Archiv příspěvků 2011 – 2022

TRANSFER LÉTA POTVRZEN – Messi půjde do Ostravy

messi

Lionel Messi /Foto: Pavel Duong/

Argentinská fotbalová megastar zamíří z Barcelony do Baníku Ostrava. Tuto zprávu oznámil v rozhovoru pro argentinskou televizi samotný pětinásobný držitel Zlatého míče, později byla potvrzena výkonným ředitelem barcelonského velkoklubu, Óscarem Grauem. Podle zákulisních informací poputuje z Ostravy do kasy španělského mistra zhruba 150 miliónů eur, čímž se z Lionela Messiho stane nejdražší hráč historie. Samotný Messi si podpisem čtyřletého kontraktu přijde na 120 miliónů eur. Velké částky už tedy začínají létat brzy zjara.

Dokud mě v Barceloně budou chtít, zůstanu,“ prohlásil nedávno Messi. Jenže všechno není tak jednoduché, jak se zdá. Ve Španělsku platí zákon, že klub může na platy hráčů uvolnit maximálně 70% ze svých příjmů a Kataláncům došly po uzavření lukrativních smluv s Neymarem a Luisem Suárezem peníze. A na to doplatí nejen Messi, ale pravděpodobně i další legenda klubu, Andrés Iniesta.

Zatímco na Nou Campu s kalkulačkami v ruce hledají náhrady (už se šíří zvěsti o možném vykoupení Thiaga Alcantary z Bayernu Mnichov), kapitán argentinské reprezentace si už našel nový domov. Za rekordní částku, v přepočtu skoro čtyři miliardy, se rok před vypršením smlouvy s Barcou stěhuje do Česka, do druholigového FC Baník Ostrava, který v nedávné době získal velmi silného sponzora, v podobě německého energetického gigantu RWE.

Jsme rádi, že jsme našli se sponzory a Lionelem společnou řeč a můžeme pozvednout zaprášenou fotbalovou ikonu Moravskoslezského kraje až na vrchol, kam bezpochyby patří,“ hlásal s nadšením majitel Baníku Václav Brabec na tiskové konferenci, která se týkala především letních posil. Přidal se k němu i trenér Vlastimil Petržela: „Ostrava bude hodně silná, nekončíme totiž koupí Lionela Messiho, ale chystáme příchody dalších, například obránce Evgena Khacheridiho z Dynama Kyjev, nebo záložníka londýnských Gunners Santiho Cazorly.“ Na Ostravsku se tedy rozhodně nebojí utrácet.

A co samotný Messi, jehož přestup způsobil ve světě takový šok? Devětadvacetiletý forward se už nemůže dočkat, až se v létě, po konci sezóny, s celou svou rodinou přestěhuje. Už si nechal postavit dům na okraji města, dokonce si zajistil soukromé hodiny češtiny na Wichterlovu gymnáziu v Ostravě-Porubě. „Na působení v Česku se těším, slyšel jsem, že Češi jsou velmi přívětiví a přátelští lidé, vaří dobré pivo a mají skvělý smysl pro humor,“ uvedl pro deník El País. „Také se těším na výzvu v podobě češtiny, ale paní Jiříčková je prý skvělá učitelka, tak snad to zvládnu,“ dodal.

Na adresu nejlépe placeného fotbalisty světa se vyjádřila i jeho budoucí učitelka, Mgr. Marie Jiříčková: „Na spolupráci se velmi těším, učit jsme ho chtěli všichni, dokonce jsme se i porvali,“ vykresluje dění na gymnáziu, když bylo oznámeno, že ho bude Messi navštěvovat, „nakonec jsem při spravedlivém losu, kterému jsem trochu pomohla, vyhrála. Třeba se od Lionela konečně dozvím, co je to ofsajd,“ uzavírá rozhovor.

Je tedy teprve začátek jara a už se dějí šílené věci. Letošní letní přestupové období bude ještě hodně zajímavé.

Tagged as: , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.