menu

ET Professional – finále soutěže v počítačové grafice

ET Professional – finále soutěže v počítačové grafice

10. května 2018 se na Obchodní akademii v Ostravě-Mariánských horách konalo finále grafické soutěže nazvané ET Professional. Předcházelo mu školní kolo, kdy soutěžící měli za úkol vytvořit fotomontáž na téma “Typický Čech, typicky české”, součástí fotomontáže měl být i portrét soutěžícího.

Vlastní finále se skládalo ze tří částí: online editace přidělených fotografií a jejich použití na návrhu obalu knihy, dále fotografování na zahradě školy. Na závěr ještě všechny čekal elektronický test znalostí pojmů počítačové grafiky.

Naši školu zastupovali Eliška Cigánová z 3. C a Vojtěch Moric z kvinty A. Jejich fotomontáže si můžete prohlédnout v galerii. Ke svému zpracování řekli toto:

Eliška: “Práce ukazuje tu méně půvabnou část života na českém venkově, která zůstává pro mladé lidi velmi neatraktivní, což vede k chátrání starých domů a pozemků.”

Vojtěch: “Fotomontáž zobrazuje partu amerických dělníků stavějících mrakodrap na Manhattanu. Součástí této skupiny je také jeden Čech, kterého díky charakteristickým českým znakům (tričko s nápisem, sandály, pivo) určitě nejde přehlédnout, hned vedle něj vpravo sedím já. Toto prostředí jsem zvolil, abych vyzdvihl kontrast dvou odlišných životních stylů.”

Po proběhnutí všech disciplín a po sečtení všech bodů obsadila Eliška 4. a Vojtěch 5. místo.

Gratulujeme!