menu

Den otevřených dveří v úterý 25. ledna ON-LINE!!!

Den otevřených dveří v úterý 25. ledna ON-LINE!!!

Také druhý Den otevřených dveří proběhne ON-LINE v úterý 25. 1.


Vážení uchazeči, rodiče, absolventi a všichni, kdo jste se k nám ve středu chystali podívat,

na základě současné epidemiologické situace a také v zájmu ochrany našich pedagogů a žáků (protože bychom co nejdéle chtěli udržet prezenční výuku) jsme se rozhodli uspořádat i druhý Den otevřených dveří on-line formou. Skoro by se nám chtělo napsat – Pro velký úspěch opakujeme!

DOD proběhne v rámci On-line veletrhu středních škol. V plánu jsou moderované diskuse s vedením i zástupci předmětů.On line veletrh banner

Hlavní část bude mít následující podobu:

13:00 – informace o přijímacím řízení a studiu a následná panelová diskuse s vedením školy

14:00 – představení humanitních věd a IT (ČJL, D, ZSV, IVT, VV&HV) a následná panelová diskuse se zástupci daných předmětů

15:00 – představení přírodních věd (Ch, Bi, F, M, Z) a následná panelová diskuse se zástupci daných předmětů

16:00 – představení cizích jazyků (AJ, NJ, FJ, RJ, ŠJ) a následná panelová diskuse se zástupci daných předmětů

17:00 – informace o přijímacím řízení a studiu a následná panelová diskuse s vedením školy

Mezi jednotlivými bloky bude prostor pro dotazy na vedení školy.

Máte-li nějaký dotaz již nyní, můžete nám ho poslat prostřednictvím dotazníku.


Od září 2022 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji posílenou výuku matematiky, IVT a přírodních předmětů (ŠVP Matematika a příroda). Ve druhé přidáváme angličtinu (ŠVP Mluvíme anglicky).

  • Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium.
  • Zeptat se nás budete moci na bohatou nabídku zájmových kroužků.
  • Můžete se informovat o široké nabídce studia cizích jazyků. Vedle angličtiny u nás můžete studovat francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštinu a latinu. Studenti mají povinnou konverzaci v anglickém jazyce s rodilou mluvčí (ve třetím ročníku) a mohou si například zvolit třetí cizí jazyk.
  • Bohatá je i nabídka volitelných předmětů – seminářů.
  • Rádi vám podáme informace o jarních přípravných kurzech z matematiky a českého jazyka (únor-duben 2022).
  • Zeptat se nás můžete na exkurze a výlety. Každý rok organizuje dva až tři termíny lyžařských kurzů (sekundy, kvinty a první ročníky), exkurze do Prahy (čtvrté ročníky), exkurze v rámci ČR (kvarty, sexty a druhé ročníky), (první ročníky), sportovní kurzy (septimy a třetí ročníky), jazykové pobyty v Anglii a jiných zemích (dle zájmu – Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko…). Dále navštěvujeme třeba partnerské vysoké školy a badatelská centra. Dále navštěvujeme Vídeň, Osvětim, Bratislavu, Budapešť a další zajímavá místa.
  • Ukážeme vám naše učebny a laboratoře (/chemie, fyzika, biologie) a počítačové učebny s 3D tiskárnami, iPady, roboty a drony.

 

On line veletrh banner

Na internetu nás můžete 24. listopadu také sledovat na On line veletrhu SŠ MSK


Virtuální Den otevřených dveří, který jsme připravili v listopadu 2020, si můžete prohlédnout ZDE

 

 


V sobotu 4. prosince 2021, 29. ledna 2022 a 19. března 2022 se na Wichterlově gymnáziu uskuteční Přijímačky nanečisto SCIO.

Více informací naleznete ZDE

 

 


Na adrese balnar(at)wigym.cz se můžete informovat o možnosti zakoupení poblikací SCIO za zvýhodněnou cenu k přípravě k přijímacím zkouškám