menu

Pomozme Zoo Ostrava- adoptujme Wigym zvířátko

Pomozme Zoo Ostrava- adoptujme Wigym zvířátko

Milí studenti, zaměstnaci, absolventi, rodiče a další naši příznivci!

Vlivem současné situace jsou v celé republice dlouhodobě uzavřené zoologické zahrady. Mnohým z nich hrozí propouštění zaměstnanců, omezování chovu, rozprodání zvířat, nebo snížení péče. I “naše” ostravská zoologická zahrada na tom není nejlépe, příjem ze vstupného pro ni totiž znamená ⅓ veškerých nákladů.

Jelikož nám situace není lhostejná, navíc naše škola se zahradou udržuje dlouhodobou spolupráci (soutěže, výukové programy, školení, exkurze,..), rozhodli jsme se přispět na chov zvířat formou adopce. Úkolu se ujala děvčata z biologického semináře 3.r.

Zde je připravena anketa pro výběr “wigymzvířete”. Hlasovat mohou jen žáci a zamestanci školy prostřednictvím své školní adresy. Do užšího výběru prošlo 5 zvířecích obyvatel zoo, kteří ještě nemají své adoptivní rodiče. Nyní je třeba hlasovat o tom, který z těchto zástupců získá prvenství a stane se tak školním adoptivním zvířetem. Hlasování bude ukončeno 30. 4. 2021. Poté vás budeme informovat o vaší volbě a o způsobu, jak finančně na zvířátko přispět.

Doufáme, že pochopíte vážnost této aktivity školy a již nyní děkujeme všem, kteří se uvědoměle rozhodnou pro pomoc “naší” zoologické zahradě.