Exkurze do Evropského parlamentu ve Štrasburku

spolecna s charJsme potěšeni, že i druhá exkurze do Evropského parlamentu tento školní rok se povedla. Zatímco ta prosincová se konala v Bruselu na pozvání pana europoslance Evžena Tošenovského, ta právě proběhlá (13. – 17. 3. 2017) směřovala do Štrasburku na pozvání paní europoslankyně Dity Charanzové. Pozvání následovalo poté, co jej třída 3. C vyhrála díky natočení zajímavého videa s jejich pohledem na budoucnost Evropské unie.

Jsme také potěšeni, že naši studenti byli od paní europoslankyně pochváleni jako aktivní a umějící vyjádřit svůj názor. Za „odměnu“ pak viděli naprostou většinu europoslanců v akci – probíhalo zrovna zasedání Evropského parlamentu. Jedním z řečníků byl i Donald Tusk – předseda Evropské rady, lidově „evropský prezident“.

Děkujeme paní europoslankyni za možnost této skvělé exkurze.

Průběh cesty zaznamela Kateřina Plevová:

Po zdlouhavé cestě jsme dosáhli první velké zastávky, a to moderního muzea Mercedes Benz ve Stuttgartu s následující procházkou centrem města. K večeru jsme pak dojeli do našeho ubytování ve Štrasbourgu.
V úterý jsme hned z rána navštívili Evropský parlament. Několik desítek minut jsme živě diskutovali s paní europoslankyní Ditou Charanzovou a měli jsme možnost zhlédnout hlasování europoslanců. Odpoledne jsme byli v gotické katedrále Notre Dame de Strasbourge, prohlédli jsme si malebnou čtvrť Petite France a plno dalších míst tohoto krásného města jsme viděli z lodi. 
Poslední den jsme objevovali krásy Norimberku a byli jsme v muzeu zvaném Memorium Nürnberg Prozesse, kde jsme nahlédli do známé soudní síně číslo 600, kde se norimberský proces po 2. světové válce odehrával.
Cely výlet shledáváme velmi úspěšným a obohacujícím. 

mercedes

Stutt

beseda

most

Katedr

Petite

Str vyhlidka

600