Postup do celostátního kola SOČ

Vysoká škola báňská se v úterý 12. 5. 2015 stala dějištěm krajského kola SOČ. Wichterlovo gymnázium bylo reprezentováno dvěma pracemi, a obě se umístily na stupních vítězů!

Marie Lachendrová (2. D) obsadila třetí místo v soutěžním oboru č. 15. Teorie kultury, umění a umělecké tvorby se soutěžní prací “Hejda – trubadúr smrti”.

Anna Korytářová (5. A) pak v silné konkurenci zvítězila v soutěžním oboru č. 12. Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie s prací “Audionahrávky hry na violoncello jako pomůcka ve výuce akustiky na středních školách”. Anna postupuje do celostátního kola, které se uskuteční v Praze ve dnech 19. - 21. 6. 2015.

Oběma děvčatům gratulujeme a Anně budeme držet palce do dalšího klání.

Diplom

Krajská kola MO

Matematická olympiáda vyvrcholila v kategoriích B, C a Z9 krajskými koly. V kategorii B se úspěšnými řešiteli stali Duong Tat DatJakub Kočur, oba z VI.A. V kategorii C s plným počtem bodů zvítězil Martin Raška z V.a a dalšími úspěšnými řešiteli byli Jiří Škrobánek a Daniela Hrbáčová, rovněž z V.a  V kategorii Z9 se úspěšnými řešitelkami krajského kola staly Mariana Ochodková, Magdaléna Krejčí a Kateřina Tylová z IV.A. Gratulujeme!

krajské kolo C             krajské kolo B         

Úspěch v celorepublikové německé soutěži

Dne 13. dubna 2015 se Tomáš Mikeska z 3. A zúčastnil celorepublikového kola soutěže v německé konverzaci, která se uskutečnila v Praze na Goethe Institutu. V silné konkurenci, v rámci nižší kategorie, nakonec obsadil velmi pěkné 7. místo.

Tomášovi upřímně gratulujeme a věříme, že naší školu bude reprezentovat i v dalších ročnících této soutěže.

Výsledky přijímacího řízení – ZVEŘEJNĚNO

Výsledky přijímacího řízení ve školním roce 2014/2015

Obor vzdělávání Výsledková listina dle kódu Výsledkový listina dle pořadí
Osmileté gymnázium
ŠVP Matematika a příroda
obor 79-41-K/81 – Matematika
(dle kódu, pdf)
obor 79-41/K-81 – Matematika
(dle pořadí, pdf)
Osmileté gymnázium
ŠVP Mluvíme anglicky
obor 79-41-K/81 – Angličtina
(dle kódu, pdf)
obor 79-41-K/81 – Angličtina
(dle pořadí, pdf)
Čtyřleté gymnázium obor 79-41-K/41
(dle kódu, pdf)
obor 79-41-K/41
(dle pořadí, pdf)

Registrační číslo (kód) žáka ve výsledkových listinách je pro každou školu jiné! Kód jsme Vám zaslali doporučeným dopisem dne 31. 3. 2015. 

Prosíme všechny zákonné zástupce, aby se dostavili pro kladná i záporná rozhodnutí osobně. Úřední hodiny naleznete v článku. Děkujeme a těšíme se na Vás! Celý článek

Vydrželi jste neusnout?

Byli jste zvědaví tak, že jste nemohli usnout? Vydrželi jste do půlnoci? Přečetli jste si výsledky na webu? A víte, že jste mohli vyrazit na noční procházku? Našli byste tohle:

Reportáž ze zveřejnění výsledků přijímaček

Tak gratulujeme nebo držíme palce u odvolání. Třeba už se i Vy můžete těšit na takovouhle fyziku:

Zrychlení s iPadem

Postup do ústředního kola OČJ!

Středisko volného času na Ostrčilově ulici se stalo 13. dubna dějištěm krajského kola 41. ročníku Olympiády v českém jazyce. Naše pozornost byla upřena na první věkovou kategorii, v níž nás reprezentovala Mariana Ochodková. Jaké byly její šance na postup do ústředního kola soutěže? Stručně si zrekapitulujme její dosavadní postup jednotlivými koly češtinářského klání. Do okresního kola soutěže sice postoupila z druhého místa, ale v něm dokázala porazit všech 101 soupeřů a suverénně se probojovala do kola krajského. Tam pak na  Marianu čekalo osmnáct nejlepších češtinářských  talentů Moravskoslezského kraje. Jak si v něm naše reprezentantka vedla? Výsledková listina mluví za vše: Mariana Ochodková si 1. místem vybojovala postup do ústředního kola Olympiády v českém jazyce! K tomuto famóznímu úspěchu Marianě srdečně blahopřejeme a přejeme jí hodně úspěchů v celostátním kole soutěže. 

Matematická olympiáda Z6, Z7, Z8 – výsledky

Ve středu 8. 4. 2015 proběhla na naší škole okresní kola Matematické olympiády kategorií Z6, Z7 a Z8 a nyní již můžeme zveřejnit výsledky jednotlivých kategorií:

A jak dopadl Wigym? Celý článek

Ovládli jsme krajská kola Prezentiády!

prezentiada logoPrezentiáda+ je týmová soutěž v projektové tvorbě pro dvou až tříčlenné týmy, jejíž motivací je ve studentech podpořit “zdravé sebevědomí, odvahu a vzájemnou spolupráci”. A naši studenti prokázali, že jim nic z uvedeného nechybí!
V krajských kolech kategorií ZŠ a SŠ, která se konala 9. a 10. 4. 2015, se totiž na nejvyšších příčkách umístily právě týmy Wichterlova gymnázia Celý článek

Matematický klokan na ostravských SŠ

Zpracování výsledků soutěže Matematický klokan 2015 ještě není u konce, nicméně už známe jména 10 nejúspěšnějších ostravských středoškoláků v každé z kategorií. Můžeme s potěšením blahopřát našim studentům, kteří se objevili na oblastní výsledkové listině. Jsou to Hana Pasková z I.A v kategorii Benjamín, v kategorii Junior Martin Raška z V.A (1. místo!), Lukáš Kramný z 2.E, Jiří Škrobánek a Anna Korytářová z V.A, Matyáš Tichý ze VI.A . V kategorii Student zabodovali Pavel Gajdušek a Alexandr Nikitin, oba z VII. A. Podrobněji ve výsledkové listině.

3. místo v krajském kole v Konverzační soutěži v jazyce francouzském

Dne 25.3.2015 se uskutečnilo v Ostravě krajské kolo Konverzační soutěže v jazyce francouzském. Tam nás velmi úspěšně reprezentovala Martina Palkovská ze IV.A, která obsadila v kategorii A2 bronzovou pozici. Tímto jí moc děkujeme a přejeme i další úspěchy nejen ve francouzštině. :-D

Další stránka »