menu

Výsledky přijímacího řízení zveřejněny!

Výsledky přijímacího řízení zveřejněny!

Datum poslední aktualizace 28. 4. 2023 (vyhlášení výsledků)

Výsledky přijímacího řízení zveřejněny (viz níže).

Čtěte, prosím, informace k dalšímu postupu.

Vážení uchazeči, vážení rodiče,

v tabulce níže naleznete výsledky letošního přijímacího řízení a pod ní všechny další důležité informace a termíny. V rámci zachování anonymity bude samozřejmě nutné vyhledat ten svůj podle kódu, který jste obdrželi v pozvánce/informativním dopisu od nás.

Pokud se najdete mezi přijatými, gratulujeme, pokud ne, nezoufejte, ještě stále budete mít šanci. O něco níže na této stránce najdete návod, jak postupovat v obou případech. Přikládáme i odkaz na potřebné dokumenty, ale vše pro vás budeme mít přichystané i přímo ve škole. Navštivte nás osobně. Všem se budeme snažit poradit tak, aby ze svých výsledků vytěžili co nejvíc.

Výsledky přijímacího řízení ve školním roce 2022/2023 naleznete v této tabulce

Obor vzdělávání Výsledková listina dle kódu Výsledková listina dle pořadí
Osmileté gymnázium ŠVP Matematika a příroda ZDE

ZDE

výsledky náhradní termín

Osmileté gymnázium ŠVP Mluvíme anglicky ZDE

ZDE

výsledky náhradní termín

Čtyřleté gymnázium ZDE

ZDE

výsledky náhradní termín

* Počet přijatých uchazečů musí odpovídat potřebě ponechat volná místa pro uchazeče, kteří budou konat jednotnou přijímací zkoušku v náhradním termínu

Registrační číslo (kód) žáka ve výsledkových listinách je pro každou školu jiné! Kód jsme Vám zaslali doporučeným dopisem (pozvánkou).

Výsledky najdete rovněž vyvěšené u vchodu do školy.

Portál, kde najdete vše k testům společnosti Cermat.

Formuláře pro případ nepřijetí:

Formuláře – zastavení správního řízení:

Úřední hodiny (vyzvednutí rozhodnutí o nepřijetí, podání odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, odevzdání zápisového lístku)

Osobně vyzvednout rozhodnutí si může pouze zákonný zástupce uchazeče v těchto dnech. Doporučujeme osobní vyzvednutí, zároveň je možné podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí a dotázat se na další postup.
pracovní dny 2. – 12. 5. od 7:30 do 18 hodin
pracovní dny od 15. 5.  od 7:30 do 16 hodin nebo dle dohody

Proč byly výsledky tak pozdě?

Výsledky přijímacích testů se zpracovávají celostátně a společnost CERMAT se zavázala zaslat je školám nejpozději 28. 4. Výsledky testů je však třeba ještě zpracovat a doplnit k nim ostatní body získané v rámci přijímacího řízení dle platných kritérií. Následně musí mít uchazeči možnost vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Teprve pak je možné rozhodnutí vydat a zveřejnit. Nakonec se nám vše podařilo zvládnout před prodlouženým víkendem, takže se můžete radovat, nebo chystat odvolání.

Co dál – krok za krokem

Jsem mezi přijatými a chci k vám nastoupit

Gratulujeme! Pokud jste rozhodnutí, máte od zveřejnění rozhodnutí 10 pracovních dnů na to, abyste nám přinesli zápisový lístek. Moc Vás však prosíme, abyste to udělali co nejdříve, abychom věděli, kolik míst nám zbývá pro ty, kteří skončili pod čarou. Zápisový lístek Vám měla vydat ZŠ (musí být opatřen razítkem školy).

Jsem mezi přijatými a určitě k Vám nechci (dostal jsem se i jinam)

Také gratulujeme. A zároveň moc prosíme, abyste nám přišli podepsat prohlášení, že k nám nenastoupíte (že jste zápisový lístek dali na jinou školu). Na Vaše místo totiž můžeme vzít někoho z nepřijatých, kteří čekají na nové rozhodnutí. Uděláte někomu stejnou radost, jakou jste měli Vy, když jste zjistili, že jste přijatí!

Jsem pod čarou

Nesmutněte :). Protože se většina z vás hlásí na dvě školy, je jisté, že ne všichni z přijatých nastoupí. Tam, kde přijímáme 60 žáků, nastoupí třeba pouze 30 a dalších 30 tedy přijmeme místo nich. To už jsme u čísla 90. Ale ani z těch k nám možná nebudou chtít všichni. Jste v seznamu kolem stovky? I vy máte šanci se dostat. Opravdu. Je třeba udělat jen jednu věc – podat odvolání, které je ke stažení výše na této stránce. U odvolání není třeba psát žádný důvod. Jakmile se uvolní místo, přijmeme dalšího odvolaného uchazeče dle umístění.

Přijďte do školy převzít si rozhodnutí o nepřijetí osobně – je to rychlejší než čekat, až přijde poštou.

Pokud budete chtít podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, dostanete od nás úplně vše, jen do připraveného formuláře napíšete svá jména a podepíšete ho. Hlavně nezapomeňte, že na podání odvolání máte 3 pracovní dny ode dne převzetí rozhodnutí o nepřijetí. Pak budeme muset všichni čekat. Ředitel školy může vydat nové rozhodnutí až po uplynutí zákonných lhůt. Přijatí žáci mají 10 dní na to, aby se rozhodli, jestli k nám nastoupí. Důležité je, že místo každého z původně přijatých žáků, který nám neodevzdá zápisový lístek, můžeme přijmout někoho z tzv. odvolaných – tedy z těch, kdo podali včas odvolání. Jakmile se dozvíme, že máme volné místo, okamžitě voláme tomu zájemci, který je na řadě, aby měl předběžnou informaci, že uspěl 🙂 V případě, že budete přijati na druhou školu a u nás se ocitnete tzv. pod čarou, můžete na druhé škole odevzdat zápisový lístek a u nás podat odvolání. Pokud Vám vyhovíme, druhá škola vám zápisový lístek vrátí a vy ho následně můžete uplatnit u nás.

A kdyby to náhodou dopadlo špatně a na vás už nezbylo místo, nezapomeňte na jednu věc: spousta věcí se někdy nepovede. To nevadí. Hlavní je, že jste se snažili. Není to konec světa. Určitě se povede spousta jiných věcí.

Pokud odvolání nebudete chtít podávat, přijďte si, prosím, pro rozhodnutí o nepřijetí osobně, nebo ho vyzvedněte na poště. Uděláte tak radost dalším, kteří se umístili pod Vámi. Nevyzvednuté rozhodnutí se považuje za doručené až po 10 dnech od oznámení o doručení a celou tu dobu musí ostatní čekat…

Informace k přijímacímu řízení na Wichterlově gymnáziu

Přehled platné legislativy naleznete ZDE

Stránky společnosti CERMAT věnované přijímacímu řízení v roce 2023.

Přejeme hodně štěstí!

Mgr. Jan Netolička, ředitel Wichterlova gymnázia

Datum poslední aktualizace 28. 4. 2023