Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Zapomenutý Thor

Po filmu Thor zůstalo jen velké ticho. Ale proč? Vždyť slaví takový úspěch! Proto jsem si řekla, že jej znovu zviditelním prostřednictvím našich stránek.

Už vás nebaví věčně koukat na Percyho Jacksona? Tak to je film Thor přímo pro vás!
Když režisér Kenneth Branagh obsadil do hlavních rolí Chrise Hemswortha (Thor) a oskarovou Natalii Portman (Jane Foster), určitě čekal pozitivní ohlas, kterého se také nakonec dočkal. Vybrat tyto skvělé herce a udělat z nich pár, byl dobrý tah, neboť se k sobě velice hodí. „Nabušeného“ blonďáka s modrýma očima se supersilným kladivem v ruce a svaly jako hora můžeme Natalii jen závidět. Tedy, my dívky.
Branagh, který si dokonce zahrál roli Zlatoslava Lockharta v Harrym Potterovi, režíroval spoustu skvělých filmů, např. Hamlet či Othello, ale sci-fi trhák Thor mu vysloužil největší uznání. Své filmy podle námětů Wiliama Shakespeara vyměnil za bohy, herce oblečené do kostýmů bojovníků a graficky „vymakaný“ zážitek.
Poté, co nevyzrálý kluk rozpoutal válku s planetou ledových obrů, byl vyhnán svým otcem a králem všech bohů Odinem (můj oblíbený stařík Anthony Hopkins) na planetu Zemi. Tam se seznamuje s mladou vědkyní, která se již léta snaží pochopit propojení mezi planetami. Když je toho přímo svědkem, propadá v úžas. Mezitím Thorův nevlastní bratr Loki (Tom Hiddleston) využívá bratrovy nepřítomnosti, aby dokázal otci, že on je ten pravý dědic. Ukáže nepřátelům cestu k samotnému královskému paláci, aby je tam mohl všechny zničit a tak se zasloužit o otcovu přízeň. Jenže jako většina plánů má i tenhle trhliny…
Ve filmu nesmí také chybět láska na první pohled, bohužel jí nebyl dán dostatek prostoru, aby se mohla více vyvinout. Místo toho se však dočkáme pořádné akce s esencí zrady, naděje, odpuštění a nápravy činů, jež všechno zapříčinily. Z malého chlapce se stává řádný muž s dovedností jak s lehkostí zabíjet nepřátele, tak s něžností milovat. Nakonec je tahle filmová story smotána klubkem nezředěného humoru.
Na internet unikla necelá minuta připravovaného druhého dílu, který bude naprosto jistě stát za zhlédnutí tak, jako ten první.
Co dodat na závěr? Thorovi dávám celé čtyři hvězdičky za pořádnou práci, která za tímto filmem musela stát, za skvělé obsazení a v neposlední řadě za filmové triky. Ať žije Asgard!

Fotografie z tohoto článku naleznete na www.csfd.cz/film/234300-thor/galerie/.

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.