menu

Robosoutež do třetice

Robosoutež do třetice

V pátek 26. 4. se do Zengerovy posluchárny na FEL ČVUT Praha sjely týmy z celé republiky, aby poměřily úspěšnost svých robotů v soutěži Robosoutěž. Za naši školu to byly týmy z 3. B Prostě ti lepší (Dalibor Červenka, Ondřej Prokop, Jaromír Čudek), NSDS (Adam Zezulka, Miroslav Slezák, Filip Rada) a z 1. B tým PVD Crew (Vít Kaděra, Petr Němec, David Stryk).

Zadání letošního ročníku nebylo vůbec jednoduché a zástupci všech našich týmů v posledním měsíci (!) věnovali maximální úsilí tomu, aby vymysleli, sestavili a naprogramovali robota, který by v konkurenci ostatních mohl obstát. Řešení všech tří týmů bylo originální a s reálnou možností uspět v dalších kolech robotického klání.

Po příjezdu na místo, odladění robotů na soutěžní ploše a bohatém rautu už nezbývalo než “vypustit” roboty do soutěžních jízd. Bohužel právě (a jen) v nich se projevily drobné nedostatky robotů a do dalších kol soubojů postoupil jenom tým NSDS. Jejich robot nakonec vybojoval krásné 9. místo a tímto mu (týmu i robotu) vřele gratulujeme a děkujeme!

Průběh soutěže byl organizátory streamován na youtube.com, viz následující odkaz (spuštěno od první jízy), další jízdy našich robotů v časech 1:44:40, 2:34:10, 3:37:40.

A nakonec detailnější záznam úspěšné jízdy robota týmu NSDS