menu

Staré Glossarium končí, nové začíná!

Staré Glossarium končí, nové začíná!

Je to pravda, že studentský časopis Glossarium ukončil svou činnost? Proč se na něm neobjevil v posledním měsíci jediný nový článek?

Na tyto otázky ve svém rozlučkovém příspěvku  odpověděl redaktor časopisu Tomáš Hojgr.  Konstatoval v něm, že stávající podoba časopisu se stala po dvanácti letech graficky neudržitelná, a že bylo nutno přistoupit k redesignu časopisu. Jeho současná podoba je uživatelsky přívětivá. Ocení to především čtenáři, kteří nás sledují z mobilních telefonů. Stránky se ale komfortně a adaptabilně zobrazují i těm, kteří nás čtou na tabletech nebo klasických stolních PC.

Dejme ale slovo Tomáši Hojgrovi. Ten v závěru svého článku konstatuje: “Na starém Glossariu již nebudou vycházet nové články. Nadobro jej opouštíme. Avšak zanecháváme jej budoucím generacím jako důkaz tvrdé kolektivní dřiny. V jistém slova smyslu se jedná o archiv posledních 12 let na Wigymu (alespoň z pohledu studentstva). Nové články budou vycházet pouze na novém Glossariu.
Auf Wiedersehen, původní Glossarium, s tímto se s tebou loučíme. V našich srdcích zůstaneš navždy. Nezapomeneme.”

Glossarium tedy jede dál. Změnila se jen webová adresa nového časopisu. Ta je od února letošního roku: https://glossarium.wigym.cloud/

Nebo jednoduše klinkněte sem.