Úspěchy našich studentů

Snažíme se, aby naši studenti nebyli úspěšní jen ve školních lavicích, ale aby své vědomosti a dovednosti obhájili i ve srovnání se svými vrstevníky. Proto klademe velký důraz na všechny typy soutěží: jazykové, humanitní i přírodovědné.

Od roku 2012 vyhlašuje MŠMT program Excelence středních škol, ve kterém mohou školy uspět díky účasti a umístění svých žáků na soutěžích. V roce 2013 jsme byli mezi třemi nejúspěšnějšími školami v Moravskoslezském kraji. V roce 2014 jsme byli nejúspěšnější.  

Vedle úspěchů na jednottlivých soutěžích jsou pak ti nejlepší z nejlepších každoročně na základě nominace vedení gymnázia oceňováni (krajským úřadem, obcí atd.):

Rok 2014

David Duong – MSK

Jiří Škrobánek – ÚMOb Poruba

Rok 2013

Jan Špaček – MSK

David Duong – ÚMOb Poruba

Rok 2012

Martin Vavrečka – České hlavičky

Adam Pokluda – MSK

Vendula Kotyzová, Jana Dobešová, Jiří Jaskowiec, Jan Špaček a Tomáš Jančar – MSK

Tomáš Widlák, Tereza Holubčíková a Tomáš Noskievič – ÚMOb Poruba

Rok 2011

Barbora Plevová – MSK

Rok 2010

Petr Paleček – MSK

Jan Špaček – MMO

Rok 2009

Jaromír Bönish – MSK

 

Výpis nejnovějších článků:

Výsledky okresního kola soutěže v programování (...)

Úspěchy našich studentů v MO (...)

Okresní kolo Olympiády v jazyce českém (...)

Vítězství ve ŠKOMAM Cupu (...)

Roboti@FSI – výsledky (...)

Ulovili jsme Bobříka informatiky (...)

Roboti@FSI 2016 (...)

Junior Internet 2016 (...)

Matematicko-fyzikální Náboj JUNIOR (...)

Celostátní Dětská vědecká konference (...)

Archiv kategorie Úspěchy studentů

Výpis článků z kategorie: 'Úspěchy studentů'

Výsledky okresního kola soutěže v programování

V pátek 17. března 2017 proběhlo na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky v Ostravě okresní kolo soutěže v programování. Soutěží se ve dvou kategoriích a programovací jazyk je volitelný – naši studenti si vybírali většinou C# nebo Javu. A jak dopadli?

Kategorie Mladší žáci:

2. místo: Jiří Močkoř, 4.A

3. místo: Vojtěch David, 4.A

4. místo: David Ondřejek, 4.A

5. místo: Martin Tománek, 4.A

6. místo: Michal Sládeček, 1.B

 

Kategorie Starší žáci:

1. místo: Pavel Duong, 5.A

14. místo: Jakub Murcek, 5.A

Červeně zvýraznění studenti postoupili do krajského kola. Gratulujeme!

 

Úspěchy našich studentů v MO

Naši matematikové se v uplynulých týdnech úspěšně zúčastnili několika soutěží. Nejprve proběhla krajská kola MO nejvyšší kategorie A a kategorie P (programování). V krajském kole MO kategorie A obsadil Martin Raška krásné 2. místo a Jiří Škrobánek 4. místo, čímž si oba rovněž vybojovali postup do ústředního kola soutěžeJiří Škrobánek navíc zvítězil v krajském kole MO kategorie P, takže si účast v ústředním kole ještě prodlouží .

V lednu ještě proběhla okresní kola MO kategorií B a C. V kategorii B si postup do krajského kola vybojovaly Mariana Ochodková  a Magdaléna Krejčí, obě z 6.A. V kategorii C postupují do krajského kola kvartáni Vojtěch David a Jiří Močkoř, ačkoli tato kategorie je určena o rok starším studentům.

Výsledkové listiny: MO kategorie A   MO kategorie P    MO kategorií B a C

Všem jmenovaným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších kolech MO!

Okresní kolo Olympiády v jazyce českém

Okresní kolo 43. ročníku OJČ se již tradičně konalo ve Středisku volného času v Moravské Ostravě. V první věkové kategorii (žáci 8. a 9. ročníků ZŠ a tercií a kvart osmiletých gymnázií) naši školu 1. února reprezentovaly dvě nejlepší řešitelky školního kola soutěže. Obě naše žákyně se mezi 84 soutěžícími probojovaly do první desítky. Lucie Hrubá obsadila 5. místo, Hedvika Stachovcová pak skončila na 8. pozici. O den později změřilo své znalosti 48 studentů středních škol.  Obě  naše „Wigymačky“ se v okresním kole češtinářského klání opět neztratily. Mariana Ochodková obsadila 4. místo a od postupové pozice ji dělil pouhý jeden bod. Lucie Peterková pak skvělé výkony našich soutěžících potvrdila 6. místem. Všem čtyřem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Kompletní výsledková listina okresního kola OJČ –  I. kategorie.

Kompletní výsledková listina okresního kola OJČ –  II. kategorie

01

Lucie Hrubá

02

Hedvika Stachovcová

Vítězství ve ŠKOMAM Cupu

skomam Školy matematického modelování pořádané Katedrou aplikované matematiky VŠB TUO se účastnilo letos 10 našich studentů. V prestižní přidružené soutěži o ŠKOMAM Cup zvítězilo družstvo WiGymáků ve složení: Lukáš Kramný, Matěj Rzehulka, Marie Juchelková, David Rajský. Ani další naše dvě družstva se mezi soutěžícími neztratila. Více se můžete dočíst na webu soutěže www.skomam.vsb.cz.

Roboti@FSI – výsledky

lego_car2Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně pořádá soutěž v programování robotů, které se zúčastnil i tým z naší školy (jak jste si mohli přečíst dříve). Tereza Buršová, Martina Kocourková, Ondřej Švik a Tereza Zemanová (všichni 3.D) úspěšně prošli prvním kolem a postoupili do finále, kde obsadili celkové 6. místo.

Gratulujeme!

Výsledková listina

Roboty1 Roboty2 Roboty3 Roboty6 Roboty7

 

Ulovili jsme Bobříka informatiky

bobr9V listopadu 2016 proběhlo školní kolo soutěže Bobřík informatiky, z něhož v každém kraji postoupilo 30 nejlepších do ústředního kola. Z naší školy bylo pozváno 6 úspěšných řešitelů, a ti se dnes ráno vydali na Gymnázium Ostrava-Zábřeh, aby změřili síly s ostatními v řešení algoritmických úloh.

 

Celý článek »

Roboti@FSI 2016

TRONFakulta strojního inženýrství VUT v Brně pořádá soutěž v programování robotů. V prvním kole měl tým řešitelů za úkol vytvořit algoritmus, který bude řídit pohyb TRONa v aréně, kde proti sobě soupeří několik TRONů. Tým naší školy ve složení Tereza Buršová, Martina Kocourková, Ondřej Švik a Tereza Zemanová (všichni 3.D) algoritmus vytvořil a je mezi 12 týmy, které postupují do finále. Tam bude jejich úkolem postavit a naladit robotické LEGO vozítko a být rychlejší než soupeř, a také připravit prezentaci svého řešení.

Gratulujeme a držíme palce v dalším kole!

 

Junior Internet 2016

Tato soutěž umožňuje mladým talentům do 21 let přihlásit svůj webový projekt a porovnat své umění s vrstevníky. Soutěží se v kategoriích Web, Design, Content a letos nově i JEDI (což je cena veřejnosti).
Z naší školy poslali své projekty do kategorie mladších talentů žáci kvarty Mateusz Wojnarowicz a Jan Lukovský s webem Buď na NETU SAFE! a Daniel Suchan s projektem Web Saton s.r.o., ve kterém vytvořil webové stránky pro firmu.
Odborná porota vyhodnotila všech 46 došlých projektů a výsledkem je 2. místo Mateusze Wojnarowicze a Jana Lukovského.

Gratulujeme!

Web Buď na NETU SAFE! + videa
Web Saton s.r.o.

Matematicko-fyzikální Náboj JUNIOR

naboj_2016Soutěž určená žákům ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnázií  z Čech a Slovenska proběhla souběžně v 16 českých a 27 slovenských městech.
Ostravské kolo, které proběhlo v pátek 25. 11., vyhrál stejně jako v loňském roce (!) tým našich kvartánů ve složení

Vojtěch David, Vojtěch Mohelník, Jiří Močkoř a Ondřej Szymik.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Celostátní Dětská vědecká konference

V pátek a sobotu, 4. a 5. 11., se Jiří Močkoř, Vojtěch David a Jan Lukovský (všichni z kvarty) zúčastnili Dětské Vědecké Konference. Jiří Močkoř prezentoval metodu Monte Carlo a její využití k výpočtu PÍ. Jan Lukovský ve své přednášce s názvem „Imigranti z vesmíru“ přednášel o meteoritech. A Vojtěch David seznámil posluchače s vulkanismem a kryovulkanismem.

Všichni si domů donesli skvělé zážitky a k tomu se Jirkovi povedlo vyhrát, a to hned dvakrát. Jirka se se svou prezentaci umístil ve své kategorii (13-15 let) na 1. místě a také se stal celkovým vítězem a díky tomu Jirkovi nadace Neuron splní jeho „Dětský vědecký sen“. Jirka se 23. 11. jel podívat do Prahy na besedu s laureáty Cen Neuron, kde poznal skutečné odborníky v nejrůznějších přírodovědných oblastech.

Prezentace jsou možné ke zhlédnutí na YouTube kanálu „prirodovedci“.

Celé konference se zúčastnilo 97 studentů z celé republiky a všichni si mohli vyzkoušet, jaké to je prezentovat před obecenstvem a také odborníky.

Jiří Močkoř jako vítěz Dětské vědecké konference

Jiří Močkoř jako vítěz Dětské vědecké konference

Další stránka »