Stravování od pondělí 16. ledna

Vážení žáci a rodiče, přinášíme aktuální  informace našeho poskytovatele školního stravování: od pondělí 16. ledna bude provoz školní jídelny obnoven. V průběhu dnešního dne bude v systému strava.cz aktualizován jídelníček pro příští týden.
Děkujeme za pochopení!

 

Národní kolo „volá“!!!

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czNa základě výsledků dosažených v krajském kole Chemické olympiády kategorie A byli naši žáci pozváni k účasti v Národním kole (výš je pouze Mezinárodní chemická olympiáda IChO). Národní klání nadějných chemiků proběhne v Litvínově ve dnech 23. – 26. ledna 2017. Za Wichterlovo gymnázium budou bojovat Anna Korytářová ze septimy A a Nathan Vishwanathan z třídy 4.C.

Reprezentantům držíme pěsti a přejeme úsudek průzračný jako destilovaný oxidan, myšlenky rychlé i bez katalyzátoru a nervy pevné jako vlákna kolagenu.

Šťastné a veselé

Vánoce 2016 - 2 mVážení pedagogové, žáci, rodiče, všichni, s nimiž jsme se letos potkali, i Vy, kteří znáte nás, i když my Vás zatím ne. Přejeme Vám krásné Vánoce a v roce 2017 zase o trochu víc radosti a štěstí. Přejeme Vám, ať všechno, co děláte, je tím nejkrásnějším dárkem, ať už pro ostatní, nebo přímo pro Vás. My se snažíme, abychom to tak měli. Těch fyzických dárečků jsme letos posbírali pro děti z dětských domovů spoustu (viz přání) a moc za ně děkujeme, ale snad jsme rozdali ještě mnohem více dárků, které sice nejdou rozbalit, ale které vydrží hodně, hodně dlouho.

Za Wichterlovo gymnázium

Jan Netolička, ředitel školy

Retro ples

Oficiální ples Wichterlova gymnázia se bude konat v pátek 27. ledna v DK Akord. Letos jsme se rozhodli pojmout toto tradiční setkání absolventů, současných studentů a učitelů netradičně a uspořádáme jej jako Retro ples. Přineste si alespoň nějaký doplněk ze šatníku rodičů či prarodičů. Stylová originalita je vítána.

Čeká nás zajímavý doprovodný program, včetně soutěže o nejlepší outfit a bohaté tomboly.

Vstupenky v ceně 200 Kč za kus bude možno zakoupit od 3. 1. každou velkou přestávku v jídelně školy. Těšíme se.

Krásná adventní Vídeň

Wien_RathausJako každý rok, i letos, se v pátek 16. prosince žáci Wichterlova gymnázia zúčastnili jednodenní exkurze do adventní Vídně.
Naše první zastavení proběhlo u známého architektonického skvostu – muzea Friedensreicha Hundertwassera. Poté následovala již tradiční návštěva zimního sídla Habsburků – Schönbrunnu, kde si žáci mohli prohlédnout interiér zámku a zámecké zahrady s Gloriettou. Již zde na nás dýchla atmosféra Vánoc spojena s vánoční výzdobou a adventními trhy, které se konají před zámkem. Celý článek

Vánoční koncert Wichterlova gymnázia

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční koncert Wichterlova gymnázia. Koná se opět v Nové Aule VŠB, tentokrát ve středu 21. 12. 2016 v 16:30.

Zváni jsou všichni – bývalí, současní i budoucí studenti a učitelé, jejich příbuzní, známí, přátelé a také ostatní, kteří si chtějí poslechnout vánoční program studentů a učitelů Wigymu. Vstupné je dobrovolné.

Celý článek

Cesta do nitra Evropského parlamentu v Bruselu

Ve dnech 5.-9. prosince přijalo 22 vybraných studentů pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského na exkurzi do Evropského parlamentu, při které měli možnost navštívit belgickou metropoli Brusel.

Po patnácti hodinové cestě jsme dorazili do cíle. Prvním bodem programu byla prohlídka Parlamentaria, což je návštěvnické centrum seznamující s historií a činností Evropské unie. Odpoledne jsme vyrazili po ubytování v hotelu na procházku historickým centrem města. Turisté si zde mohou užít vánoční atmosféru a zároveň se kochat krásně osvětlenými budovami např. budovou opery nebo královským palácem. Celý článek

Charitativní akce „Krabice od bot“ se povedla nad očekávání

S příchodem Mikuláše jsme v probíhajícím adventu podle plánu ukončili sbírku vánočních dárků „Krabice od bot“ (aneb děti dávají dárky dětem). Začalo počítání a třídění, aby se dárky mohly vydat na cestu pod stromečky chudších rodin či za okna azylových domů. S velkou radostí můžeme říci, že díky Vám všem potěší více než dvě stovky malých i velkých dětí. Ano, sešlo se nám více než 200 krásně zabalených dárků. Každý z nich už brzy udělá radost některému dítěti z našeho regionu. Dárky budeme postupně předávat organizacím Azylový dům Debora (Diakonie ČCE), Dům pro ženy a matky s dětmi (Azylový dům a noclehárna – Armáda spásy), Náruč (zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – Diakonie ČCE) a Eurotopia.

Děkujeme všem, kteří se zapojili! Celý článek

Vítězové 9. ročníku Šumné Ostravy

FJVe znamení dvou devítek proběhlo finálové kolo Šumné Ostravy. Devátý ročník soutěže byl ukončen devátého listopadu vyhlášením vítězů obou věkových kategorií, žáků a studentů základních a středních škol. Do druhého kola soutěže se probojovali i reprezentanti dvou havířovských škol, konkrétně Gymnázia na ulici Komenského a Základní školy na Gorkého 1. Dříve, než se soutěžící pustili do řešení soutěžních otázek,  povstáním uctili památku Františka Josefa I., od jehož smrti letos uběhne rovných 100 let.

Celý článek