Almanach Wichterlova gymnázia

almanachK příležitosti 60. výročí založení naší školy se podařilo opět vydat almanach, v němž naleznete kromě článků o historii školy také vzpomínky zajímavých osobností, rozhovory s významnými absolventy a přehled všech těch, kteří prošli školou jako žáci, učitelé či ředitelé. Doplněn je také fotografiemi a barevnou obrazovou přílohou.
Tento almanach si budou moci zájemci zakoupit v rámci oslav ve dnech 1. září na Hlavní třídě a 3. září přímo ve škole. Pokud se náklad nerozprodá během těchto dvou dní, bude možné si jej dodatečně objednat na mailové adrese smolak@wigym.cz
Malou ochutnávku z obsahu si můžete prohlédnout zde.

Oslavy budou zahájeny průvodem

$SCN3179 (2)

V sobotu 3. září se ve 13:30 sejdou zástupy absolventů a pedagogů na Hlavní třídě u kruhového objezdu, aby se mohutným průvodem vydali k budově Wichterlova gymnázia, které otevře své dveře všem zájemcům o prohlídku školy. Máte jedinečnou příležitost podívat se, jak vypadá vaše třída dnes.

Absolventi mohou přijít také se svýmí dětmi, či dokonce vnoučaty, neboť i na ně pamatuje náš program.

Těšíme se na všechny!

Organizace začátku školního roku 2016/2017

Vážení rodiče a studenti,

vzhledem k nastávajícím oslavám 60. let Wichterlova gymnázia bude zahájení nového školního roku specifické. Věnujte proto prosím pozornost následujícím informacím.

 

1. 9.

Zahájení školního roku v 7.50 hod., 1. a 2. vyučovací hodinu třídnické práce ve třídách. Poté přesun žáků na prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě, aktivity dle rozpisu.

Konec výuky pro nezúčastněné žáky v 10.30 hod., předpokládaný konec akce „Wigym na Hlavní třídě“ ve 14 hod. Provedena hromadná odhláška všech obědů.

 

2. 9.

Začátek výuky v 7.50 hod., třídnické práce 1.-4. vyučovací hodinu. Výdej obědů 11-13 hod.

8-9.30 hod. beseda s Ing. Andrejem Babišem, ministrem financí ČR, účast 3. ročníky a VII. A + vybraní zájemci, jídelna školy.

Cíl dosažen! Projekt podpořen :)

Děkujeme všem za rychlou podporu. Během poloviny víkendu se Vám podařilo nasbírat dostatečný počet bodů. Žáci ZŠ a všichni ostatní se můžou těšit na zábavné první září na Hlavní třídě!

IMG_1971

Podpořte oslavy 60 let Wichterlova gymnázia

CEZ_EPP_vyzva_480x300Podpořte Wigym s aplikací ČEZ! Nainstalujete aplikaci, před akcí vyberete projekt WIgymu Škola na ulici a sbíráte nám penízky. 1.září se na Hlavní třídě v Porubě postaráme školákům o zábavu.

http://www.pomahejpohybem.cz/#projects

 

 

Exkurze do evropských institucí v roce 2016/17

Náměstí Grande Place v Bruselu s našimi žáky v roce 2012

Ještě neskončil školní rok 2015/16, a my už víme, co se bude dít ve vzdálených měsících ve školním roce 2016/17.

Studenti Wigymu mají přislíbené dvě exkurze do evropských institucí.

V říjnu 2016 se pojede na čtyřdenní exkurzi pořádané kanceláří pana europoslance Evžena Tošenovského. Kromě prohlídky bruselského sídla Evropského parlamentu spojené s besedou s panem europoslancem studenti uvidí také centrum Bruselu, Brugg a Antverp.

O druhou exkurzi se zasloužili studenti třídy 2.C a to výhrou v soutěži s paní europoslankyní Ditou Charanzovou. Tito pojedou do Štrasburku, kde leží druhé sídlo EP. Vzhledem k tomu, že tito studenti soutěžili o cestu do evropských institucí několikrát, odnášejí si i ponaučení nevzdávat se a soutěžit opakovaně – jednou to třeba vyjde. Celé třídě gratulujeme!

Věříme, že se obě cesty uskuteční ke spokojenosti všech účastníků.

 

Titul Ekoškola pro další léta

Když jsme v roce 2012 na škole založili školní Ekotým a započali s mezinárodním projektem Ekoškola koordinovaným sdružením Tereza Praha, netušili jsme, kolik to bude práce a zároveň jaký dopad to bude mít na chod školy. Titul Ekoškola jsme získali asi po roce práce. A protože tento projekt nedává možnost usnout na vavřínech, musí se v cyklu dvou až tří let obnovovat.

Tak jsme rádi, že se to povedlo. 15. června 2016 se celý Ekotým vypravil na exkurzi do Prahy, z nichž 4 zástupci převzali v Senátu parlamentu ČR certifikát, který naší školu opravňuje titul Ekoškola dále používat.

Celý článek

Jarmark aneb školní rok jde do finále

Ve středu 29. června 2016 se od 9 do 12 hodin uskuteční dvě oblíbené akce spjaté s koncem školního roku. Jarmark proběhne na školním hřišti a Burza učebnic v učebně chemie. Pořádající Okna – spolek při Wichterlově gymnáziu a Mgr. Hana Korbelová srdečně zvou nejen současné studenty, ale i ty budoucí a bývalé. Výtěžek Jarmarku bude již tradičně poukázán na dobročinné účely.

Plant-for-the-Planet

Ve čtvrtek 26. 5. se na Wigymu uskutečnila historicky první ostravská akademie mezinárodní organizace Plant-for-the-Planet v rámci doprovodného programu festivalu T-Film Ostrava 2016.
Jedná se o projekt založený v roce 2007 děvítiletým chlapcem v Německu, který se rozhodl, že bude s dětmi z celého světa sázet stromy v boji s klimatickou krizí. Zatímco po celém světě již sází desítky tisíc mladých ambasadorů, v České republice se donedávna uskutečnila jen jedna akademie na jaře roku 2015 v Praze. Po nátlaku na centrálu organizace se však podařilo Němce přesvědčit k povolení uspořádání akademie zde v Ostravě. Celý článek

Tomáš Mikeska – High Achiever


Tomáš Mikeska z kvarty A se minulý týden rozjel do Prahy, aby srovnal své jazykové schopnosti s výherci krajských kol z celé České republiky. V psané i mluvené části soutěže získal vysoké hodnocení, a tak v obrovské konkurenci těch nejlepších obsadil krásné 5. místo. Jsme moc rádi, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Jak je vidět, wigymáci umí uspět v jakémkoli oboru.

Další stránka »