Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Glossarium obhájilo místo, je druhé nejlepší v republice

Oficiální logo Soutěže školních časopisů 2014; zdroj: askcr.cz/casopis

Oficiální logo soutěže Školní časopis roku 2014; zdroj: askcr.cz/casopis

Glossarium má důvod k oslavám! Po roce jsme se opět umístili na druhém místě celorepublikového kola soutěže Školní časopis roku 2014, kterou vyhlašuje Asociace středoškolských klubů České republiky. Jelikož náš časopis prezentuje tvorbu redakce pouze na internetu, soutěžil v kategorii Web spolu s dalšími devíti časopisy. Na rozdíl od minulého roku se však zástupci letos vyhlášení, jež se konalo toto úterý v Brně, zúčastnit nemohli, neboť ledová kalamita způsobila rozsáhlé vlakové výluky. Proto jsme se výsledky dozvěděli zprostředkovaně později.

Jak už je téměř nepsaným pravidlem, Glossarium postoupilo do republikového kola z prvního místa kola krajského. To proběhlo 12. května tohoto roku a o vyhlášení si můžete přečíst zde. V tu chvíli jsme v žádném případě nepolevili, nýbrž naopak, snažili jsme se pracovat ještě na vyšší obrátky.

Nestává se často, že bychom dostali konkrétní zpětnou vazbu členů poroty. Letos to však bylo jinak a my byli chváleni například za přesah obsahu na Youtube nebo propojení stránek se sociálními sítěmi. Na stránkách soutěže bylo zveřejněno hodnocení všech webových časopisů, takže inspiraci, jak a kde se zlepšit, máme.

Taková ocenění, ať už v krajských nebo republikových kolech, vkládají na naše bedra mnoho zodpovědnosti. Samozřejmě, že již teď věnujeme chodu časopisu mnoho úsilí a času, ale uděláme vše proto, aby Glossarium poskytovalo čtenářům kvalitní tvorbu. Ocenění odborné poroty jsou již jen třešničkou na dortu.

Tagged as: , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.