menu

Globetrotter letos nakonec opravdu doputoval až do Austrálie a na Nový zéland

Globetrotter letos nakonec opravdu doputoval až do Austrálie a na Nový zéland

 

I když to zpočátku vypadalo velmi nejistě, nakonec se nám soutěž Globetrotter podařilo zrealizovat a to nás velmi těší. Globetrotter, soutěž žáků základních škol a prvního ročníku Wichterlova gymnázia v reáliích anglicky mluvících zemí, se stala tradiční podzimní událostí Wichterlova gymnázia a získala si mezi základními školami velkou oblibu. Tentokrát se konala za zpřísněných hygienických opatření – školy byly umístěny v samostatných učebnách a účastníci i organizátoři měli celou dobu nasazený respirátor.

Průběh soutěže doznal letos ještě dalších změn. Jako skupinovou aktivitu, která už na našich soutěžích zdomácněla, si účastníci mohli zahrát únikovou hru na téma Austrálie a Nový Zéland. Připravili a celkově ji zorganizovali studenti oktávy Hugo Hynčica a Lukáš Výtisk, velmi jim tímto děkujeme. Hned čtyřem týmům ze čtrnácti se podařilo uniknout z virtuální místnosti, stačilo vyluštit šest úkolů a zadat šestimístný kód, aby se jim otevřel východ. Další skupiny soutěžících prolomily aspoň některé úkoly, takže získaly pár bodů navíc.

Prezentace našeho kolegy Mgr. Tomáše Kleina, který strávil několik let v Sydney, se letos sice přenášela do učeben online, abychom se vyhnuli setkávání většího množství lidí v jedné učebně, byla ale i tak zábavná a velmi zajímavá. Věděli jste na příklad, že čtyřhranky, australští žahavci, vás můžou zabít do dvou až pěti minut? Nebo to, že se přemnožené králíky podařilo zvládnout pomocí viru, který si mezi sebou předávali a který je vyhubil? Nebo že koala sežere denně kilogram listů eukalyptu a pak spí až dvacet hodin, aby se detoxifikovala?

A výsledky? Zvítězili jsme všichni.  To, že soutěž nakonec opravdu proběhla, je malý zázrak. Některým účastníkům se nicméně dařilo výjimečně dobře. Jsou to tito žáci:

Kategorie ZŠ:

1. místo: Adam Rosík, ZŠ Z. Škarvady,  94,9 b.

2. místo: Samuel Svoboda, ZŠ Ilji Hurníka Opava, 91,6 b.

3. místo: Matyáš Stoch, ZŠ Z. Škarvady, 91, 4 b a Adam Zlattner, ZŠ I. Sekaniny, 91, 2 b.

 

Kategorie Wigym:

1. místo: Vít Černík, 5. B, 107,2 b.

2. místo: Jindřich Kašparec, 5. A, 101,6 b.

3. místo: Jan Lukáš Hýl, 5. B, 97,4 b.

Pokud byste chtěli vědět, jak se umístili vaši svěřenci, neváhejte mě kontaktovat – jirickova@wigym.cz.

Tak doufáme, že se situace kolem koronaviru uklidní a příští rok se na vás budeme těšit už za veselejších podmínek.