menu

Lyžák 1.ročníků

Lyžák 1.ročníků

Aneb došlo i na lyžování :).

Zprvu jsme byli poněkud skeptičtí, týden před odjezdem ski areál Karlov uzavřel své sjezdovky a my tak museli hledat alternativy, kde bychom se mohli sklouznout. Nakonec to nebylo tak složité a přechodné útočiště jsme našli ve ski areálu Klobouk, který je od Karlova, kde lyžujeme už nějaký ten pátek, vzdálen jen pár minut. Ačkoliv nenabízí tolik sjezdovek, všichni toto řešení s díky přijali.

A tak i prváci mohli nasát atmosféru lyžařského výcviku na Wigymu. Hned po příjezdu jsme šli okusit svah a podmínky v našem “domácím“ areálu a to za krásného a slunečného počasí, které však svahu moc nepřálo. U všech ale převažovala radost, že se vůbec na své náčiní mohli postavit a dopřát si nějaký ten oblouk a čas na sjezdovce.

Další dny už byly, co se počasí týče, o mnoho lepší – v noci mrzlo a tak se nějaké neduhy na sjezdovce spravily a my si tak mohli plnými doušky užívat sníh a zlepšovat své lyžařské dovednosti. Dokonce jsme v rámci jednoho dne zavítali i na ski areál Praděd, abychom vyšli ze stereotypu jedné sjezdovky a prozkoumali i jiné. Žáci tuto změnu uvítali a byli rádi za možnost vyzkoušet i jiný areál než ten na Klobouku.

Lyžařský výcvik však není jen o lyžování, ale také o poznávání se, stmelování kolektivu a o zábavě, která ke kurzu určitě patří. Žáci své odpolední/večerní programy trávili u přednášek první pomoci či pravidel chování na sjezdovkách, u hraní společenských her, promítání filmu či diskotéky, která však proběhla ve vší počestnosti, a všichni zúčastnění si ji užili. Dokonce došlo i na fotbálek, do kterého se zapojili nejen kluci, od kterých by se to dalo čekat, ale i dívky – respekt. Páteční odjezdový den, byl věnován turistice a žáci tak mohli nasát atmosféru Jeseníků z jiné perspektivy než ze sjezdovek. Pro žáky jsme si připravili dvě túry a podle jejich úrovně a chuti si mohli vybrat lehčí či těžší variantu.

Doufám, že si to žáci užili na maximum a budou na něj vzpomínat jen v dobrém. Za učitelský sbor jim chceme poděkovat za příkladnou spolupráci a chování, ať už na sjezdovkách, tak na vycházkách či ubytování a přejeme mnoho zdaru v dalším studiu.

Tým LVK pro 1.ročníky.