Archiv příspěvků 2011 – 2022

Krycí jména – česká deskovka dobývá svět

krycí jména

Krycí jména

Deskové hry se v posledních letech stávají širší veřejností stále vyhledávanějším koníčkem. Dokonce hry českých tvůrců se ve světě dlouhodobě drží na předních příčkách. Příjemným důkazem tohoto trendu je hra Krycí jména české společnosti Czech Games Edition. Jejím autorem je Vladislav Chvátil a jak firma, tak i samotná hra má dnes své významné místo na světovém trhu.

Vlaada, jak je tento autor přezdíván, vystudoval informatiku na Masarykově univerzitě a začínal s programováním počítačových her. Od roku 1997 se zajímal o vyvíjení deskových her. V roce 2006 se následně stal jedním ze společníků Czech Games Edition. Mezi jeho nejvýznamnější počiny patří Through the Ages: Příběh civilizace (International Gamers Award 2007) a již zmiňovaná Krycí jména oceněná jako Spiel des Jahres (Hra roku) 2016.

K úspěchu této české firmy pomohla také expanze do Ameriky. Jak nám prozradil marketér CGE Petr Čáslava, na Codenames (česky Krycí jména) můžete v USA narazit v supermarketech v jedněch z nejatraktivnějších prostor, přímo na pokladnách vedle žvýkaček. A pak už to je jednoduché: ,,Hm, co si ještě vezmu? Žvýkačky, jedny bonbóny a Codenames, aby večer byla zábava.”

Tagged as:

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.