Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Prázdniny snadno a rychle


Všichni studenti (alespoň základních škol a nižších stupňů gymnázií) mají po opětovném nástupu do školních lavic jednu jistotu – v 90% případů je čeká slohová práce na téma “Mé prázdniny”. Oblíbeným slohovým útvarem v tomto případě bývá líčení či vyprávění, podle vrtochů a momentální nálady kantora.

Nebudeme si lhát do kapsy – není to nic těžkého, každému se alespoň jeden zážitek vryl do paměti tak, aby byl schopen ho alespoň obstojně popsat.

Já jsem si vzpomněla na tuto (ne)příjemnou kratochvíli, když jsem jako správný sportovec seděla u počítače a projížděla prázdninové snímky spolužáků, přátel, známých. V kombinaci s webovými stránkami Wichterlova gymnázia, které se bůh ví jakým zázrakem objevily na další záložce mého internetového prohlížeče, jsem dostala nápad. Nebyla bych správný student, kdybych se nesnažila ulehčit si práci, a proto jsem zaúkolovala spolužačku, jejíž práci vám hodlám v následujících řádcích popsat.

Dominika Bártková, studentka sexty A (2011/2012), má talent. Jaký talent? Talent pro pořizování fotografií. Série snímků, které mi poslala, změnily můj původní záměr požádat ji o napsání krátkého textu s tematikou prázdnin. Svými fotografiemi vyjádřila více než mnozí sáhodlouhým líčením.

Že toto není slohová práce? Naopak. Každá fotka z této minigalerie vyjadřuje pohled Dominiky Bártkové na prožité dva měsíce.

 

 

 

Děkuji Dominice Bártkové za přispění fotografiemi a těšíme se na další snímky.

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.