menu

Adéla Křivánková získala několik mezinárodních ocenění

Adéla Křivánková získala několik mezinárodních ocenění

Dvě nejvyšší ceny Grand Prix, tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová. Taková je bilance trofejí mladé talentované zpěvačky Adély Křivánkové z Klimkovic a zároveň vzorné studentky 4. A Wichterlova gymnázia na mezinárodních pěveckých soutěžích v kategorii 13-15 let pop hudby v roce 2022 konaných v Polsku, Makedonii, Moldávii, Bulharsku, Kanárských ostrovech a Dubaji. Mezi premianty patří se samými jedničkami také ve škole.

Za velký úspěch lze považovat 1. místo a zlatou cenu na mezinárodním festivalu Svezdicki 2022 konaném v Makedonii, kde se představila s její novou českou písní „To jsem já“ od Honzy Balcárka, ke které složil text známý písničkář Pokáč.

Obrovským úspěchem se pro Adélu stala zlatá cena Golden AWARD 2022 v mezinárodní soutěži Universong – Festival Internacional de la Canción de las Islas Canarias, která ji vynesla odměnu, a to prázdninový pobyt pro dvě osoby na ostrově Tenerife. Adéla také v dobrém vzpomíná na mezinárodní festival Vistula Sounds v polském Ciechocinku, který se konal v létě a kde získala ve velké konkurenci 28 zpěváků z celého světa za přednes písně Hurt od Christiny Aquilery stříbro a měla tak zároveň možnost vystoupit v zaplněném letním amfiteátru Muszla Koncertowa na Galavečeru vítězů, který byl pro ni opravdu nezapomenutelným zážitkem. Stejně úspěšný byl i festival Golden Palm v Dubaji, kde Adéla získala se stejnou písní nejvyšší cenu Grand Prix.

Kromě těchto významných úspěchů světlo světa spatřily i její další videoklipy k písni Nad Vodou od Petra Harazina a písni Hide and Seek od Niké Vopalecké, která svým textem upozorňuje na vážná sociální témata jako je anorexie, zneužívání a šikana. Oba tyto videoklipy režíroval známý Jan Strach (tvůrce klipů pro Rytmuse, Marpa, Lucii Bílou a dalších známých zpěváků ).

Vrcholem a krásným zakončením celého jejího minulého hudebního roku bylo pozvání a předání hudební ceny WAF AWARDS 2022, které se uskutečnilo v lednu 2023 ve Skopje v Makedonii v nádherném hotelu Hilton a katapultovalo ji to tak mezi 12 nejlepších zpěváků světové mezinárodní festivalové asociace WAF pro rok 2022. Ve Skopje se také zúčastnila v letošním roce první mezinárodní soutěže zpěváků WAF Contest 2023, kde získala 1. cenu.

Její naprosto největší dosavadní úspěch je vítězství v BravoFestivalu online junior 2023, který proběhl nyní v únoru a který pořádají španělští podporovatelé světoznámé Eurovize, kde Adéla v konkurenci 28 světových talentovaných zpěváků zvítězila, a to jak u mezinárodní poroty tak u veřejnosti.

Současně už pracuje na nových písních a měla by se brzy objevit v některém z pořadů hudební televize Óčko.

Adéla svůj volný čas věnuje vedle zpěvu skautu, hraje na klavír a učí se skládat písně a produkovat hudbu. Do dalších let jí držíme palce a těšíme se na nové písně 🙂