Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Pár slov k novému školnímu roku

Ilustrační obrázek, pomoc s otočením: Jan Socha

Ilustrační obrázek, pomoc s natočením: Jan Socha

Vážení čtenáři,

rád bych vás v prvé řadě upozornil na včera zveřejněný článek bývalé šéfredaktorky Venduly Kotyzové, jenž najdete zde. V reakci na něj chci Vendule touto oficiální cestou poděkovat, a to nejen jménem svým, ale jménem celé redakce i školy, za práci, kterou čtyři roky bravurně odváděla. Byla radost pracovat pod jejím vedením a sledovat odhodlanost při práci pro časopis.

Byl by však hřích nezmínit také práci bývalé korektorky Kateřiny Krestové. Tolika chyb se nenaopravoval leckterý učitel jazyka českého, když si navíc uvědomíme, že to bylo s nárokem na nulový honorář.  Zvláště pak na články, které bylo nutné opravovat vícekrát než ty jiné, si Katka jistě ráda vzpomene.  Redakce časopisu pod vedením těchto slečen dostala Glossarium na úroveň, jež dokáže soupeřit se studentskými časopisy z celé republiky. Teď je jen na nás, abychom v jejich práci úspěšně pokračovali.

Tímto se dostávám k odstavci, ve kterém bychom jako redakce rádi udělili Vendule Kotyzové a Kateřině Krestové čestné redaktorství”. Zatím je to jen gesto úcty, zdali se časem přidá i finanční ocenění se dnes neodvažuji hádat.

Časopis ovšem funguje dál a vy se rozhodně nemusíte bát, že byste přišli o jeho články. Pokud máte zájem se stát členy redakce, nebojte se nám ozvat ve škole nebo třeba na Facebooku. Jediné podmínky, které byste měli splňovat jsou ty, že jste studentem vyššího gymnázia Wigymu a máte chuť něco dělat. Práce v redakci se neomezuje pouze na psaní článků, na těch to sice poměrně stojí, nicméně můžete u nás zveřejňovat své fotky či literární tvorbu nebo nám třeba pomoct s webem. Oficiální nábor proběhne v půlce září, kdy se ve škole budete moct nezávazně setkat se zástupci redakce a probrat s nimi, co budete mít na srdci.

Co se týká Glossaria a tohoto školního roku, rozhodně se můžete těšit. Máme pro vás připravených několik novinek, které budou stát za to. Vše vám naservírujeme v brzké době. Čtěte nás a sledujte naše facebookové stránky, vše se pak v předstihu dozvíte.

Do nového školního roku mnoho zdaru a úspěchů, naopak málo pozdních příchodů, přepadových testů, zkoušení, front na obědě a podobných situací, kterých si na Wigymu jistojistě užijete víc než dost.

Richard Kuczinský
šéfredaktor

Tagged as: , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.