menu

Office Aréna 2018 – náš student opět na stupních vítězů

Office Aréna 2018 – náš student opět na stupních vítězů

Na loňský úspěch v celostátní soutěži Office Aréna navázal Mateusz Wojnarowicz z 5. A. Letošního ročníku se zúčastnilo historicky nejvíce účastníků (přes 2100 žáků a studentů z ČR a SR) a nejvíce škol (téměř 150). A Mateuszova cesta nebyla nejjednodušší, jak sám popisuje:

“26. dubna jsem se zúčastnil krajského kola Office Areny, kde jsem se v kategorii B (střední školy) umístil na druhém místě. Bohužel to obvykle pro postup do tentokrát již mezinárodního finále (Česká a Slovenská republika) nestačí. V pátek večer mi ale napsal koordinátor soutěže, že se uvolnilo jedno místo a mohu přijet. Nezbývalo mi tedy nic jiného, než během jediného víkendu vypracovat kompletní projekt na mezinárodní finále a v pondělí ráno vyrazit do Prahy.
Zde každý soutěžící obhájil svou práci před odbornou porotou. Letošní novinkou ale bylo, že všichni soutěžící kategorie B navíc povinně skládali v angličtině mezinárodní zkoušky Microsoft Office Specialist. Jedná se o jedinou Microsoftem globálně uznávanou zkoušku, která při úspěšném složení potvrzuje zběhlost a pokročilé dovednosti testovaného při práci s produktivními aplikacemi balíku Microsoft Office. Konkrétně jsme skládali zkoušku MOS PowerPoint 2016.
Zkoušku se mi podařilo úspěšně složit. Poté již stačilo vyčkat na rozhodnutí poroty…”

A nakonec Mateusz, jako jeden z nejmladších v dané kategorii, v tomto mezinárodním finále obsadil úžasné 2. místo!

Mateuszovi gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci školy.