menu

Klimatická změna a já – dvě první místa v krajské výtvarné soutěži

Klimatická změna a já – dvě první místa v krajské výtvarné soutěži

Dne 29.  5.  2024 proběhlo v Sadu Dr. Milady Horákově v Ostravě slavnostní zahájení a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže s názvem Myšlenky v barvách: Klimatická změna a já… Soutěž organizoval Moravskoslezský kraj v rámci projektu Life Coala. Naši žáci soutěžili ve dvou kategoriích a ze 154 výtvarných prací z 29 základních a středních škol z našeho kraje jsme obhájili dvě první místa.

V kategorii žáci 2.stupně ZŠ se na 1. místě se umístily žákyně ze 4. A se svou společnou prací Dítě na pískovištiJana Hurníková, Adéla Pospíšilová a Helena Víchová.

V kategorii od 15 do 19 let obhájili 1. místo žáci z 2. D se skupinovou prací s názvem Moc nám nezbýváVojtěch Štěpán, Richard Havelka a Tobias Martin Menges.

Studentům osobně pogratulovala  a ceny předala paní náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková. Odborná porota ocenila citlivý a autentický přístup mladých autorů ke klimatickým změnám v našem kraji.

Na putovních panelech jsou vystaveny také práce dalších našich studentů – Marie Kolářové, Hany Požárové, Hany Čaplové, Jana Poláčka, Lucie Resové a Martina Grögera.

Výstava je k vidění do 9. 6.2024 v Ostravě v Sadu dr. Milady Horákové, poté pak budou díla představena veřejnosti na putovní venkovní výstavě v 10 městech Moravskoslezského kraje během 20 týdnů.

Oceněným blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za krásnou reprezentaci školy.

Mgr. Alena Gliwitzká