menu

Bobřík informatiky – naši studenti postupují do finále

Bobřík informatiky – naši studenti postupují do finále

Již tradičně proběhla v listopadu soutěž Bobřík informatiky. Během 40 minut musí soutěžící vyřešit 12 různě obtížných úloh z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo získá alespoň 120 bodů ze 192.

Výsledky školního kola:

  • V kategorii Benjamin soutěžilo 58 žáků z primy A a primy B. 41 z nich bylo úspěšných, plný počet bodů ale neobdržel nikdo.
  • Kategorie Kadet – v této kategorii soutěží žáci sekundy a tercie. Celkem se jich zapojilo 112, úspěšných bylo 69. Plný počet bodů získali Adam Tichý ze sekundy a Marek Horník, Matouš Ujfaluši, Viktor Sieja a Štěpán Janas z tercie.
  • Kategorie Junior je pro žáky z kvarty, kvinty a 1. ročníku čtyřletého gymnázia. Test vyplnilo 164 žáků, alespoň 120 bodů získalo 76 z nich. František Malenovský (4.B), Vojtěch Malina (5.B) a František Košárek (4.B) obdrželi maximum možných bodů.
  • Kategorie Senior je jediná postupová a úlohy v ní jsou obtížnější. Na plný počet bodů přesto dosáhlo několik studentů: Jan Holuša, Filip Rada (oba z 8.B),  Jakub Mršťák, Jan Martin Macháček Vít Černík (7.B). Tito studenti postupují do ústředního kola. Spolu s nimi postupují ještě Karek Schmeister ze 7.B a Matyáš Karel Stoch z 2.C se 183 body.  Jako náhradníci dále postoupili Vít Kaděra, Ivan Boruta, Marco Kormanik, Vojtěch Ptáčník (6.B) a Marek Lipina z 2.C.
    Jen pro úplnost: v této kategorii soutěžilo na naší škole 137 studentů (9 984 celkem v republice), úspěšných bylo 60.

Všem gratulujeme a postupujícím držíme palce ve finále.

diplom