menu

Fyzikální olympiáda

Fyzikální olympiáda

V měsíci březnu proběhlo celostátní kolo Fyzikální olympiády kategorie A v Hradci Králové. Z naší školy bylo pozváno 6 studentů.  Protože se soutěž uskutečnila během našich jarních prázdninách, pozvání přijali tři studenti. Petr Němec a Marco Kormaník (oba sexta B) patřili mezi úspěšné řešitelé, což je skvělý výkon, jelikož měřili své fyzikální síly se studenty o dva ročníky výše.

V kategorii F v okresním kole v Ostravě soutěžilo 11 studentů a všichni byli terciáni naší školy, z nich 7 bylo úspěšných. První tři místa si rozdělili Viktor Sieja (1. místo), Štěpán Janas (2. místo) a Matěj Richter (3. místo). výsledky FO OK F

Do kategorie E jsme vyslali 6 studentů kvart. První dělené místo obsadil Lukáš Krpelan, třetí byl Jan Klímek a čtvrtý skončil Adam Chvěja (všichni 4.B). Všech šest účastníků naší školy postupuje do krajského kola, kde jim 11. 4. budeme držet pěsti.  výsledky FO OK E