Anglický jazyk

Složení předmětové komise

Předseda
Mgr. Marcela Zezulková
Členové
Mgr. Marie Jiříčková, Mgr. Tomáš Klein, Mgr. Hana Korbelová, Mgr. Dušan Kubečka,
Mgr. Ivana Lipinová, Mgr. Hana Magicová, Mgr. Jan Netolička, Mgr. Pavla Zubíčková

[nggallery id=48]

Učebnice

Pro výuku anglického jazyka na našem gymnázium používáme učebnice T. Falla, Paul A. Davies: Maturita Solutions (2nd edition!!!), Oxford University Press, a to v úrovních Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate a Upper-Intermediate. Studenti prvního ročníku čtyřletého gymnázia začínají s úrovní Pre-Intermediate. Studenti primy začínají s úrovní Elementary. Učebnice se objednávají hromadně na začátku školního roku s množstevní slevou.

Seznam akcí na šk. rok 2016/2017

 • 10.-17. 9. zájezd do Anglie
 • 25. 10.  – Halloween: celodenní aktivity
 • 10. 11.  – Globetrotter, soutěž pro základní školy a studenty prvních ročníků WiGym v anglických reáliích – USA
 • listopad – Live English – odpolední aktivita s vyučujícími AJ a rodilými mluvčími (JIŘ, MAG)
 • 7. 12. – školní kolo soutěže v anglické konverzaci
 • prosinec – Filmový den (datum podle organizace předvánočních akcí)
 • 16. 2. –  Studentská vědecká konference
 • únor – okresní kolo Soutěže v anglické konverzaci
 • březen – Live English – odpolední aktivita s vyučujícími AJ a rodilými mluvčími (ZUB, ZEZ)
 • 17. 3. – Den svatého Patrika: celodenní aktivity
 • duben – Live English – odpolední aktivita s vyučujícími AJ a rodilými mluvčími (LIP, KUD)
 • duben  – Prima competition – soutěž primy v anglické konverzaci (LIP, ZUB)
 • červen – Live English – odpolední aktivita s vyučujícími AJ a rodilými mluvčími (KLE, KOR)
 • další aktivity
  • divadelní představení v AJ
  • návštěva rodilých mluvčích v hodinách AJ
  • mimoškolní akce zaměřené na AJ a reálie
  • akční dny

AKTUALITY – AKCE – NOVINKY

Exkurze do Evropského parlamentu ve Štrasburku (...)

spolecna s charJsme potěšeni, že i druhá exkurze do Evropského parlamentu tento školní rok se povedla. Zatímco ta prosincová se konala v Bruselu na pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského, ta právě proběhlá (13. - 17. 3. 2017) směřovala do Štrasburku na pozvání paní europoslankyně Dity Charanzové. Pozvání následovalo poté, co jej třída 3. C vyhrála díky natočení zajímavého videa s jejich pohledem na budoucnost Evropské unie. Jsme také potěšeni, že naši studenti byli od paní europoslankyně pochváleni jako aktivní a umějící vyjádřit svůj názor. Za "odměnu" pak viděli naprostou většinu europoslanců v akci - probíhalo zrovna zasedání Evropského parlamentu. Jedním z řečníků byl i Donald Tusk - předseda Evropské rady, lidově "evropský prezident". Děkujeme paní europoslankyni za možnost této skvělé exkurze. Průběh cesty zaznamela Kateřina Plevová: Po zdlouhavé cestě jsme dosáhli první velké zastávky, a to moderního muzea Mercedes Benz ve Stuttgartu s následující procházkou centrem města. K večeru jsme pak dojeli do našeho ubytování ve Štrasbourgu. V úterý jsme hned z rána navštívili Evropský parlament. Několik desítek minut jsme živě diskutovali s paní europoslankyní Ditou Charanzovou a měli jsme možnost zhlédnout hlasování europoslanců. Odpoledne jsme byli v gotické katedrále Notre Dame de Strasbourge, prohlédli jsme si malebnou čtvrť Petite France a plno dalších míst tohoto krásného města jsme viděli z lodi.  Poslední den jsme objevovali krásy Norimberku a byli jsme v muzeu zvaném Memorium Nürnberg Prozesse, kde jsme nahlédli do známé soudní síně číslo 600, kde se norimberský proces po 2. světové válce odehrával. Cely výlet shledáváme velmi úspěšným a obohacujícím.  mercedes Stutt beseda most Katedr Petite Str vyhlidka 600    

The Day of the Irish (...)

St Patrick's Day. Je to sice irský svátek, každoročně však 17. března těší lidi po celém světě, které pojí irský původ, nebo třeba jen radost z přicházejícího jara a chuť slavit. I na Wigymu jsme se opět rozhodli zpestřit si den a připomenout si irského patrona aktivitami a soutěžemi. Takže pokud budete mít možnost oslavit tento původně křesťanský svátek například políbením Ira pro štěstí nebo kapkou irské whisky, neváhejte. Přidáte se k milionům lidí po celém světě.Patrick 17

Rodilý mluvčí v kvartě (...)

Víte, co je a kde je Idaho? Je to jméno jednoho ze států USA, odkud pochází návštěva, která vedla anglickou hodinu 2. 3. 2017 v obou skupinách kvarty. Cris dostal od zvědavých kvartánů snad desítky otázek, na které ochotně a dlouze odpovídal. Žáci tak přišli opětovně do styku s rodilým mluvčím a mohli si vyzkoušet, jak si poradí v situaci, když je čeština zcela  "nepoužitelná". DSC07828  

SVK 2017 (...)

Cyber Security, Sleeping nebo London Transport jsou příklady témat, kterými se v letošním ročníku Student Scientific Conference zabývali studenti sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia a hosté ze základních škol. Svými skvělými jazykovými a prezentačními schopnostmi potěšili nejen publikum, ale i porotu, ve které zasedli zástupci z řad vyučujících AJ, ale také starší spolužáci soutěžících.

English Conversation (...)

Dne 13. února naši tři milí studenti vyrazili do Střediska volného času v centru Ostravy, aby se utkali v konverzačním klání s těmi nejlepšími z dalších ostravských škol. Okresní kolo soutěže v anglické konverzaci bylo náročné, konkurence obrovská, ale naši reprezentanti se svého úkolu zhostili se ctí. Přestože zlato nedovezli, všichni zazářili a jejich umístění jsou krásná. Ve svých kategoriích získali: 2. místo - Šárka Motanová (7. A) 3. místo - Patrik Ječmínek (4. A) 4. místo - Václav David (2. A) Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Archiv kategorie Anglický jazyk

Výpis článků z kategorie: 'Anglický jazyk'

Exkurze do Evropského parlamentu ve Štrasburku

spolecna s charJsme potěšeni, že i druhá exkurze do Evropského parlamentu tento školní rok se povedla. Zatímco ta prosincová se konala v Bruselu na pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského, ta právě proběhlá (13. – 17. 3. 2017) směřovala do Štrasburku na pozvání paní europoslankyně Dity Charanzové. Pozvání následovalo poté, co jej třída 3. C vyhrála díky natočení zajímavého videa s jejich pohledem na budoucnost Evropské unie.

Jsme také potěšeni, že naši studenti byli od paní europoslankyně pochváleni jako aktivní a umějící vyjádřit svůj názor. Za „odměnu“ pak viděli naprostou většinu europoslanců v akci – probíhalo zrovna zasedání Evropského parlamentu. Jedním z řečníků byl i Donald Tusk – předseda Evropské rady, lidově „evropský prezident“.

Děkujeme paní europoslankyni za možnost této skvělé exkurze.

Průběh cesty zaznamela Kateřina Plevová:

Po zdlouhavé cestě jsme dosáhli první velké zastávky, a to moderního muzea Mercedes Benz ve Stuttgartu s následující procházkou centrem města. K večeru jsme pak dojeli do našeho ubytování ve Štrasbourgu.
V úterý jsme hned z rána navštívili Evropský parlament. Několik desítek minut jsme živě diskutovali s paní europoslankyní Ditou Charanzovou a měli jsme možnost zhlédnout hlasování europoslanců. Odpoledne jsme byli v gotické katedrále Notre Dame de Strasbourge, prohlédli jsme si malebnou čtvrť Petite France a plno dalších míst tohoto krásného města jsme viděli z lodi. 
Poslední den jsme objevovali krásy Norimberku a byli jsme v muzeu zvaném Memorium Nürnberg Prozesse, kde jsme nahlédli do známé soudní síně číslo 600, kde se norimberský proces po 2. světové válce odehrával.
Cely výlet shledáváme velmi úspěšným a obohacujícím. 

mercedes

Stutt

beseda

most

Katedr

Petite

Str vyhlidka

600

 

 

The Day of the Irish

St Patrick’s Day. Je to sice irský svátek, každoročně však 17. března těší lidi po celém světě, které pojí irský původ, nebo třeba jen radost z přicházejícího jara a chuť slavit. I na Wigymu jsme se opět rozhodli zpestřit si den a připomenout si irského patrona aktivitami a soutěžemi. Takže pokud budete mít možnost oslavit tento původně křesťanský svátek například políbením Ira pro štěstí nebo kapkou irské whisky, neváhejte. Přidáte se k milionům lidí po celém světě.Patrick 17

Rodilý mluvčí v kvartě

Víte, co je a kde je Idaho?

Je to jméno jednoho ze států USA, odkud pochází návštěva, která vedla anglickou hodinu 2. 3. 2017 v obou skupinách kvarty. Cris dostal od zvědavých kvartánů snad desítky otázek, na které ochotně a dlouze odpovídal.

Žáci tak přišli opětovně do styku s rodilým mluvčím a mohli si vyzkoušet, jak si poradí v situaci, když je čeština zcela  „nepoužitelná“.

DSC07828

 

SVK 2017

Cyber Security, Sleeping nebo London Transport jsou příklady témat, kterými se v letošním ročníku Student Scientific Conference zabývali studenti sekundy, tercie a kvarty našeho gymnázia a hosté ze základních škol. Svými skvělými jazykovými a prezentačními schopnostmi potěšili nejen publikum, ale i porotu, ve které zasedli zástupci z řad vyučujících AJ, ale také starší spolužáci soutěžících. Celý článek »

English Conversation

Dne 13. února naši tři milí studenti vyrazili do Střediska volného času v centru Ostravy, aby se utkali v konverzačním klání s těmi nejlepšími z dalších ostravských škol. Okresní kolo soutěže v anglické konverzaci bylo náročné, konkurence obrovská, ale naši reprezentanti se svého úkolu zhostili se ctí. Přestože zlato nedovezli, všichni zazářili a jejich umístění jsou krásná. Ve svých kategoriích získali:

2. místo – Šárka Motanová (7. A)

3. místo – Patrik Ječmínek (4. A)

4. místo – Václav David (2. A)

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

English Film Day

DSC07697To behave; to abide by the the law and/or to abide by moral standards; to walk a straight path of decency by following the rules. Takto definuje Urban Dictionary anglický idiom to walk the line, který se objevuje v názvu písně Johnnyho Cashe i v titulu filmu popisujícího jeho život. A protože účelem filmového dne není jen posedět a podívat se na film v originálním znění, ale hlavně diskutovat, uplatnit a prohloubit své jazykové schopnosti, teď už to ví i 24 studentů různých tříd vyššího gymnázia, kteří se letos zúčastnili. Jeden z nich, Matěj Rösner, viděl Film Day takto: Celý článek »

English Conversation Competition

DnešníIngles.-Ilustración odpoledne se neslo v duchu soutěžního zápalu a jazykových dovedností. Studenti Wichterlova gymnázia bojovali o postup do dalších kol v anglické konverzaci.

Stupně vítězů jednotlivých kategorií  vypadají takto: Celý článek »

Cesta do nitra Evropského parlamentu v Bruselu

Ve dnech 5.-9. prosince přijalo 22 vybraných studentů pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského na exkurzi do Evropského parlamentu, při které měli možnost navštívit belgickou metropoli Brusel.

Po patnácti hodinové cestě jsme dorazili do cíle. Prvním bodem programu byla prohlídka Parlamentaria, což je návštěvnické centrum seznamující s historií a činností Evropské unie. Odpoledne jsme vyrazili po ubytování v hotelu na procházku historickým centrem města. Turisté si zde mohou užít vánoční atmosféru a zároveň se kochat krásně osvětlenými budovami např. budovou opery nebo královským palácem. Celý článek »

Globetrotter 2016

VítězovéSoutěž v anglických reáliích Globetrotter se na Wichterlově gymnáziu stala listopadovou tradicí. V letošním roce jsme se, stejně jako celý svět, soustředili na Spojené státy americké.  Soutěžící museli prokázat jazykové schopnosti, všeobecnou orientaci v reáliích, podrobné znalosti i tvůrčí talent. Sledovali prezentaci, videa, poslouchali písně, psali limerick na základě prezentací, které si pro ně připravily naše talentované studentky Mariana Ochodková a Martina Palkovská. Témata The Thanksgiving Day a US Presidents byla zpracována například takto:
Celý článek »

Halloween

Halloween 2016V USA a mnoha dalších zemích se v poslední den měsíce října děti převlékají za příšery všeho druhu a s košíčkem se vydávají obejít ulici nebo městečko. S očekáváním sladké odměny slibují, že nevyvedou žádnou zlomyslnost. Ulice se plní umrlci, čarodějnicemi, duchy, mumiemi, pokud má člověk štěstí, může potkat třeba Batmana nebo Harryho Pottera. Tento dnes hlavně americký svátek je však spojen nejen s tradicí zvanou trick or treating a převlékáním do kostýmů. Ulice i domy bývají bohatě vyzdobeny kostlivci, lebkami, pavouky, oběšenci, netopýry a na každém pořádném zápraží svítí do tmy vydlabaná dýně. I studenti našeho gymnázia se k oslavám Halloweenu přidali, přestože souhlasíme s tím, že soustředit bychom se měli zejména na tradice vlastní. Jak lépe však přiblížit studentům kulturu jiné země, než dovolit jim ji prožít? A tak bylo vše: děsivá výzdoba, černá a oranžová, soutěže, hry, kvízy i masky. A příští rok bude zase.

 

 

Další stránka »