menu

Moravskoslezský matematický šampionát 2017

Moravskoslezský matematický šampionát 2017

Ve středu 25. 10. 2017 se na Wichterlově gymnáziu sešlo téměř 240 matematiků, aby změřilo své dovednosti v jubilejním 15. ročníku Moravskoslezského matematického šampionátu. Každý ze soutěžících v kategorii středních škol řešil 5 náročných příkladů. Základní školy letos opět do soutěže vysílaly čtyřčlenná družstva. Matematický šampionát však není jen soutěž. Pro všechny účastníky je každým rokem připraven zajímavý program. Pro účastníky kategorie základních škol byla v letošním roce připravena ukázka zajímavých prezentací. Autoři příkladů také předvedli vzorové řešení všech příkladů, se kterými se soutěžící v soutěži setkali. Záštitu nad soutěží převzal Mgr. Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.
V kategorii ZŠ 9 se v letošním roce utkalo 39 družstev (tj. 156 dětí). Soutěžící přijeli z 24 škol z České republiky a Slovenska. Kategorie SŠ 3 je určena pro žáky třetích ročníků všech typů středních škol. Počet soutěžících v této kategorii byl 76, počet zastoupených škol z České republiky a Slovenska dosáhl čísla 21.

Oficiální sborník soutěže ke stažení Sborník 2017

Výsledková listina ZŠ

Výsledkový listina SŠ: Top 10

Podobně jako v minulých letech měl i 15. ročník Moravskoslezského matematického šampionátu svého čestného hosta, který si pro studenty středních škol připravil zajímavou přednášku. V letošním roce jsme přivítali prof. Jiřího Močkoře, který byl dlouholetým rektorem Ostravské univerzity. Jako uznávaný matematik si připravil přednášku o fuzzy logice a modelování.

Prof. Močkoř tak rozšířil galerii čestných hostů, ve které jsou bývalí předsedové Akademie věd ČR Helena Illnerová, Jiří Drahoš a Václav Pačes, či Kamil Wichterle, Ivo Vondrák nebo Karel Oliva.

Šampionát byl financován z rozpočtu statutárního města Ostravy v rámci vzdělávání a talentmanagementu.  Reportáž ÚMOB Poruba