menu

Ohlédnutí se za adaptačním kurzem prvních ročníků vyššího gymnázia

Ohlédnutí se za adaptačním kurzem prvních ročníků vyššího gymnázia

Ohlédnutí se za adaptačním kurzem prvních ročníků vyššího gymnázia

Ve dnech 1. až 3. září 2021 vyrazili noví studenti prvních ročníků společně se svými třídními profesorkami Mgr. Petrou Kňurovou a Mgr. Martinou Lubojackou, výchovnou poradkyní Mgr. Martinou Štěpánovou a dvěma animátory Mgr. Tomášem Krchňákem a Mgr. Jiřím Dybalem na adaptační kurz do Beskyd do krásného prostředí horského hřebene Gruně. Pro naše nové studenty byl připraven bohatý program, jehož cílem bylo navzájem se poznat a adaptovat se na nový kolektiv. Při nejrůznějších venkovních aktivitách jsme si užili mnoho legrace a zábavy. Když nám na druhý den vysvitlo sluníčko, absolvovali jsme desetikilometrovou túru krásnou beskydskou přírodou. Všichni si odnášíme společné zážitky, nová přátelství a vzpomínku na závěrečnou aktivitu “pavoučí síť”, při které jsme provázkem vytvořili pomyslnou síť přátelství, která nám bude oporou, kdykoliv se objeví nějaká starost nebo problém.

A jak vnímali adaptační pobyt samotní žáci? 

Dle mého názoru byl adaptační kurz velmi povedený. Přijde mi, že se všichni z naší třídy hezky seznámili a vytvořili skvělý kolektiv. Seznamovací hry byly velmi zábavné a daly nám příležitost  seznámit se se zbytkem třídy. Díky tomuto adaptačnímu kurzu celé naší třídě hezky započal náš 1. školní rok na Wigymu. (Anička 1. C) 

Náš adaptační kurz probíhal v příjemném prostředí Moravskoslezských Beskyd, v hotelu Charbulák. Ubytování bylo velice příjemné, přičemž pokoje jsme si mohli libovolně rozdělit. Všichni na našem pokoji byli velmi klidní a hned od počátku jsme si moc dobře rozuměli. Na pokoji jsme ale moc dlouhou dobu nestrávili, jelikož jsme velice rychle začali s adaptováním. Po dobrém jídle začal první program, kdy jsme se navzájem představili a seznámili se. Zbytek kurzu probíhal velice pohodově a zábavný program se střídal s volnem, ale ani to jsme nemeškali a většinu času trávili s ostatními nad velice zajímavými diskusemi. Jako nejlepší část určitě musím označit procházku k Bílému kříži, jejíž jediná nevýhoda byla ta, že byla moc krátká. Času bylo ale dost a mohli jsme se libovolně loudat. Zajímavým aspektem bylo také psaní dopisu svému budoucímu já, který zůstane zapečetěný u paní třídní profesorky až do maturitního večírku. Když nad tím zauvažuji, myslím, že adaptační kurz prostě nemohl dopadnout lépe a že opravdu pomohl ucelit kolektiv v této skvělé třídě, jen škoda, že tak rychle utekl. (Martin, 1.D)

Za celý realizační tým Mgr. Martina Štěpánová