Archiv příspěvků 2011 – 2022

Apple Watch 3 – užitečný společník, nebo jen hračka pro geeky?

apple

Apple Watch Series 3 Zdroj: www.apple.com

Wearables či nositelnou elektroniku můžeme na trhu najít už poměrně dlouhou dobu. Od chytrého prstenu, který vám monitoruje spánek, až po chytré hodinky. A právě s příchodem chytrých hodinek od Applu nastal skutečný boom v tomto segmentu. Nejenže kalifornský gigant svými Apple Watch rychle ovládl trh s wearables, ale také výrazně přispěl ke zvýšení počtu uživatelů těchto produktů. Dnes už je na světe třetí generace hodinek a my se podíváme, co hodinky umějí, co naopak neumějí, a jestli se vyplatí do nich investovat.

Třetí generaci Apple Watch na první pohled nerozeznáte od jejích dvou předchůdců. Hovoříme-li však o verzi bez SIM-karty, což je jediná verze, kterou si v současné době na českém trhu pořídíte (pozn. v zahraničí se prodává i verze se zabudovanou sim, kterou poznáte díky ikonickému červenému zbarvení korunky). Hodinky jsou dostupné ve třech barevných provedeních – zlatém, stříbrném a vesmírně šedém. Přičemž stříbrnou a vesmírně šedou variantu si můžete koupit i ve verzi „Nike“. Znamená to, že hodinky jsou za stejnou cenu obohaceny o aplikaci Nike+ Run Club a pryžový dírkovaný řemínek vhodný právě pro sportovní využití. Každou barvu si pak můžete koupit ve 38mm verzi nebo větší 42mm. I větší však působí na ruce poněkud subtilně.

Tělo hodinek je vyrobeno z hliníku a po konstrukční stránce si opravdu není na co stěžovat. Na bocích hodinek nalezneme 2 mikrofony a reproduktor. Mikrofony jsou skutečně kvalitní a při telefonování máte jistotu, že vás druhá strana spolehlivě uslyší. Na pravé straně hodinek pak našlo své místo vypínací tlačítko a otočná korunka. Na spodní straně hodinek se nachází senzory tepové frekvence. Ty fungují spolehlivě a dávají vám objektivní výstupy z vašich pohybových aktivit a hodnotu tepové frekvence .

Dominantou hodinek je samozřejmě displej. Ten je krásně jemný a s čitelností nebudete mít problém ani na přímém slunci. Bohužel u sportovní verze hodinek s hliníkovým tělem (což je jediná, kterou lze v Česku v současnosti koupit) je displej kryt pouze tvrzeným Ion‑X sklíčkem. To má oproti safírovému, které je použito u luxusnější verze hodinek tu výhodu, že je lehké a při sportu vás tak hodinky nijak netíží. Daní za lehkost je však menší odolnost a i když používáme hodinky velmi šetrně, jsou již na displeji námi testovaného kusu vidět drobné škrábance. Což u takto drahého zařízení není nic příjemného.

Hodinky běží na operačním systému watchOS 4. Ten je nanejvýš plynulý a poměrně rychle si na něj zvyknete. Hlavní myšlenkou jsou samozřejmě notifikace. Ty se zrcadlí z vašeho telefonu a můžete na ně v omezených možnostech reagovat právě přes hodinky. Například diktováním či zasláním emotikonu.

Reálné využití?

Hodinky jsou určitě příhodným společníkem pro sportovce. Můžete s nimi cvičit a díky voděodolnosti vás neopustí ani při plavání. Dají vám tak přesné informace o vaší fyzické zátěži. Výběr z desítek ciferníků je samozřejmostí, stejně tak na Apple poměrně rozsáhlá možnost přizpůsobení od barvy až po miniaplikace kolem ciferníku.

Není-li však sport vašim každodenním chlebem a informace o dalším liku na Instagramu vás také nechává klidným, nemají pro vás hodinky příliš velký smysl. Jejich cena totiž startuje na 9 790 Kč a za tu cenu si už můžete pořídit i levnější model hodinek Hamilton či SEIKO, s nimiž uděláte určitě větší parádu. Navíc je po třech letech nebudete muset měnit kvůli zastaralému softwaru.

Tagged as:

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.