menu

Absolutní vítěz soutěže o Školní časopis roku 2018

Absolutní vítěz soutěže o Školní časopis roku 2018

Když jsme 19. září v 6:42 vyráželi ze svinovského nádraží do Třince, kde se nachází Knihovna roku 2015 (ten titul si opravdu zaslouží), mysleli někteří z nás na to, jak je fajn, že dnes nemusí psát žádnou písemku, jiní na to, že stihnou přečíst část doporučené Sofiiny volby, a jiní zas na to, že cestou opraví pár diktátů, než proběhnou plánované workshopy a tolik očekávané vyhlášení soutěže Školní časopis roku 2018.

Cestu do knihovny jsme zvládli bez mapy i navigace, neboť jsme správně odhadli skupinku konkurentů, která bez váhání zamířila týmž směrem jako my. Tam už na nás čekal jako vždy dobře naladěný Petr Kantor, ředitel soutěže, který ji moderuje od dob, kam až paměť spoluzakladatelů časopisu Ga-Ma-Ja sahá. Moravskoslezskému kraji tradičně dominují časopisy tištěné a konkurence je zde také tradičně velmi silná ve srovnání s jinými kraji.

I proto v nás vždy při vyhlašování hlodá červíček nejistoty, zda letos obhájíme svou dobrou pověst, zda ostatní redakce nepřijdou s něčím, co nás srazí na kolena a donutí smeknout. „Zvykli“ jsme si na úspěch a kromě toho, že je to skvělý pocit, je to i závazek, který nás nutí nepolevit.

Po třech hodinách, kdy naši pozornost rozptýlili tvůrci workshopů (letos byly opravdu zajímavé), nastal okamžik, na který jsme všichni čekali. Vyhlášení bylo opravdu překvapením, neboť oba redaktorské týmy Wichterlova gymnázia, redakce Ga-Ma-Ji i redakce Glossaria,  obsadily 1. místo, překvapením bylo i 3. místo pro Ga-Ma-Ju, které bylo uděleno na základě hlasování ostatních redakcí.

To nejlepší má ovšem přijít na konec. Tedy, když už bylo všechno vyhlášeno, přišla nečekaná věta: „Absolutním vítězem bez ohledu na kategorie se v letošním roce stává časopis Ga-Ma-Ja.“ Porazili jsme i naše starší spolužáky a to jsme opravdu nečekali.

Oběma redakcím srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.