menu

Dny otevřených dveří

Aktuaizace 17. ledna 2022: Vzhledem k epidemické situaci proběhne DOD pouze on-line a to v úterý 25. ledna (bližší informace ZDE). Děkujeme za pochopení.


Dny otevřených dveří ve školním roce 2021/22 proběhnou ve středu 24. listopadu 2021 a ve středu 19. ledna 2022 od 14 do 18 hodin.


Aktuální epidemická opatření:

1) Všichni návštěvnící starší 12 let se u vchodu budou muset prokázat platným ONT dokladem:

  • očkování – elektronický nebo papírový certifikát s QR kódem, 14 dnů od ukončení očkování;
  • prodělaná nemoc – potvrzení lékaře o prodělání covidu, nejvíce 180 dnů od prvníého pozitivního testu;
  • testování – doklad o provedení AG testu v předcházejících 24 hodinách nebo PCR testu v předcházejících 72 hodinách v lékařském zařízení.

V opačném případě nebude vstup do školy umožněn.

2) Po celou dobu bodou mít všechny osoby v budovách gymnázia nasazenou ochranu úst a nosu dle platného nařízení MZ ČR.

3) Bližší informace o platných opatřeních naleznete na stránkách Covid Portálu.


Na vaši návštěvu se stejně jako v předchozích letech těší průvodci z řad žáků naší školy i všichni pedagogové. Oblíbené schůzky s vedením školy proběhnou v jídelně školy v 15:00, 16:00 a 17:00. Zájemci se budou moci informovat o mimoškolních akcích, zahraničních pobytech, přijímacím řízení i průběhu studia na naší škole.

Od září 2022 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji posílenou výuku matematiky, IVT a přírodních předmětů (ŠVP Matematika a příroda). Ve druhé přidáváme angličtinu (ŠVP Mluvíme anglicky).

  • Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium.
  • Zeptat se nás budete moci na bohatou nabídku zájmových kroužků.
  • Můžete se informovat o široké nabídce studia cizích jazyků. Vedle angličtiny u nás můžete studovat francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštínu a latinu. Studenti mají povinnou konverzaci v anglickém jazyce s rodilou mluvčí (ve třetím ročníku) a mohou si například zvolit třetí cizí jazyk.
  • Bohatá je i nabídka volitelných předmětů – seminářů.
  • Rádi vám podáme informace o jarních přípravných kurzech z matematiky a českého jazyka (únor-duben 2020).
  • Zeptat se nás můžete na exkurze a výlety. Každý rok organizuje dva až tři termíny lyžařských kurzů (sekundy, kvinty a první ročníky), exkurze do Prahy (čtvrté ročníky), exkurze v rámci ČR (kvarty, sexty a druhé ročníky), (první ročníky), sportovní kurzy (septimy a třetí ročníky), jazykové pobyty v Anglii a jiných zemích (dle zájmu – Francie, Něměcko, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko…). Dále navštěvujeme třeba partnerské vysoké školy a badatelská centra. Dále navštěvujeme Vídeň, Osvětim, Bratislavu, Budapešť a další zajímavá místa.
  • Ukážeme vám naše učebny a laboratoře (/chemie, fyzika, biologie) a počítačové učebny s 3D tiskárnami, iPady, roboty a drony.

Kompletní program všech akcí získáte ihned při vstupu do školy, společně s průvodce z řad studentů Wichterlova gymnázia.

Přijďte si prohlédnou moderně vybavenou školu, multimediální učebny, nebo některou z našich výstav (např. Otto Wichterle: Příběh kontaktní čočky nebo Luminiscence).


On line veletrh banner

Na internetu nás můžete 24. listopadu také sledovat na On line veletrhu SŠ MSK


Virtuální Den otevřených dveří, který jsme připravili v listopadu 2020, si můžete prohlédnout ZDE

 

 


V sobotu 29. ledna 2022, 19. února 2022 a 19. března 2022 se na Wichterlově gymnáziu uskuteční Přijímačky nanečisto SCIO.

Více informací naleznete ZDE

 

 


Na adrese balnar(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení poblikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám