menu

Studentská vědecká konference 2022 – po dvouleté pauze vydařená akce

Studentská vědecká konference 2022 – po dvouleté pauze vydařená akce

Po dvou letech lockdownu jsme letos s plnou parádou navázali na jarní tradici Studentských vědeckých konferencí. Tentokrát jsme se sešli ve čtvrtek 24. února, téměř padesát žáků základních škol a Wichterlova gymnázia zaplnilo učebny domečku a přineslo s sebou své prezentace na nejrůznější témata. Slyšeli jsme mimo jiné o cukrovce, Kajmanských ostrovech, první pomoci, studiu na amerických univerzitách, vlivu hudby na naše duševní zdraví, efektu motýlích křídel, japonské kultuře nebo o hudebním průmyslu. Hned dvě prezentace se zaměřily na internetové hry a s jednou z nich jsme se vypravili do Londýna.

Zvláštní ocenění poroty si ve vyšší kategorii odnesl Tomáš Hojgr ze septimy A za nejzábavnější prezentaci v historii konference, jeho nesoutěžní příspěvek nesl název The Life of Studentus Wigymus.

Jsme moc rádi, že jsme i letos mohli ve svých řadách uvítat zástupce Ostravské univerzity. Mgr. Renáta Tomášková, Dr., vyučující na Katedře anglistiky a amerikanistiky, už se stala nedílnou součástí konference, vždy se s ní rádi setkáváme. Paní doktorka s sebou přivedla i svou studentku, Elišku Konečnou, která celou konferenci uvedla příspěvkem na téma Fan Fiction.

Pro porotu sestávající z pedagogů a studentů posledních ročníků Wichterlova gymnázia bylo  nesmírně těžké vybrat nejlepší prezentace, nakonec se ale po dlouhém a náročném rokování usnesla na následujících oceněních:

V kategorii základní školy a nižší stupeň gymnázia dosáhli na první místa následující studenti:

  1. místo: Frída Guňková z Wichterlova gymnázia s prezentací „Gender Equality“
  2. místo: Viktorie Maglenová a Kateřina Škráčková ze ZŠ generála Zdeňka Škarvady s tématem „Do We Live in Simulation?“
  3. místo: Matyáš Zapářka a James Warren Honců z  Wichterlova gymnázia   s prezentací „5G“ a Julie Kukelková a Zuzana Hájková ze ZŠ generála Zdeňka Škarvady „How Music Affects Our Mentality“

Výsledky soutěže vyššího gymnázia přinášíme zde:

  1. místo: Jindřich Kašparec „How to Land An Airplane“
  2. místo: Lucie Kozelková „Women in Gaming“
  3.  místo: Šimon Černý „Single-layer Materials“

Jindra a Lucka budou reprezentovat Wichterlovo gymnázium na dubnové konferenci Ostravské univerzity. Přejeme jim hodně štěstí a pozorné posluchače.

Děkujeme všem zúčastněným za jejich příspěvky, doufáme, že spíše než soutěž to pro všechny bylo příjemně strávené dopoledne se zajímavými lidmi a tématy. I za paní Tomáškovou putují naše díky, že s námi strávila své dopoledne. Velké uznání patří i porotě z řad učitelů a žáků Wichterlova gymnázia.