Přijímací řízení – krok za krokem

Vážení uchazeči o studium,

podnikli jste všechny kroky k tomu, abyste mohli být přijati ke studiu na naše gymnázium. Když jsem se podíval na Vaše výsledky, diplomy i nadšené tváře, nejraději bych Vás samozřejmě přijal všechny, ovšem to nebude možné. Na druhou stranu chápu, že někteří mohou mít jako prioritu jinou školu. Tak či tak bych Vám chtěl stručně říct, co Vás nyní čeká a co byste měli se svými rodiči udělat, aby se vše podařilo, jak si přejete.

 

Výsledky přijímacího řízení ve školním roce 2015/2016

Obor vzdělávání Výsledková listina dle kódu Výsledkový listina dle pořadí
Osmileté gymnázium
ŠVP Matematika a příroda
Obor 79-41-K/81
(dle kodu, pdf)
Obor 79-41-K/81
(dle pořadí, pdf)
Osmileté gymnázium
ŠVP Mluvíme anglicky
Obor 79-41-K/81
(dle kodu, pdf)
Obor 79-41-K/81
(dle pořadí, pdf)
Čtyřleté gymnázium Obor 79-41-K/41
(dle kodu, pdf
)
Obor 79-41-K/41
(dle pořadí, pdf)

Registrační číslo (kód) žáka ve výsledkových listinách je pro každou školu jiné! Kód jsme Vám zaslali doporučeným dopisem.  

Odvolání proti nepřijetí:

  • pro čtyřletý obor (79-41-K/41) - formulář (doc) – je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole
  • pro osmiletý obor – Matematika a příroda - formulář odvolání M - je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole
  • pro osmiletý obor – Mluvíme anglicky - formulář odvolání AJ - je možné vyplnit až při převzetí rozhodnutí přímo ve škole

 

Kdy a kde najdu výsledky

V pátek 22. dubna, zhruba kolem 12:00 (čtyřletý obor); v sobotu 23. dubna zhruba kolem 12:00 (osmiletý obor)

  • Vyvěšené na skle na vchodu do školy
  • Na internetu  www.wigym.cz

Své výsledky najdeš pod číslem, které máš napsané na pozvánce.

Klíč správných řešení pro je zveřejněn na stránkách společnosti Cermat.

Jsem mezi přijatými a chci k vám nastoupit :)

Gratuluji! Pokud jste rozhodnutí, máte 10 pracovních dní na to, abyste nám přinesli zápisový lístek. Moc Vás však prosíme, abyste to udělali co nejdříve, abychom věděli, kolik míst nám zbývá pro ty, kteří skončili pod čarou.

Jsem mezi přijatými a určitě k Vám nechci (dostal jsem se i jinam) :)

Také gratuluji. A zároveň moc prosím, abyste nám přišli podepsat, že k nám nenastoupíte. Na Vaše místo totiž můžeme vzít někoho z těch, kdo se odvolal proti nepřijetí. Uděláte někomu stejnou radost, jakou jste měli Vy, když jste zjistili, že jste přijatí!

Jsem pod čarou :(

Nesmutni. Protože se většina z vás hlásí na dvě školy, je jisté, že ne všichni z přijatých nastoupí. Tam, kde přijímáme 60 žáků, může jich nastoupit 30 a dalších 30 tedy přijmeme místo nich. To už jsme u čísla 90. Ale ani z těch k nám možná nebudou chtít všichni. Jsi 100? I ty máš šanci se dostat. Opravdu. Je třeba, aby tví rodiče udělali jednu věc ? podali odvolání.

Přijďte do školy převzít si rozhodnutí o nepřijetí ? je to rychlejší než čekat, až přijde poštou.

Rozhodnutí o nepřijetí (pro případné odvolání) si můžete převzít v těchto časech

čtyřletý obor                                                                        osmiletý obor

pátek 22. 4.               13:00-18:00                                       pondělí 25. 4. 7:30-18:00

sobota 23. 4.             9:00-12:00                                        úterý 26. 4. 2016 7:30-18:00

pondělí 25. 4.            7:30-18:00                                         středa 27. 4. 2016 7:30-16:00

úterý 26. 4.                7:30-16:00

Ve středu, ve čtvrtek 28.4. a pátek 29.4. jsou úřední hodiny pro odevzdání zápisového lístku od 7:30 do 16:00, případně dle telefonické dohody.

Pokud budeš chtít podat odvolání, tví rodiče od nás dostanou úplně vše, jen do připraveného formuláře napíší svá jména a podepíší ho. Jen nezapomeňte, že na podání odvolání proti nepřijetí máte 3 pracovní dny ode dne převzetí rozhodnutí o nepřijetí.

Pak budeme muset všichni čekat. Přijatí žáci mají 10 dní na to, aby se rozhodli, jestli k nám nastoupí. Někteří jsou hodní, a když vědí, že jdou na jinou školu, napíší nám to. My pak můžeme místo každého z nich přijmout někoho z odvolaných. Jakmile se dozvím, že mám volné místo, okamžitě volám tomu zájemci, který je na řadě.

A kdyby to náhodou dopadlo špatně a na tebe už nezbylo místo, nezapomeň na jednu věc: spousta věcí se někdy nepovede. To nevadí. Hlavní je, že ses snažil/snažila. Není to konec světa. Určitě se ti povede spousta jiných věcí. :)

Pokud odvolání nebudete chtít podávat, přijďte si, prosím, pro rozhodnutí o nepřijetí a můžete se vzdát práva na odvolání. Uděláte tak radost dalším, kteří se umístili pod Vámi.

Přeji hodně štěstí!

Mgr. Jan Netolička

ředitel Wichterlova gymnázia

Mezinárodní finále soutěže Prezentiáda

Dva dny, sedmnáct nejlepších týmů z České i Slovenské republiky a pouze jedno první místo. Tak lze charakterizovat hvězdné dvoudenní grandfinále mezinárodní soutěže Prezentiáda, které se odehrávalo 21. a 22. dubna 2016 na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Stejně jako v loňském roce se do něj z krajského finále probojoval tým našeho gymnázia (Mariana Ochodková, Martina Palkovská, Kateřina Plevová), tentokrát pod názvem Krevety a v kategorii SŠ. Celý článek

1. místo na krajské Soutěžní přehlídce studentských programů

Tat Dat Duong, 1. místoVe čtvrtek 21. dubna 2016 se na Gymnáziu v Ostravě-Zábřehu konal 8. ročník Soutěžní přehlídky studentských programů. Je to soutěž pro jednotlivce a malé týmy programátorů z gymnázií Moravskoslezského kraje. No a protože i my máme šikovné programátory, vyslali jsme je, ať změří síly s dalšími nadšenci.

 

Celý článek

Excelentní výkon v krajském kole ChO kategorie B

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czV pátek 22. dubna 2016 se na půdě Vysoké školy báňské – Technické univerzity konalo krajské kolo Chemické olympiády kategorie B. Soutěžící se museli vypořádat se záludnými otázkami a výpočty v teoretické části (např. získávání přechodných prvků z automobilů, určování oxidačních čísel v organických sloučeninách), v praxi pak předvést svůj um při manganometrickém stanovení vzorku železnatých kationtů. I letos jsme měli mezi elitou své zástupce. Anna Korytářová (po 4. a 2. místě v ChO kategorií A resp. C) vyšperkovala své skóre vítězstvím v krajském kole kategorie B.

Anně blahopřejeme k dosaženému úspěchu a těšíme se na její vystoupení v dalších ročnících Chemické olympiády.

výsledková listina KK ChO B 22.4.2016

Ústřední kolo MO kategorie P – programování

Do celostátního kola se jako jediný z ostravských gymnázií probojoval Jirka Škrobánek ze VI. A. Do hranice statutu úspěšného řešitele mu chyběl pouhý jeden bodík, obsadil tak v rámci ČR 15. – 18. místo. A to je skvělý výsledek, zvláště přihlédneme-li k tomu, že znalosti a dovednosti potřebné pro absolvování této soutěže nenavazují na středoškolskou látku a navíc většina účastníků byla o rok nebo dva starší. Věříme, že tento úspěch bude pro Jiřího povzbuzením, protože tuto soutěž si může  jako středoškolák ještě dvakrát zopakovat.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!   Výsledková listina

Certamen Latinum

Ondřej Pelíšek ze septimy A je prvním wigymáckým latiníkem, který postoupil v soutěži Certamen Latinum až do celostátního kola v Praze. Velkou nevýhodou bylo Ondrovo pouhé půlroční studim latiny, všichni soutěžící měli jeden rok latiny k dobru. Medailové pozice tak zůstaly soupeřům, komisi však Ondřej upoutal solidními znalostmi a odvahou “svádět nerovný boj”. Zkušenosti zemského i celostátního kola hodlá Ondřej zúročit v příštím roce. Děkujeme za důstojnou reprezentaci a přejeme hodně úspěchú a potěšení při dalším studiu latinského jazyka.

Florbal na Wigymu III – fantastický úspěch!

AKTUALIZACE! V sobotu jedeme fandit! Zveme absolventy, kteří se nacházejí v Praze, aby se k nám přidali. Semifinálový zápas se odehraje od 13:50 ve sportovní hale Jedenáctka VS, ul. Mírového Hnutí, Praha 4, 149 00, autobusová zastávka Brodského. Všichni v modrém!

A je to tady! Boj o Final Four v Praze. I takhle by se dal charakterizovat turnaj osmi nejlepších středních škol na  východě naší republiky, který se odehrál na apríla, tedy 1.4. Jak se jistě dalo očekávat, konkurence byla skutečně silná a téměř každá škola poslala do boje hráče, kteří hrají na profesionální úrovni.

Celý článek

Úspěch v ústředním kole MO

V historii školy poprvé se  mezi 50 nejlepších matematiků z celé České republiky do ústředního kola MO probojovali 3 naši studenti: Martin Raška ze VI.a, Pavel Gajdušek z VIII. a a Jiří Škrobánek ze VI. A. V tomto pořadí se rovněž umístili v závěrečné třídenní soutěži. Nejlépe se dařilo Martinu Raškovi, který obsadil krásné 18. místo a stal se úspěšným řešitelem celostátního kola. Pavel Gajdušek obsadil 25. – 27. příčku a Jirka Škrobánek 31.-35. příčku v rámci celé ČR. Jako perličku poznamenejme, že všichni bezprostředně po své nominaci do ústředního kola obdrželi nabídku okamžitého přijetí na FEI ČVUT.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Wichterlovo gymnázium oceněno za společenskou odpovědnost

Kulinářské specialityCena hejtmana za společenskou odpovědnost měla letos rekordní počet účastníků. O to krásnější to je pocit být mezi oceněnými, konkrétně na 2.-5. místě (bližší pořadí se nezveřejňovalo). Děkujeme všem pedagogům a hlavně žákům, protože právě díky jejich aktivitám a činnostem jsme se dostali mezi společnosti, které toho pro veřejnost dělají velmi mnoho.

Celý článek

1. ročník kulinářských specialit druhých cizích jazyků

Kulinářské speciality

V úterý 15. března 2016 proběhl na naší škole první ročník pilotního projektu druhých cizích jazyků zaměřeného na tradiční speciality, dezerty a typické nápoje. Do projektu se letos zapojila předmětová komise jazyka německého a španělského.

Žáci maturitních ročníků připravovali dané speciality z německy a španělsky mluvících zemí, které posléze prezentovali. Vše posuzovala odborná komise ve složení: Michal Vavroš, Lukáš Průša, Pavla Zubíčková, Eva Davidová a Hana Korbelová. Celý článek

Další stránka »