menu

Zástupci Moravskoslezského kraje ocenili naše studenty

Zástupci Moravskoslezského kraje ocenili naše studenty

I v letošním roce byli výjimečně nadaní žáci středních škol oceněni za své úspěchy a skvělé  výsledky představiteli Moravskoslezského kraje. Toto poděkování obdrželo za reprezentaci kraje v soutěžích a na olympiádách a za další mimořádné aktivity 24 studentů a 6 týmů. Náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a další krajští zastupitelé jim předali dárky i peněžní poukázky.

Pedagogové Wichterlova gymnázia nominovali do obou kategorí a v obou byli naši zástupci vybráni. Družstvo septimy za mimořádné úspěchy v matematických, fyzikálních a chemických soutěžích a Vojta David i za úspěchy individuální.

Ceny mají nejúspěšnějším žákům a týmům středních škol poděkovat a také je motivovat do budoucna. Všichni ocenění dosáhli mimořádných úspěchů v pestré škále přírodovědných, technických a humanitních oborů, ale také v sektoru služeb, řemesel a ekonomiky. Výjimeční byli také ve sportovních a uměleckých činnostech nebo se významně zapojili do aktivit v oblasti společenské odpovědnosti.

„Je skvělé, že máme v regionu tolik talentovaných středoškoláků, kteří si ocenění zaslouží. Kraj už na tyto mladé naděje upozorňuje 18. rokem. Na krajském úřadě se letos sešli středoškoláci ze všech koutů kraje. Kromě Ostravy přijeli i z Opavy, Českého Těšína, Vítkova, Třince, Krnova nebo například Karviné,“ vyjmenoval náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který nadaným žákům pogratuloval společně s krajskými zastupiteli Alenou Grosovou, Janem Veřmiřovským a Danielem Havlíkem.