zpracování u těchto e-mailů.

Skvělé umístění v krajském kole FO v kategorii B a C

V krajském kole Fyzikální olympiády letos slavíme dvě skvělá umístění.
Kategorii B vyhrál Matěj Rzehulka z 3.E a v kategorii C obsadil třetí místo Jiří Škrobánek z 6.A.
Úspěšnou řešitelkou kategorie D se stala Natálie Václavíková z 1.D.
Gratulujeme!

Pojedeme do Anglie! Zájemci se mohou hlásit do čtvrtku

Vedení Wichterlova gymnázia spolu s předmětovou komisí anglického jazyka se rozhodla uspořádat v září 2016 zájezd do Velké Británie. Ve spolupráci se Student Agency se 45 studentů a 3 pedagogové vydají do jednoho z nejkrásnějších anglických měst – Bath, kde budou chodit do školy, bydlet v rodinách a odkud budou vyjíždět na výlety po okolí.

KDO: studenti Wichterlova gymnázia, kteří do odjezdu dosáhnout 15 let, kromě studentů maturitního ročníku

KDY: 10. září – 18. září 2016

KDE: Bath a okolí

ZA KOLIK: 10 450 Kč

Závazně se přihlašujte do čtvrtku 12. května 2016 osobně nebo emailem u Mgr. Marcely Zezulkové (zezulkova@wigym.cz).

Bude-li zájem větší než kapacita zájezdu, o účastnících rozhodne ředitel školy.

Vybraní účastníci musí zaplatit zálohu ve výši 3000 Kč do čtvrtku 19. května.

Informace pro rodiče

Vyhlášení zájezdu a program

Úspěch v krajském kole MO kategorií B a C

V krajském kole MO kategorie B zvítězil v rámci Moravskoslezského kraje Martin Raška ze VI. a. Dalšími úspěšnými řešiteli se stali Daniela Hrbáčová, Eva Kramolišová a Jiří Škrobánek – všichni z VI. A. V krajském kole MO kategorie C nás úspěšně reprezentovala Lenka Švidrnochová z V. A.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!                        kategorie B       kategorie C

Office Aréna – postup do finále

Office Aréna

Office Aréna

Soutěž Office Arena dává žákům a studentům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office (word, excel, power point, cloudové úložiště onedrive). Cílem soutěže je motivovat žáky základních a studenty středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale i při vstupu na pracovní trh.
Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v oblasti komunikačních dovedností a používání informačních technologií. Celý článek

Přijímací řízení – krok za krokem

Vážení uchazeči o studium,

podnikli jste všechny kroky k tomu, abyste mohli být přijati ke studiu na naše gymnázium. Když jsem se podíval na Vaše výsledky, diplomy i nadšené tváře, nejraději bych Vás samozřejmě přijal všechny, ovšem to nebude možné. Na druhou stranu chápu, že někteří mohou mít jako prioritu jinou školu. Tak či tak bych Vám chtěl stručně říct, co Vás nyní čeká a co byste měli se svými rodiči udělat, aby se vše podařilo, jak si přejete.

 

Výsledky přijímacího řízení ve školním roce 2015/2016

Obor vzdělávání Výsledková listina dle kódu Výsledkový listina dle pořadí
Osmileté gymnázium
ŠVP Matematika a příroda
Obor 79-41-K/81
(dle kodu, pdf)
Obor 79-41-K/81
(dle pořadí, pdf)
Osmileté gymnázium
ŠVP Mluvíme anglicky
Obor 79-41-K/81
(dle kodu, pdf)
Obor 79-41-K/81
(dle pořadí, pdf)
Čtyřleté gymnázium Obor 79-41-K/41
(dle kodu, pdf
)
Obor 79-41-K/41
(dle pořadí, pdf)

Registrační číslo (kód) žáka ve výsledkových listinách je pro každou školu jiné! Kód jsme Vám zaslali doporučeným dopisem.  

Odvolání proti nepřijetí:

  • pro čtyřletý obor (79-41-K/41) - formulář (doc) – je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole
  • pro osmiletý obor – Matematika a příroda - formulář odvolání M - je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole
  • pro osmiletý obor – Mluvíme anglicky - formulář odvolání AJ - je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole

 

Kdy a kde najdu výsledky

V pátek 22. dubna, zhruba kolem 12:00 (čtyřletý obor); v sobotu 23. dubna zhruba kolem 12:00 (osmiletý obor)

  • Vyvěšené na skle na vchodu do školy
  • Na internetu  www.wigym.cz

Své výsledky najdeš pod číslem, které máš napsané na pozvánce.

Klíč správných řešení pro je zveřejněn na stránkách společnosti Cermat.

Jsem mezi přijatými a chci k vám nastoupit :)

Gratuluji! Pokud jste rozhodnutí, máte 10 pracovních dní na to, abyste nám přinesli zápisový lístek. Moc Vás však prosíme, abyste to udělali co nejdříve, abychom věděli, kolik míst nám zbývá pro ty, kteří skončili pod čarou.

Jsem mezi přijatými a určitě k Vám nechci (dostal jsem se i jinam) :)

Také gratuluji. A zároveň moc prosím, abyste nám přišli podepsat, že k nám nenastoupíte. Na Vaše místo totiž můžeme vzít někoho z těch, kdo se odvolal proti nepřijetí. Uděláte někomu stejnou radost, jakou jste měli Vy, když jste zjistili, že jste přijatí!

Jsem pod čarou :(

Nesmutni. Protože se většina z vás hlásí na dvě školy, je jisté, že ne všichni z přijatých nastoupí. Tam, kde přijímáme 60 žáků, může jich nastoupit 30 a dalších 30 tedy přijmeme místo nich. To už jsme u čísla 90. Ale ani z těch k nám možná nebudou chtít všichni. Jsi 100? I ty máš šanci se dostat. Opravdu. Je třeba, aby tví rodiče udělali jednu věc ? podali odvolání.

Přijďte do školy převzít si rozhodnutí o nepřijetí ? je to rychlejší než čekat, až přijde poštou.

Rozhodnutí o nepřijetí (pro případné odvolání) si můžete převzít v těchto časech

čtyřletý obor                                                                        osmiletý obor

pátek 22. 4.               13:00-18:00                                       pondělí 25. 4. 7:30-18:00

sobota 23. 4.             9:00-12:00                                        úterý 26. 4. 2016 7:30-18:00

pondělí 25. 4.            7:30-18:00                                         středa 27. 4. 2016 7:30-16:00

úterý 26. 4.                7:30-16:00

Ve středu, ve čtvrtek 28.4. a pátek 29.4. jsou úřední hodiny pro odevzdání zápisového lístku od 7:30 do 16:00, případně dle telefonické dohody.

Pokud budeš chtít podat odvolání, tví rodiče od nás dostanou úplně vše, jen do připraveného formuláře napíší svá jména a podepíší ho. Jen nezapomeňte, že na podání odvolání proti nepřijetí máte 3 pracovní dny ode dne převzetí rozhodnutí o nepřijetí.

Pak budeme muset všichni čekat. Přijatí žáci mají 10 dní na to, aby se rozhodli, jestli k nám nastoupí. Někteří jsou hodní, a když vědí, že jdou na jinou školu, napíší nám to. My pak můžeme místo každého z nich přijmout někoho z odvolaných. Jakmile se dozvím, že mám volné místo, okamžitě volám tomu zájemci, který je na řadě.

A kdyby to náhodou dopadlo špatně a na tebe už nezbylo místo, nezapomeň na jednu věc: spousta věcí se někdy nepovede. To nevadí. Hlavní je, že ses snažil/snažila. Není to konec světa. Určitě se ti povede spousta jiných věcí. :)

Pokud odvolání nebudete chtít podávat, přijďte si, prosím, pro rozhodnutí o nepřijetí a můžete se vzdát práva na odvolání. Uděláte tak radost dalším, kteří se umístili pod Vámi.

Přeji hodně štěstí!

Mgr. Jan Netolička

ředitel Wichterlova gymnázia

Další stránka »