Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Wigym na Hlavní třídě

Stánek chemiků /Foto: PM/

Stánek chemiků /Foto: PM/

U příležitosti 60. výročí založení našeho gymnázia se naše škola přestěhovala na Hlavní třídu, kde k byl k oslavám tohoto výročí připraven pro širokou veřejnost fantastický program . Každý, kdo chtěl, mohl přijít. Hlavní třída žila Wigymem 1. září do 14:00.

Všichni, návštěvníci měli možnost vyzkoušet si své znalosti z různých předmětů, které se na našem gymnáziu vyučují. Pokud získali pět razítek, mohli si ve speciálním stánku vyzvednout za svou snahu originální odměnu . Odměny lákaly, a tak kartičky pro získávání razítek začaly rychle mizet.

První stánek v uličce obsadili chemici, ti  kolemjdoucím představili různé laboratorní pokusy, které studenti našeho gymnázia znají z laboratorních cvičení : bouchání plechovky, faraonova hada nebo třeba zajímavý pokus se střelnou bavlnou, který sklidil veliký úspěch, zejména pak u malých dětí. Poctivého nepálí. Ti, kteří navštívili stánek s chemií a byli odvážní, si mohli nechat shořet střelnou bavlnu na ruce. Návštěvníci akce, kteří si chtěli ze školy na Hlavní třídě odnést zajímavý suvenýr, si mohli vytvořit vlastní chemickou zahrádku. Bohužel při tomto pokusu nastaly menší komplikace. Ptáte se, jak může při takto jednoduchém pokusu vzniknout problém? Došly nám skleničky. Později se stánek přesunul z lavic do dřevěné budky, kde pokusy prezentovali také naši chemici.

Dalším stanovištěm byl stánek s angličtinou. Ten, kdo si chtěl uchovat vzpomínku na tento den nejen v paměti, se mohl nechat vyfotografovat se speciálními rekvizitami. Profesoři tělocviku si pro veřejnost připravili různé pohybové aktivity, které přitáhli velké množství lidí a sklidili ohromné ovace.

00Naproti stánku s chemií se vyjímal stánek s matematikou, který dozajista rozpohyboval všechna ozubená kola v mozcích kolemjdoucích. Matematici si hezky pohráli se slovíčky a vymysleli zajímavé příklady. Rozhodně i stánek s fyzikou byl pro návštěvníky velmi atraktivní. Pomocí elektrolýzy si mohli namalovat obrázek, který si směli ponechat a získali tak další originální suvenýr ze “Školy na Hlavní třídě”. Fyzika nabízela také možnost zapojení elektrického obvodu a kdo byl šikovný, dostal razítko do soutěžní kartičky.

Ve stánku věnovanému jazykům se návštěvníci pobavili a interaktivní formou se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zemích mluvících německy, francouzsky, rusky a španělsky – dozvědět se například něco o stavbách a kultuře nebo si procvičit slovíčka.

Také biologie měla svůj vlastní stánek. Exil skupina první pomoci nasimulovala návštěvníkům různá zranění, která vypadala velmi věrohodně a naháněla strach. Lidé si mohli rovněž vyzkoušet první pomoc.V dalších stáncích se prezentovaly ostatní předměty – od výtvarné výchovy, přes inter-komunikační technologie, po zeměpis.

Kdo měl zájem, mohl si zakoupit za 200,- Almanach, který je vybavený zajímavými informacemi ohledně historie Wichterlova gymnázia a ještě například si v něm můžete přečíst rozhovory s absolventy školy. Hlavní třídu rozeznělo také Rádio Čas, které během celé akce na pódium posílalo senzační zpěváky a hudebníky, kteří zpříjemňovali den nejen návštěvníkům “Školy na Hlavní třídě”, ale určitě také kolemjdoucím.

První polovina oslav 60. výročí Wichterlova gymnázia se rozhodně vydařila a mezi širokou veřejností sklidila obrovský úspěch.

Tagged as:

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.