menu

Ocenění v soutěži Ekologická škola MS kraje

Ocenění v soutěži Ekologická škola MS kraje

Wichterlovo gymnázium má široký záběr, co se týče vzdělávání a výchovy studentů. Intenzivně se věnujeme také EVVO neboli ekologickému vzdělávání, výchově a osvětě.

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 došlo k ocenění v tradiční soutěži Ekologická škola Moravskoslezského kraje. Wigym získal od kraje tzv. referenční list a dárkový poukaz na koupi experimentálního vybavení v hodnotě 11.000 Kč. Stejné ocenění získal i v roce 2013. Od roku 2013 je také držitelem mezinárodního titulu Ekoškola.

V rámci našich EVVO aktivit, které jsou realizovány především tzv. školním ekotýmem, jsme tento rok nakoupili 20 zelených deštníků pro přechod v dešti mezi hlavní a malou budovou, realizujeme sběr papíru, sadíme nové květiny ve vnitřních prostorách nebo vřes ve venkovním areálu, školíme nové žáky ohledně třídění odpadů a šetření energiemi, účastníme se dvou ekologických konferencí aj.

I naši studenti mimo Ekotým jsou aktivní. Šimon Michalčík bude pořádat již třetí vzdělávací akademii s názvem Plant for the Planet pro vybrané školy. Ta proběhne 29. a 30. 11. v prostorách porubského planetária.