Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Bylo vás 162! Děkujeme!

Screenshot Infopanelu z webu www.wigym.cz/glossarium ze 14.12.2018

TOPlist Infopanel

Školní hlášení, které se ozvalo  pátek 14. 12. okolo 9:20, bylo z těch delších. Jeho smyslem byla propagace našeho e-zinu Glossarium mezi Vás, čtenáře a studenty Wichterlova gymnázia. Děkujeme za vstřícnou reakcei: to, oč jsme usilovali, se povedlo zrealizovat během necelých čtyř minut.

Dobrý den, omlouvám se za přerušení závěru vyučovací hodiny,” je již asi všem známá fráze, kterou se zahajuje každé hlášení do školního rozhlasu. Po této okřídlené větě jsem pokračoval tatkto:

V tomto předvánočním čase, a ještě navíc máme pátek že ano, je dozajista většina z vás myšlenkami mimo tuto budovu (nebo tyto budovy, pokud mě posloucháte na domečku), a proto se pohodlně usaďte a vyslechněte si toto hlášení, jehož délka se bude odvíjet od míry vaší spolupráce.

Možná malé procento z vás zaregistrovalo, že na naší škole existuje něco jako školní časopis. GA-MA-JA, tedy časopis, jež píší studenti od prim po kvarty, vychází v tištěné podobě a již dlouhá léta sklízí úspěchy v celostátních soutěžích, o své čtenáře nemusí bojovat tak jako Glossarium, tedy časopis studentů vyššího gymnázia. Funkce čtenosti tohoto časopisu neúprosně klesá, a tak bychom byli velice rádi, kdyby po řádcích našich textů plulo více očí, než je tomu dnes.

TOPlist

TOPlist

Proto vás všechny nyní vyzývám, abyste si vytáhli své mobilní telefony z tašek, někteří ani nemusejí sahat do těch tašek a bohatě jim postačí natáhnout se pro chytrý smartphone na kraj lavice, a vyhledali si stránku, momentálně zjišťuji, že některé mé větné konstrukce nemusejí vyznít příliš srozumitelně, ale to nevadí, vracím se tedy zpět a raději začnu znova. Najeďte si všichni na stránku www.wigym.cz/glossarium. Pokud je to pro někoho příliš komplikované, stačí napsat do vyhledávače glossarium, podotýkám se dvěma es, a strýček Google si s tím poradí za vás. Avšak student Wichterlova gymnázia, který v hodinách IVT úspěšně zvládl typografická pravidla, by si s touto poměrně snadnou úlohou měl vědět rady. Proč vás vlastně o toto žádám? Protože toto hlášení neukončím, dokud si v jednu chvíli nebude web Glossaria prohlížet právě stovka uživatelů. Budeme doufat, že to naše školní wi-fi utáhne a nespadne nám síť. Ale zase těch switchů máme po budovách rozmístěných dost, takže by to neměl být problém. Až dosáhneme stovky, řeknu vám. Protože se jedná o porušení školního řádu, vyhlašuji tímto na krátkou chvíli u paragrafu zakazujícího používání mobilních telefonů ve výuce výjimku. Ale nebojte se, se zazvoněním platnost této výjimky končí.

Zajímá vás historie? Přečtěte si rozhovor s člověkem, kterému se práce stala koníčkem. Mluvím o panu Jiřím Martínkovi z Historického ústavu Akademie věd České republiky, který zavítal na naši školu povídat si se studenty o vymezení hranic Československa po první světové válce.

Pohled jinýma očima na listopadový den otevřených dveří na našem gymnáziu nabízí článek od Huga Hynčicy, na který na našem webu taky narazíte.

Chtěli byste vyrazit do kina, ale nemáte šajnu, na co jít? Přečtěte si recenzi filmu Bohemian Rhapsody, který je na ČSFD hodnocen devadesáti třemi procenty a vypráví o legendární kapele Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym.

Sedmnáctý listopad byl nedávno a my bychom neměli zapomínat. Klikněte si na báseň o tomto významném dni na Glossariu.

A to není všechno! Je toho mnohem více. Toto byl pouze přehled toho nejaktuálnějšího, co visí na hlavní stránce našeho časopisu.”

Než jsem stačil přečíst všechna tato slova, věty a odstavce, web Glossaria si v jednom okamžiku prohlíželo 159 lidí z Wigymu, což mě nesmírně potěšilo. Tento text samozřejmě není kompletním hlášením, protože jistou roli hrála také improvizace, kterou si bohužel již nepamatuji.

A máme stovku! Nečekal jsem, že to půjde takhle rychle! Dokonce je vás více, než stovka! Děkujeme! Podmínka pro ukončení hlášení byla splněna a já vám ještě jednou za celou redakci Glossaria, ve které je nás mimochodem tak pět a půl, ale to je na dlouhé povídání, tak nebudu odbíhat od tématu, děkuji. 

Výborně, dneska se mi povedlo stihnout to do zvonění. To se normálně nestává.

Děkuji vám za pozornost a všem přeji klidný víkend plný příjemné vánoční atmosféry,” dodal jsem nakonec a hlášení ukončil již všem známou frází: “Konec hlášení.

 

 

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.