Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Vzestup, nebo pád Skywalkera? (Recenze bez spoilerů)

Ve středu 18. prosince 2019 vstoupil do kin devátý díl ságy Star Wars, který zakončil příběh rodu Skywalkerů, a stejně jako předchozí film trilogie, rozdělil komunitu fanoušků do dvou skupin. Na ty, kterým se film líbil, a na, ty kteří ho považují za absolutní katastrofu.Film začíná akčně a svěží spád si drží až do závěrečných titulků. Není ale rychlé tempo příběhu – spolu se střídáním různých destinací a množstvím nových postav – spíš na škodu? Mnohým nadšeným příznivcům SW se dějová linie jeví jako uspěchaná či nedotažená. Jiným to naopak nevadí a považují film za poutavý a zajímavý. Mi osobně rychlý dějový spád nevadil. Problém spatřuji v něčem jiném – film nezodpověděl na mnoho otázek. Tam, kde jsou některé dějové linky rozuzleny, vyvstávají další nejasnosti a otázky, na které už divák do konce filmu nenalezne uspokojivou odpověď. To je však nejspíš cena za napínavost, která učinila film zajímavým.

Pro mnohé bylo problémem také zakončení filmu, které bylo zaklenutím celého příběhu Anakina Skywalkera a jeho potomků. Řekl bych, že na toto si musíte po zhlédnutí filmu udělat vlastní názor a sami posoudit, jestli se jedná důstojné završení celé ságy.  Dle mého názoru je to konec slušný a i přesto, že bych si ho představoval trochu jinak, se nejedná o režisérský nebo scenáristický debakl.

Mám-li nějak shrnout své dojmy z tohoto filmu, řekl bych, že je napínavý a poutavý; užil jsem si ho a doporučuji jeho zhlédnutí všem, kteří se rádi navrátí do této předaleké galaxie…

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.