Archiv příspěvků 2011 – 2022

Černé na bílém – Glossarium je druhé v republice

Diplom časopisu Glossarium

Diplom časopisu Glossarium

Ne zcela dávno jsme vás informovali, že se Glossarium úspěšně umístilo na druhém místě soutěže Školní časopis roku 2014. Problém byl ovšem v tom, že v době vyhlášení celou Českou republiku zachvátila ledovka, která znemožnila výpravě našich redaktorů převzít diplom a zároveň tedy i hmatatelné potvrzení o umístění časopisu. Situace se změnila v pondělí, kdy se pět redaktorů spolu s paní prof. Koutnou vydalo do Českého rozhlasu Ostrava, kde proběhlo Slavností setkání s předáním diplomů.

Ocenění článku autora Dominika Gardáše

Ocenění článku autora Dominika Gardáše

Po přivítání v budově Českého rozhlasu jsme zhlédli jeho krátkou prezentaci v podobě dvou videí. První se týkalo historie českého veřejnoprávního rozhlasu, druhé pak jeho současného fungování. Poté jsme se vydali do samotných prostor rozhlasu, kde jsme nejvíce času strávili ve studiu, odkud se v přímém přenosu vysílalo do celého Moravskoslezského kraje. Dále jsme se bavili o novinářské etice, objektivitě zpráv a způsobu jejich zpracování.

Ocenění článku autora Františka Koubka

Ocenění článku autora Františka Koubka

Poslední část programu obsahovala zmíněné slavnostní předání. To, že bude postrádat dramatické vyhlášení, jsme si jen mysleli. Kromě ocenění nám známým druhým místem totiž redakce obdržela čtyři umístění v soutěži Článek měsíce, kam všechny časopisy v republice zasílají každý měsíc své nejlepší články. Oceněna byla recenze na koncert pojmenovaná Švédové dobyli Prahu! Františka Koubka, Diagnóza české literatury Dominika Gardáše, shrnutí studentské akce Pražský studentský summit 2013/2014 bývalé šéfredaktorky Venduly Kotyzové a reportáž z folklorního festivalu Folklor v Ostravě zbořil hranice od Richarda Kuczinského.

Ocenění článku Richarda Kuczinského

Ocenění článku autora Richarda Kuczinského

Ocenění článku autorky Venduly Kotyzové

Ocenění článku autorky Venduly Kotyzové

Redakci časopisu Glossarium čeká opět krajské kolo soutěže Školní časopis roku, tentokrát roku 2015. To je spjato se spoustou práce a příprav, které snad budou odměněny patřičným ohodnocením v soutěži. 

Tagged as: , , , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.