menu

3. místo v CHEMIKLÁNÍ

3. místo v CHEMIKLÁNÍ

V pátek 5. února 2021 se dva týmy žáků Wichterlova gymnázia účastnily již šestého ročníku soutěže CHEMIKLÁNÍ. Jedná se o jednokolovou soutěž (pouze celostátní kolo ČR+SR) založenou na řešeni řady úloh s chemickou tematikou s narůstající náročností a bodovým ohodnocením. Vítězí tým, který vyřeší v časovém limitu nejvíc úloh s nejvyšším bodovým ohodnocením. Z důvodu pandemické situace proběhl letošní ročník on-line, což však nesnížilo náročnost tohoto chemického zápolení. Úlohy spolu s autorským řešením naleznete na webových stránkách soutěže www.chemiklani.cz.

V kategorii A obsadil tým pod názvem “Název týmu na chemiklání” ve složení Vojtěch David, Vojtěch Mohelník, Ondřej Szymik, Jan Lukovský a Eliáš Bencúr vynikající 3. místo (v rámci ČR 2.).

Tým Tetraethylolovo ve složení Anna Hýžová, Tomáš Janoušek, Jakub Horáček, Jan Holub a Tomáš Hrbáč dosáhli na krásné 6. místo (v rámci ČR 4.) v kategorii B určené pro žáky 1. a 2. ročníků SŠ.

Oběma týmům blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci Wichterlova gymnázia.

Zde drobná ochutnávka z úloh humorně laděných: “V hotelu „U Periodické tabulky“ se zabydlel prvek, jehož jméno si zbrklý recepční nestihl zapsat. Je mu trapné jít se zeptat, a proto raději využívá znalosti o hostech, kteří jsou ubytovaní v pokojích sousedících s pokojem neznámého prvku. První soused se rád vyskytuje v šamponech a vzácných aminokyselinách, druhému vyhovují spíše polovičatá pojetí kovovosti, třetí kdysi vypomáhal v tiskařství a čtvrtý doslova hoří láskou ke tření. Víte, o koho jde?”

Výsledková listina 6. ročníku CHEMIKLÁNÍ