Archiv příspěvků 2011 – 2022

#JenVolovéNevolí

kohovolit.eu

kohovolit.eu

Protože už jsem to posílal několika svým kamarádům, rozhodl jsem se, že to hodím i pro Vás ostatní sem. Určitě už Vám všem, kteří jste již plnoletí, přišly domů šedomodré obálky plné volebních lístků. Věřím, že mnoho z Vás o mnohých stranách v životě neslyšela, i pro mně byly některé novinkou. Proto Vám sem dám dva odkazy.

První je politický kompas, ten Vám ukáže, jak si na tom stojíte názorově. Osa Y ukazuje, jak moc jste liberální/autoritářští a osa X ukazuje, zda spadáte nalevo nebo napravo. Vybral jsem pro vás jeden, který je v celku krátký, srozumitelný, ale co je hlavní – ve výsledném grafu jsou umístěny politické strany a vy tak můžete vidět, které se blížíte nejvíc. Pokud Vám tento nestačí, nebo mu jednoduše nevěříte, tak na internetu jistě najdete spoustu dalších, obsáhlejších a lépe zpracovaných. Ale věřte, že výsledek se až tak moc lišit nebude.
http://www.svobodny-svet.cz/kompas.html

Druhým odkazem je volební kalkulačka. K té myslím moc dodávat nemusím. Opět odpovíte na pár otázek a kalkulačka Vám řekne, čí program je pro Vás nejlepší, nebo spíš, který je nejpodobnější vašim názorům. Všem doporučuji si projet i zbytek stránek kohovolit.eu, protože tam najdete spoustu zajímavých věcí včetně aplikace, která ukazuje, jak stát pracuje s daněmi a jak vlastně stát zpracovává finance. Osobně jsem se zúčastnil workshopu Michala Škopa, spoluzakladatele kohovolit.eu, který nám na stokoruně ukázal, co se s ní stane, když ji od Vás vybere stát. A můžu říct, že to byl jeden z nejlepších workshopů, kterého jsem se kdy zúčastnil.
https://volebnikalkulacka.cz/kraje-2016/select.php?&hr=

 

Věřím, že se na volby nikdo z Vás nevykašle. Přece jen, proč jsou stále voleni komunisté? Protože k volbám chodí převážně staří lidé, kteří je volí. Anebo necháte šílené populisty, aby dělali něco v zájmu svých dětí, tedy nás, když se nás na náš názor neptají? Věřte, že tento trend můžete zvrátit pouze tak, že k volbám přijdete a vhodíte do urny Vámi vybraný volební lístek. Nebojte se, každý platný hlasovací lístek se počítá. Situaci v našem kraji můžete změnit/zachovat pouze tak, že k volbám přijdete. Jinudy cesta nevede!

PS. Nestyďte se za své názory a nebojte se o nich mluvit, stůjte si za nimi.
PPS. Pokud se někoho týkají i senátní volby, můžete na kohovolit.eu použít k tomu určenou kalkulačku
PPPS. Budu Vám vděčný, když tyto odkazy rozšíříte i dál mezi své kamarády a známé. I jejich hlasy se počítají.

Tagged as: , , , , , , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.