menu

Soutěžní přehlídka studentských programů

Soutěžní přehlídka studentských programů

V pořadí již 15. ročník Soutěžní přehlídky studentských programů se konal ve čtvrtek 25. 4. 2024. V tento den se na Gymnáziu Ostrava-Zábřeh sešli programátoři a konstruktéři z celého Moravskoslezského kraje, aby předvedli své projekty, programy, roboty aj.

Naše škola měla zastoupení v téměř všech kategoriích. V kategorii LEGO Mini Sumo si Radim Čechaček, Ondřej Mareš a Anotním Glóza (všichni 2. B) poprvé vyzkoušeli, že sestavit autonomního robotického bojovníka nemusí být vždy snadné. Určitě tak ale získali zkušenost do příštího ročníku :-).

V kategorii Programování mláděž předvedli své projekty Filip Rada (8. B) a Tomáš Wróbel (6. B). Filip získal za svůj nástroj Clustering Tool ocenění poroty a Tomáš se svým projektem Scrap – lepší Scratch dokonce Cenu diváků.

V kategorii Programování žáci prezentovali David Zapletal a Richard Komínek (oba 2. B) svou hru naprogramovanou v prostředí Unreal Engine. Jejich projekt a způsob prezentace zaujaly porotu natolik, že v dané kategorii obdrželi 1. místo!

Všem studentům gratulujeme a přejeme spoustu nadšení do tvorby dalších aplikací, případně robotů.