Archiv příspěvků 2011 – 2022

Třetí letošní DOD na Wigymu

IMG_1444

DOD, Foto: Jan Kij

Aby Wichterlovo gymnázium představilo  školu budoucím i bývalým absolventům, uspořádalo  ve středu 23. 11. 2016 další den otevřených dveří. Z názvu tohoto článku je patrné, že listpadový DOD byl v tomto kalendářním roce již třetí v pořadí. Jak je to možné? První den otevřených dveří v roce 2016 se konal v lednu, druhý u příležitosti šedesátého výročí založení gymnázia a třetí právě 23. listopadu. Během středečního podvečera zavítal na naše gymnázium rekordní počet návštěvníků. A bylo nač se dívat. IMG_1439V odborných  učebnách byly připraveny  prezentace jednotlivých předmětů – od dějepisu, přes biologii a chemii, až po fyziku a základy společenských věd. Laboratoř chemie nabízela možnost zhlédnout různé pokusy a případně také pochopit některé zvláštnosti reakčních dějů – například pokus s chemickým jojem poukazoval na velmi intenzivní schopnost sodíku reagovat i se zdánlivě obyčejnými látkami, jako je třeba voda. Návštěvníky laboratoře dozajista přilákala chemikova zahrádka, kterou si s sebou mohli odnést domu jako suvenýr. Dále bylo možné na dvou různých pokusech, s rozdílem hlučnosti, vidět, jak při reakci zinku s kyselinou chlorovodíkovou vzniká nejen chlorid zinečnatý, ale také vodík. Efektním kouskem byl také faraonův had, který je typickým termochemickým pokusem.

IMG_1488Ve třetím patře měli návštěníci Wigymu možnost zkrátit si dlouhou chvíli na chodbě prohlídkou panelů věnovaných luminiscenci. Krátce před pátou hodinout chemici zahájili fosforeskující hřeb celého dne, který nás uvedl do světa “lučby světelné”. Celá chodba pod střechou školy se zaplnila návštěvníky, průvodci a ostatními studenty a profesory. Světelná show  rozzářila potemnělé školní prostory až ke kabinetu matematiky. Pro ty, kteří světelnou show zmeškali nebo zaujali místa v posledních řadách pomyslného hlediště, byla připravená světélkující repríza, tentokrát už v chemické leboratoři.IMG_1495

Věříme, že se všem návštěvníkům dne otevřených dveří škola zalíbila a že mezi nimi byla řada budoucích studentů Wigymu.  Nepochybujeme o tom, že listopadový DOD sklidil dozajista jen pozitivní ohlasy.

 

 

 

IMG_1446IMG_1486

Tagged as: , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.