Archiv příspěvků 2011 – 2022

Irsko na dosah ruky

10989169_786412338062171_8135058802531623933_n

Irish Cultural Festival, zdroj: facebook.com

Nekonečné zelené kopce, orosená pinta Guinnesse, živá hudba a veselý tanec jig – to všechno se vám vybaví, když se řekne Irsko. Co kdybych vám však řekl, že toto všechno můžete zažít hned teď a tady! Tedy, ne přesně tady. Abyste okusili irskou kulturu, stačí, když si tento týden zajdete do centra Ostravy. Od 23. do 28. března zde totiž probíhá už po jedenácté Irish Cultural Festival.

My, Ostraváci, toho máme svou svérázností s Iry bezpochyby hodně společného, snad proto je Irský festival v Ostravě tak populární. Už jen proto, že irské pivo, tedy „stout“, je stejně černé jako Ostrava sama. Jestli se vám už teď sbíhá slina, zamiřte na Stodolní ulici, přesněji do Baxter’s Urban Pub, který se v rámci festivalu vyzdobil v irském stylu. Pokud byste chtěli ke Guinnessu či panáku Jamesona něco zakousnout, přesuňte se do restaurace Dlouhá 100ry na Nádražní nebo do restaurantu Kaskáda v Karolině, které vás od úterý do pátku pohostí irskou kuchyní.

Irská hudba nesmí chybět! zdroj: pinterest.com

Máte rádi hudbu? Ten správní jig vám v Baxter’s zahraje irská kapela Robbed & Lynched. Z Irska, přesněji z města Tullamore, také přijede čtyřčlenná folk/blues/rockabilly skupina Tae Lane – perfektní kombinace se sklenkou whiskey! Irský festival vyvrcholí v sobotu tradičním „MEGAKONCERTEM“, tentokrát přesunutém do Trojhalí Karolina. Kapely podpoří i česká skupina Dálach a slečny z taneční skupiny Fiach bán vám předvedou, jak se tančí irské tance.

Zkrátka a dobře, v centru se tento týden jistě nudit nebudete. Neseďte tedy doma a poznejte irskou kulturu na vlastní kůži! Sláinte!

Tagged as: , , , , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.