menu

Wigym na ONLINE veletrhu SŠ

Vážení uchazeči, rodiče, absolventi a všichni, kdo jste se k nám ve středu nestihli podívat na klasický DoD,

Připojte se v úterý 29. 11. od 14:00 na náš kanál v rámci Online veletrhu středních škol.

DOD proběhne v rámci On-line veletrhu středních škol. V plánu jsou moderované diskuse s vedením i zástupci předmětů.On line veletrh banner

Hlavní část bude mít následující podobu:

14:00 – představení humanitních věd a následná panelová diskuse s pedagogy

15:00 – představení  přírodovědných předmětů a následná panelová diskuse s pedagogy

16:00 – představení cizích jazyků (AJ, NJ, FJ, RJ, ŠJ) a následná panelová diskuse s pedagogy

17:00 – informace o přijímacím řízení a studiu a následná panelová diskuse s vedením školy

Máte-li nějaký dotaz již nyní, můžete nám ho poslat prostřednictvím dotazníku.


Od září 2023 budeme otevírat dvě všeobecné třídy pro žáky devátých tříd základních škol a dvě primy pro žáky pátých tříd základních škol!

Jedna prima bude opět mít jako jediná v Moravskoslezském kraji posílenou výuku matematiky, IVT a přírodních předmětů (ŠVP Matematika a příroda). Ve druhé přidáváme angličtinu (ŠVP Mluvíme anglicky).

Další PREZENČNÍ DoD pro vás chystáme 18. ledna 2023.

  • Během Dne otevřených dveří budou probíhat různé akce a představení aktivit žáků Wichterlova gymnázia. Bude se jednat například o prezentaci Ekotýmu Wigymu, Exil skupiny první pomoci, představení redakcí školních časopisů Ga-Ma-Ja a Glossarium.
  • Zeptat se nás budete moci na bohatou nabídku zájmových kroužků.
  • Můžete se informovat o široké nabídce studia cizích jazyků. Vedle angličtiny u nás můžete studovat francouzštinu, němčinu, ruštinu, španělštinu a latinu. Studenti mají povinnou konverzaci v anglickém jazyce s rodilou mluvčí (ve třetím ročníku) a mohou si například zvolit třetí cizí jazyk.
  • Bohatá je i nabídka volitelných předmětů – seminářů.
  • Rádi vám podáme informace o jarních přípravných kurzech z matematiky a českého jazyka (únor-duben 2022).
  • Zeptat se nás můžete na exkurze a výlety. Každý rok organizuje dva až tři termíny lyžařských kurzů (sekundy, kvinty a první ročníky), exkurze do Prahy (čtvrté ročníky), exkurze v rámci ČR (kvarty, sexty a druhé ročníky), (první ročníky), sportovní kurzy (septimy a třetí ročníky), jazykové pobyty v Anglii a jiných zemích (dle zájmu – Francie, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko…). Dále navštěvujeme třeba partnerské vysoké školy a badatelská centra. Dále navštěvujeme Vídeň, Osvětim, Bratislavu, Budapešť a další zajímavá místa.
  • Ukážeme vám naše učebny a laboratoře (/chemie, fyzika, biologie) a počítačové učebny s 3D tiskárnami, iPady, roboty a drony.