menu

Wigym na Dni Země a další ekoaktivity

Wigym na Dni Země a další ekoaktivity

Den Země připadá sice na 22. dubna, ale hlavní oslavy v Ostravě-Porubě proběhly na Hlavní třídě 26. 4. 2018. A oslavy matky Země to byly velice bohaté, živé a hojně navštívené, tento ročník s tématem Život v pohybu.

Wigym přichystal prezentaci o pohybu odpadů v hydrosféře. Víte, že třeba plastová láhev odhozená do řeky se přenese do moře a pak systémem oceánských proudů doputuje tisíce kilometrů daleko? Pak se stane součástí tzv. ostrovů odpadu uprostřed oceánů či je vyplavena na nějaké (kdysi) pěkné pláži.

Kdo si chtěl hravou formou upevnit znalost třídění odpadu, mohl ve dvojici soutěžit v rychlosti a správnosti třídění různých druhů odpadů.

Stánek byl většinu dne obležen malými či většími návštěvníky, tak jsme rádi, že školní ekotým přispěl k různorodosti těchto oslav spojených s osvětou.

Ekotým také pořádal tradiční jarní sběr papíru. Celkem se sešlo zhruba 800 kg starého papíru. Výtěžek z jeho prodeje podpoří aktivity ekologické osvěty na škole. Nejlepším sběračem byl Adam Walder (2.B, 118 kg), nejlepší třídou 3.A (120 kg). Děkujeme.

Škola se také tento rok rozhodla zapojit do akce Do školy na kole. Je prima, že zapojení vzniklo na popud žáků. Kolo je jistě k životnímu prostředí přívětivější než auto.

Do školy na kole