menu

Letní škola optiky UPOL

Letní škola optiky UPOL
“Vážená paní profesorko, Vážený pane profesore,
včera jsem se vrátila z Letní škola optiky.
Byla to skvělá akce a moc jsem si ji užila. Všichni profesoři byli nanejvýš příjemní a nápomocní, celková atmosféra na UPOLu byla moc fajn. Měli jsme možnost si vyzkoušet pokusy z různých oblastí optiky – od měření indexu lomu ve slané vodě přes měření vzdálenosti pomocí laseru až po práci s detektorem částic. Pracovali jsme s interferencí, difrakcí i polarizací, všechno jsme si mohli vyzkoušet a vlastnoručně osahat. Líbilo se mi, že ta témata byla vysvětlována v hodně srozumitelné a názorné formě a myslím si, že většina žáků našeho gymnázia se zájmem o fyziku (o těch, co navštěvují seminář Aplikované fyziky, ani nemluvě) by neměli nejmenší problém všemu porozumět a hodně by je to obohatilo.
Pokud víte o nějakých budoucích studentech třetích ročníků, kteří by o to mohli mít zájem, určitě jim o této akci příští rok řekněte. Moc se o ní neví, což je hrozná škoda, protože i další by z ní nepochybně přijeli stejně nadšení jako já. A pokud by nechtěli jít do nejistoty, klidně jim dejte můj kontakt a já se ráda podělím o to, jak to tam chodí.
Přeji vám krásný víkend a přestože počasí zrovna moc nepřeje, alespoň můžu obdivovat polarizované světlo vycházející z kaluží a jeho rozptyl na dešťových mracích.
S pozdravem
Mariana Ochodková, 7. A”
Děkujeme za milý mail a máme radost, že naše studenty podobné aktivity baví 🙂