Archiv příspěvků 2011 – 2022

Nechte děti dětmi

kid on cell phone; zdroj: coyotecrk.wordpress.com

Děti se často snaží vypadat dospěle, zdroj: coyotecrk.wordpress.com

Říká se, že dětství je to nejcennější, co máme. Nevím, jestli s tím můžu souhlasit, protože jsem vždy chtěla strašně rychle vyrůst a i teď se těším, až budu dospělá. Ovšem řekla bych, že to není úplně správné.

Děti mají být dětmi. Mají si hrát na hřišti a chodit spát utahané a šťastné. Já vidím problém v tom, že dnešní doba nutí děti strašně rychle dospět a být zodpovědnými. Čím dál častěji slyším venku fráze: “Už jsi velký, tak se podle toho chovej nebo se k tobě začnu chovat jako k mladší sestře.”

Tahle nepřímá výhrůžka způsobí, že dítě je sice vedeno k zodpovědnosti, ale rozhodně ne správným stylem. Přichází tak o nejhezčí část života, kdy si může dovolit být naprosto bezstarostné, protože ještě neví, co ho za pár let čeká. Nechápu, jak někdo může trestat malé dítě za něco, co byla nehoda, jako je například rozbitý talíř.

Další věc, nad kterou bych se chtěla zamyslet, jsou dětské modelky a modelové. Jak to vůbec někdo může dopustit? A ještě použít větu typu: “Ona je šťastná a chce to.” Ne, nechce! Dítě ještě neví co chce. Tohle chcete vy. Vy si takhle chcete něco dokazovat, i když netuším, co by to mělo být. Přece, když mám dítě, tak ho miluji takové, jaké je a ne proto, že něco vyhrálo.

Opravdu nerozumím logice dnešních lidí. A proto bych chtěla apelovat na případné dospělé čtenáře. Nechte svoje děti, aby si užily dětství a nenuťte je vyrůst příliš rychle.

 

Tagged as: , , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.