menu

Sluha dvou pánů

Počátek školního roku 2010/2011 byl pro Drama Club Wigym nesmírně hektický, neboť jsme jej strávili pilným nacvičováním hry Sluha dvou pánů – osvědčené klasice z pera mistra komedie dell´arte Carla Goldoniho. Zdánlivě jednoduchá zápletka, kdy se věčně hladový sluha Truffaldino nechá najmout do služby dvěma pány zároveň, se záhy mění v komedii plnou záměn a nedorozumění. Devadesátiminutové představení plné barvitých charakterů pak končí šťastnými zásnubami hlavních hrdinů.

Pod vedením Mgr. Petry Mařádkové a Mgr. Hany Korbelové se zde v hlavních rolích představili:

Přihlouplý, občas trochu mazaný, ale především věčně hladový Truffaldino
Matěj Otruba
Statečná a za svou lásku bojující Beatrice
Kateřina Lišaníková
Její oddaný milenec Florindo Aretusi
Tomáš Noskievič
Naivní a do manželství se ženoucí Clarice
Karolína Poledníková
Zbrklý a vášnivý Silvio
Jiří Večerka
Ztřeštěná a hubatá komorná Smeraldina
Adéla Seidlová
Spořivá a rozhodná matka Pantalona
Aneta Kovaříčková
Dobrosrdečná hostinská Brighellina
Marie Neoralová

Poděkování patří nejen všem, kteří se na představení podíleli po dramatické stránce, ale i našim výtvarnicím – jmenovitě Mgr. Tereze Šimonkové, která velice ochotně zajistila přípravu kulis. Dále bychom také chtěli poděkovat Mgr. Marcele Zezulkové, která s žáky převážně prvních ročníků nacvičila v rekordním čase a s nevídaným nasazením krátkou kompilaci nejznámějších her Williama Shakespeara pod názvem Fastfood Shakespeare. Zde se měli možnost veřejnosti poprvé představit noví členové našeho Drama Clubu: Adéla Pražáková, Kamila Orságová, Zuzana Chalupová, Přemysl Lazecký a budoucí maturantka Petra Herrmannová.

Reakce jak ze strany žáků, tak i rodičů a veřejnosti byly příjemnou odměnou za intenzivní tříměsíční přípravu, která zahrnovala nejen pravidelné zkoušky, ale i např. sobotní workshopy.
Za všechny ohlasy a zpětné vazby, kterých se nám dostalo, děkujeme a citujeme alespoň tyto, které jsme obdrželi ze strany veřejnosti a které jsou nám velkou motivací do další práce:

“Představení mě okouzlilo, byla jsem z něj přímo nadšená. Nádherné kostýmy, bezvadné herecké provedení, verbální i neverbální projev studentů. Moc děkuji a těším se na další Vaše představení, poněvadž tímto představením jsem byla motivována k pokročilejší výuce anglického jazyka.”

“Děkuji za pozvání! Představení bylo úžasné! Všichni byli skvělí ale úplně nejvíc asi hlavní postava a blond služka.Ti byli nejúžasnější.”