Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Je libo raději bundy nebo kabáty?

Kabát, google.cz

Kabát, http://www.havirov-info.cz/clanek/698-kabat/

Já si zvolím Kabát s velkým K! Pětičlenná kapela založena roku 1983, roku 2003 poprvé oceněna Českým slavíkem za nejlepší skupinu roku, zpívající především rock, vyjela i letos na turné po celé České republice.

Dne 9. 6. 2015 dorazili dokonce i k nám do Ostravy-Poruby. Plakáty a billboardy byly po celé Ostravě snad dva měsíce předem, takže nevěřím, že by o tom někdo nevěděl.

Zhruba před čtyřmi lety jsem navštívila koncert skupiny Team, takže jsem věděla, co mám očekávat. Každopádně kapela mě velmi příjemně překvapila a předčila všechna má očekávání.

Do areálu Atletického stadionu jsme vstoupili v sedm hodin, ačkoliv věřím, že spousta lidí tam stepovala již od pěti. Celému stadionu dominovalo pódium gigantických rozměrů a přímo naproti něj, na druhé straně, stánky s nejrůznějším občerstvením a pitím.

Předkapelou se stala skupina Blue rocket, o které toho doteď moc nevím, každopádně jejich písničky nebyly špatné. A já si i při pochutnávání na jednom určitém nápoji, podupávala nohou.

K mému překvapení se první tony ozvaly krátce po osmé. Ať jsem se rozhlédla doleva nebo doprava – všude spousty lidí. Každý druhý měl v ruce kelímek s pivem a každý třetí triko s potiskem kapely. Bylo tam spousta malých dětí, ale také vášnivých rockerů s koženými bundami. Kapela zahrála písně z jejich nejnovějšího alba Do pekla/do nebe, ale i spoustu starých, zato hodně známých hitů – Šaman, V pekle sudy válej, Malá dáma nebo Burlaci.

google.cz

http://semilasso.cz/akce/detail/kabat-open-air-turne-2015-brno-bvv

O půl desáté se začala celá kapela loučit a chystat se k odchodu. Samozřejmě ale neodolali hlasitému potlesku, pískání a pokřikování a přidali pár nejlepších hitů – Pohoda, Žízeň a mou nejoblíbenější, Brousíme nože.

Celý koncert se mi strašně líbil a moc jsem si ho užila. Atmosféra, kterou dokáží vytvořit fanoušci, zvláště rockové hudby, je neskutečná. Odcházela jsem s pocitem skvěle užitého koncertu a s tím, že obdivuji, co vše dokáže se svým hlasem Pepa Vojtek. Každému bych doporučila alespoň jednou za život navštívit koncert takhle hlasité hudby, kterou toho dne bylo slyšet prý až v Polance…

Celá kapela, google.cz

Celá kapela, http://www.electropiknik.cz/hudebni-magazin/koncerty-a-festivaly/skupina-kabat-zahajila-predprodej-vstupenek-na-open-air-turne-2015/2014/12/

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.