Archiv příspěvků 2011 – 2022

Naša-vaša O(st)rava

Výprava z Wigymu s domácími studenty

Výprava z Wigymu s domácími studenty

Program zahraniční spolupráce mezi Českou a Slovenskou republikou, který je sponzorován Evropskou unií i jejím fondem, a jeho realizaci zahrnuje celý rok 2014, nese název „NAŠA-VAŠA O(ST)RAVA“. Cílem je podpora sociálního a kulturního rozvoje regionů Ostravska a Oravy, upevnění jejich spolupráce a tradic. Naše škola měla možnost se podílet na tomto projektu a vyslala do něj dvacet členů třídy 3. E na konci minulého školního roku a později, v období 2. – 7. září 2014, i dvacet žáků 3. D se dvěma kantory.

Vydali jsme se do 160 kilometrů vzdáleného slovenského města Námestovo, které leží u břehů Oravské přehrady, a byli ubytováni v příjemném prostředí nedalekého ranče. Zatímco první zájezd byl zaměřen spíše kulturně, my jsme poznávali krásy Slovenska i ze sportovní stránky. Vystoupali jsme na Roháčská plesa v Západních Tatrách, prošli Juráňovou dolinou, navštívili Meandr Thermal Park, pluli na tzv. “pltích”, tedy vorech, které nás dovezly k Oravskému hradu. Také nás čekala plavba na Slanický ostrov umenia, kde jsme poznali historii Oravské přehrady, a tu jsme si prohlédli poslední den z vysílače tyčícího se taky v nemalé výšce. Všechny tyto aktivity s námi absolvovali studenti Námestovského gymnázia Antona Bernoláka, kteří jsou členy projektu stejně jako my, tudíž jsme měli možnost s nimi “porozprávať” a částečně je poznat.

Jelikož se nejedná pouze o dovolenou, vzejde z celého roku závěrečné shrnutí a prezentace v podání všech zúčastněných. Na to jsme samozřejmě mysleli po celou dobu pobytu a vše zaznamenávali, co nejvíc to šlo.

Výprava 3. D u Roháčských ples

Výprava 3. D u Roháčských ples

Slovenští žáci nás ovšem také už jednou navštívili a ve dnech 20. – 25. října 2014 přijedou opět, aby poznali náš kraj, tentokrát z hlediska technického. Náš program není zatím ještě úplný, ale ukážeme jim například Dolní oblast Vítkovic, půjdeme na nákupy do ostravského nejnovějšího nákupního centra Forum Nová Karolina, navštívíme s nimi Opavské divadlo a pokud budou mít zájem, možná je vezmeme i na hokejový zápas. A navíc, jeden den jejich pobytu u nás zahrnuje účast slovenských návštěvníků na matematickém šampionátu.

Tagged as: , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.