Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Na procházce po veletrhu knih, cestovního ruchu i svateb

/Výstavní expozice, foto FK/

/Výstavní expozice, foto FK/

V dnech od 3. do 5. března opět patřily prostory ostravské Černé louky  vystavovatelům ze všech koutů České republiky. Ti se na výstaviště sjeli při příležitosti hned tří veletrhů najednou. Na své si tedy přišli všichni milovníci knih, cestování i luxusu.

Vcházíme do budovy Výstaviště – vstupenka, vyplnění soutěžního lístku (co kdybychom náhodou měli ve slosování trochu štěstí?) a razítko na ruku, abychom se při opuštění veletrhu mohli znovu vrátit. Každé z expozic je určena speciální plocha, takže se návštěvníci mohou svobodně rozhodnout, v jakém pořadí si vše projdou.

IMG_20170305_132509

Stánek České televize na veletrhu knih. Vpravo záhadolog Arnošt Vašíček.

My volíme jako první veletrh knih. Ten se v tomto městě oficiálně koná již posedmé. Organizátoři jako vždy zvou na bohatý doprovodný program v podobě autorských čtení, autogramiád a jiných posezení zejména s autory vystavovaných knih. Při vstupu do „knižní místnosti” nás, jistě stejně jako většinu návštěvníků, nejprve upoutá stánek České televize, který je zde bezesporu nejrozsáhlejší ze všech. Ona Česká televize je ostatně také jedním z hlavních partnerů celé této události.

Nicméně i řada dalších vystavovatelů láká na své nejzajímavější zboží ze světa literatury. Ovšem až na výjimky se většinou jedná o menší prodejce, což může působit monotónností nabízeného artiklu. Samozřejmě si tady kromě knih můžete pořídit také speciální záložku do knihy nebo třeba látkový obal. Veletrh také oživuje stánek firmy Mindok, která nabízí nejrůznější deskové hry, rozvíjející logické myšlení a paměť.

Po prohlédnutí soudíme, že je načase přesunout se k další části. Veletrh cestovního ruchu je o poznání rozsáhlejší. Nejrůznější agentury lákají návštěvníky do “svých” destinací v České republice i mimo ni. Zastupci těch oblastí, které jsou známé také pro své kulinářské umění, nám nabízejí všechny chutě na jednom místě. Olomoucký region prezentuje své tvarůžky, lázeňské oblasti se zase pyšní svými plněnými oplatky. Největší plochu ovšem bezesporu zaujímá kraj Moravskoslezský. U něj pro změnu zaujmou nejen štramberské uši přímo z pece, ale i socha Radegasta skoro v reálné velikosti.

IMG_20170305_124245

Součástí veletrhu svateb jsou také módní přehlídky.

Nyní je čas na trochu luxusu. Stěhujeme se proto do nižšího patra. Na veletrhu svateb, který probíhá pouze dva dny, si návštěvníci mohou zakoupit šaty, prstýnky i luxusní auta. „Luxusní“ jsou rovněž i ceny v cukrárně na rohu. Pouze se tedy pokocháme všemi těmi možnými dobrotami, řekneme si, že nahoře nám nabídli stejné množství dobrot jako pozornost, a pokračujeme dál.

Za nápadité zpestření této části veletrhu ale určitě považujeme módní přehlídky, které tu po celý den probíhají. Pozornost si získaly poměrně slušnou, a tak se nejspíš najde někdo, kdo si do své garderoby tyto nové výstřelky módy pořídí.

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.