Hallo Berlín!!!

Naše gymnázium pořádá pro své studenty podzimní zájezd do Berlína, evropské metropole. Týdenní exkurze se uskuteční začátkem října 2014 a studentům nabízí seznámení se s nejvýznamnějšími pamětihodnosti bývalého západního a východního Berlína (např. Kurfürstendamm, Checkpoint Charlie, KaDeWe,Braniborskou bránu, Říšský sněm, Alexandrovo náměstí s televizní věží, třídu Unter den Linden atd.), současného moderního Berlína, jako je Sony centrum nebo Postupimské náměstí.

Celý článek

Dnes naposled s rozvrhem

Nejsme si jisti, jestli měli přezůvky, jestli při odchodu zvedli židle, jestli nemanévrovali s ventily,… a vlastně ani jestli byli ve škole všichni. Navždy však byla středa 16. dubna 2014 pro studenty pěti našich tříd něčím výjimečná. Vystáli si frontu ve školní jídelně naposled. Teď už jen příští týden vysvědčení, v pátek 25. dubna poslední zvonění, svatý týden,… A 6. června Aula VŠB ;-) Držte se!

Výsledky okresního kola Matematické olympiády Z6-Z8

Ve středu 9. 4. 2014 proběhlo na naší škole okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6-Z8. Do okresního kola postoupili žáci, kteří vyřešili alespoň čtyři z šesti příkladů domácího kola. V kategorii Z6 bylo přihlášeno 104 žáků, v kategorii Z7 soutěžilo 67 žáků a v kategorii Z8 39 soutěžících. Na vyřešení tří příkladů okresního kola měli soutěžící 120 minut čistého času.

Výsledky a autorské řešení:

Golf na Wigym!

Golf se po 112 letech stává staronovou sportovní disciplínou olympijských her 2016 v Rio de Janeiro. Golf se stává další ze sportovních disciplín, kterým se mohou od letošního roku wigymáci naučit. Golf je hra jako každá jiná. Procvičuje a rozvíjí nejen tělo, ale současně s ním i morální vlastnosti – sebekázeň, pokoru, slušnost a ohleduplnost.

Celý článek

Cena hejtmana kraje za společenskou odpovědnost pro Wichterlovo gymnázium

Je nám ctí informovat všechny zaměstnance a partnery školy, že Wichterlovo gymnázium získalo v pátém ročníku Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost první místo v kategorii “Organizace veřejného sektoru nad 50 zaměstnanců“.

Z rukou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka převzal jménem vedení gymnázia ocenění ředitel školy Antonín Balnar. Gratulujeme všem zaměstnancům školy, kteří si takové ocennění jistě za dlouhodobě vynikající výsledky své práce zaslouží! Celý článek

Wichterlovo gymnázium nejlepší v Moravskoslezském kraji

Wichterlovo gymnázium získalo v programu Excelence středních škol 2013, který vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, první místo v rámci všech středních škol Moravskoslezského kraje. Program porovnává výsledky škol ve vědomostních soutěžích (přírodovědných, jazykových, matematických i humanitních) a motivuje tak učitele v práci s talentovanými žáky a k dalšímu rozvíjení vědomostí a dovedností těchto žáků.  Celý článek

Matematika se vrátila domů

Od neděle 23. března do pátku 28. března hostilo Wichterlovo gymnázium a VŠB-TU Ostrava čtyřicet pět nejlepších matematiků a dvacet sedm nejlepším programátorů z řad studentů středních škol ČR v rámci Ústředního kola 63. ročníku Matematické olympiády. Celý článek

Vyhlášení přijímacího řízení 2014

Ředitel Wichterlova gymnázia vyhlašuje kritéria přijímacího řízení ve šk. roce 2013/2014 (tj. studium od září 2014). Ve školním roce 2013/14 budeme přijímat 30 žáků z pátých tříd základních škol (1 třída) a 60 žáků z devátých tříd základních škol (2. třídy).   Celý článek

Nabídka seminářů pro školní rok 2014/15

Žáci druhých a třetích ročníků (vč. sexty a septim) si mohou vybírat z nabídky seminářů pro příští školní rok. Seznam předmětů se bude postupně upravovat dle zájmu našich studentů. Jistě si vyberou milovníci jazyků, humanitních, technických i přírodovědných oborů.

Celý článek