Festival „Je sais faire en français“ / „Umím francouzsky“

V pátek 24. února 2017 proběhl již 2. ročník festivalu Je sais faire en français pro všechny milovníky francouzštiny, který pořádá Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně. Během festivalu se ve více než dvaceti vystoupeních výhradně ve francouzštině představila celá řada žáků základních a středních škol. Zvláštními hosty festivalu byli pan Cédric Ramirez, ředitel Alliance française Ostrava, François Bouillet, lektor francouzského jazyka a paní Barbora Golová z oddělení mezinárodních vztahů Moravskoslezského kraje, která představila možnost studia na střední škole ve Francii v rámci projektu „Rok v Lotrinsku“.

Během celého dne v příjemné frankofilní, ale i frankofonní atmosféře jsme mohli vidět adaptace klasických pohádek, skeče, dramatizace poezie, divadlo a samozřejmě jsme se zaposlouchali do melodické francouzštiny v podobě celé řady novějších, ale i starších francouzských písní. Wichterlovo gymnázium i v druhém ročníku reprezentovala Patricie Stará (4.E), která vystoupila s písní od ZAZ „Si jamais j´oublie“.
Festival Je sais faire en francais, Patricie Stará Patricie Stará, 4.E
Každé vystoupení bylo originální a po zásluze bylo štědře oceněno . A tak jako v loňském roce… nebylo poražených, nýbrž v mnoha ohledech zvítězili zaslouženě všichni. 🙂